Magyarorszag gazdasagi helyzete mostantol stagnal (marad ilyen sz@r) vagy meg rosszabb lesz szerintetek?
13:50! Miről beszélsz?
Magyarországon 1,2 százalékos gazdasági bővülés mutatkozott 2010-ben
2011.02.15. 9:05
A KSH és az Ecostat gyorsbecslése alapján Magyarország bruttó hazai terméke 2,0 százalékkal, a naptári hatás kiszűrésével 1,8 százalékkal növekedett 2010. IV. negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva - olvasható a KSH jelentésében.
"Milyen eredményeket? -9%-os gazdasági növekedést! Ez még a régióban is kirívóan rossz volt."
Javaslom, tanulj egy kis közgazdaságtant. A Bajnai által hozott lépések szükségesek voltak abban az adott helyzetben. Az átalakítások során mindig van egy év visszaesés, de utána jön a gyors fellendülés, lásd Bokros-csomag (az is abban az adott helyzetben szükséges volt, a Bokros-csomag alternatívája kb. az államcsőd volt, de a kemény intézkedések meghozatala után jött a gyors fellendülés, a 90-es évek végén a régió éltanulói voltunk, ami a Bokros-csomagnak köszönhető). Itt is jöhetett volna a fellendülés, de a Fideszesek nem folytatták a Bajnai által elkezdett utat, hanem "szabadságharcba" kezdtek, és stagnálásba taszították a gazdaságot, valamint eladósították újra az országot (lásd 8%-os államkötvényhozamok).
14:48! Amiről te beszélsz az -6.7% amikor átvette a kormányzást. Egy évvel később a kormányzás átadása után nemsokkal már + 1,2%
Azért azt állítani hogy semmilyen eredményt nemtudott elérni badarság.
Magyarorszag gazdasagi helyzete mostantol stagnal (marad ilyen sz@r) vagy meg rosszabb lesz szerintetek?
Az ARD szerint hónapok óta az állacsőd ellen küzdünk
2012. július 07., 17:34
MTI
Cimkék IMF , MNB , hitelkeret , jegybanktörvény , államcsőd , ARD
A német közszolgálati csatorna szerint Magyarország a jegybanktörvény ügyében meghajolt a nemzetközi szervezetek nyomása előtt.
Az ARD a Tagesschau című híradójának portálján Magyarország szabaddá teszi az utat a pénzügyi segítség előtt címmel közölt beszámolót, amelyben kifejtette: a jegybanktörvény módosításával a magyar kormány "hosszan tartó huzakodást követően meghajolt a nemzetközi nyomás alatt".
A módosítás révén megindulhatnak a tárgyalások az EU-tól és az IMF-től kért hitelről. A támogatásra azért van szükség, mert Magyarország "hónapok óta az államcsőd ellen küzd" - áll a beszámolóban, amely szerint a kormány nagyjából 20 milliárd euró hitelben "reménykedik", és ebből 15 milliárd eurót az IMF-től szeretne felvenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!