Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőjobbosok milyen...

A szélsőjobbosok milyen vallásban hisznek? Úgy gondolják, hogy az ősmagyarok főistene és a keresztény isten ugyanaz a személy?

Figyelt kérdés

2012. júl. 8. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A "szélsőjobbosok" egy heterogén társulat, s mint ilyen, különbözőek a vallási nézeteik.
2012. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Én egyetlen Istenben hiszek, ha már így megkérdezted. Szerintem egyetlen Isten létezik, ám van aki ezt Allahnak, van aki Buddhának hívja, van aki felosztja több Istenre és Zeusznak, Apollónak hívja őket, vannak akik pedig egyszerűen csak szerencsének (ateista) vagy balsorsnak. De minden ember ugyanabban hisz és ugyanarról beszél mikor ezeket emlegeti.
2012. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó és hogyan tudod például a keresztény vallás azon tanár, hogy Jézus Isten fia, összegyeztetni az iszlám vallás azon tanával, hogy Jézus csak egy próféta volt?
2012. júl. 8. 22:35
 4/6 A kérdező kommentje:
keresztény vallás azon tanát*
2012. júl. 8. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Sehogy. Nem azt mondtam, hogy a vallásokban hiszek, hanem hogy egy Istenben. Tehát hogy van egy nagy lélek ami egy egységet képez, de valójában felosztható. Ez a lélek költözik az emberekbe is születésükkor. Ezt a lelket hívják Allahnak is. Ez a lélek ott van minden élőlényben és mindannyiunkat ez alkot.
2012. júl. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Mint fentebb írták, a szélsőjobboldal nem egy vallási közösség, így nincs egységes vallásuk. Általában (de nem mindig) egy-egy csoport megkövetelheti a saját tagjaitól valamilyen vallás követését, de összességében a szélsőjobboldalon mindenféle vallás megtalálható. Vannak keményvonalas keresztények, mint pl. hungaristák, akik ragaszkodnak a történelmi egyházakhoz, főleg a katolikushoz, és annak tanításaihoz. Vannak, akik nem annyira következetesek, de a történelmi kereszténységet valahogyan a fehér faj fénykorával társítják, de csak kulturális szinten. Vannak, akik kifejezetten ellenséget látnak a kereszténységben a zsidó eredete és a pacifizmusa miatt. Így tehát vannak ateisták, akik elvetnek minden vallást, bár a materializmusuk miatt nálam a puszta jobboldaliságuk kétséges, vannak pogányok, akik ezerféle pogány hagyományt vagy álhagyományt élesztgetnek, mint Arvisura, Yotengrit, sámánizmus, ezeknek is van egy nem keményvonalas ága, aki tesz az egészre, csak magyarok istenézik, meg szidja a keresztényeket. A metafizikai tradíció nevű, egyelőre még számomra is feldolgozatlan valami filozófiája igyekszik a vallások külsőségeit jelentéktelenné téve, azok közös lényegét megragadva áthidalni ezeket az ellentéteket, de ez sajnos nem ilyen egyszerű.


Meglehetősen kevés ember van, aki szerint a magyarok főistene és a keresztény Isten ugyanaz a személy lenne. Egyrészt azért, mert fogalmunk sincs, ki volt az ősmagyar főisten. Másrészt pedig azért, mert a keresztény Istent a Bibliából ismerjük, az ősmagyar főistent pedig nem, tehát abból kiindulva, hogy csak egy Isten van, logikusabb az, hogy az egyik létezik, a másik pedig nem (tetszőlegesen), mint az, hogy ugyanazok.


Olyannal is beszéltem, aki szerint mindkettő létezik, és még több is. Szerinte Jehova a zsidók istene, a magyarok istene a magyaroké, és aki más nép istenét imádja, az alárendeli magát az adott népnek, imáival az adott istent erősíti.


Vannak a szélsőjobboldalnak táltosai, sámánjai, mágusai és mindenféle ezotérikus maszlagai. Előfordul napimádat, mágia, ami csak kell.


Remélem nem felejtettem ki semmit, én eddig ezekkel találkoztam.

2012. júl. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!