A Nyugat, meg a fejlett világ úgy általában miért nézi le a fejlődő országokat, amikor ezek felfelé ívelnek, a fejlett világ meg hanyalik? Ez nem azt jelenti, hogy ők valamit jól csinálnak, mi meg rosszul?
Az USA, Európa, Japán stb. évről-évre rosszabb helyzetbe kerül, hanyatlik, miközben Brazília, India, Kína, Oroszország és Afrika nagy része egyre jobban él, fejlődik.
Míg a nyugati világ életunt és céltalan egzisztenciát él, addig a fejlődő világ tele van tenni akaró, szorgalmas, sokszor vallásos és idealista emberekkel, akik egy szebb jövőért dolgoznak fáradtságosan nap-mint-nap. Az eredmény máris látható, ők érdekes módon nem hanyatlanak.
Ezen tényeket bármilyen gazdasággal foglalkozó ember észreveszi a mai világban. Mindezek ellenére, ahelyett, hogy a fejlett országok ezen országoktól próbálnának eltanulni gazdasági és életviteli fortélyokat, még mindig egy megvetéssel vegyes sznobsággal néznek ezen országokra, afféle conquistador-szemszöggel, hogy mi vagyunk a fejlett Európa/USA stb. ezek megcsak primitív ősemberek, akiktől semmit sem lehet tanulni.
Szerintem van egy szint amit ha elér egy társadalom/cég akármi akor már nem nagyon tud tovább fejlődni abban az irányban. Stagnálni nehéz ezért jön a hanyatlás.
A "nyugat" elérte már ezt a pontot a fejlődő országok különösen Brazília India Kína Oroszország meg nayg fellendülésben van. Tehát ez egy folyamat eredménye semmi tanulnivaló nincs rajta. A sznobság talán pont emiatt van, hogy már elértük ezt a pontot ők meg nem.
Ez csak az én véleményem, szociológusok, közgázosok javítsanak nyugodtan ! :)
Az USA, Európa, Japán stb. évről-évre rosszabb helyzetbe kerül, hanyatlik, miközben Brazília, India, Kína, Oroszország és Afrika nagy része egyre jobban él, fejlődik.
Speciel az USA úgy néz ki, kint van a válságból, Japán stagnál egy magas szinten, Európában meg van pár problémás ország, de messze nem olyan rossz a helyzet. Ellenben a többi felsorolt országnak most kezd befékezni a gazdasága, mert nagyon mélyről jöttek fel, relatíve gyorsan.
Míg a nyugati világ életunt és céltalan egzisztenciát él, addig a fejlődő világ tele van tenni akaró, szorgalmas, sokszor vallásos és idealista emberekkel, akik egy szebb jövőért dolgoznak fáradtságosan nap-mint-nap.
Sőt, az én apukám erősebb. Az ilyen általánosításon alapuló érveket nem tudom elfogadni. Btw, nem értem, hogy az, hogy valaki vallásos, miért jelenti, hogy jobb ember, mint egy nem vallásos, hasonlóképpen, az idealista sem feltétlenül pozitív jelző ( ajánlom a Doktor Zsivágó bármelyik filmváltozatát figyelmedbe, Sztrelnyikov karakterére kihegyezve a mondanivalót.)
Az eredmény máris látható, ők érdekes módon nem hanyatlanak.
Ennek azért alaposabban nézz utána.
Ezen tényeket bármilyen gazdasággal foglalkozó ember észreveszi a mai világban.
Ezek nem tények, ezek a te véleményeid. Különbség.
Mindezek ellenére, ahelyett, hogy a fejlett országok ezen országoktól próbálnának eltanulni gazdasági és életviteli fortélyokat, még mindig egy megvetéssel vegyes sznobsággal néznek ezen országokra, afféle conquistador-szemszöggel, hogy mi vagyunk a fejlett Európa/USA stb. ezek megcsak primitív ősemberek, akiktől semmit sem lehet tanulni.
Szerencsére, mi már a tudásalapú társadalomnál tartunk, ahova Kína olyan jó 50-70 év múlva érkezik el. Amúgy semmi sem tart vissza, van gyár elég, mehetsz a futószalag mellé.
"Én elsősorban Brazíliára nézek fel, szívesen élnék ott."
Melyik részében? A Favellákban vagy a fényűzésben? [link]
Ezt az oltári nagy butaságot, hogy a Nyugat hanyatlik meg verjük már ki a fejünkből. Vannak olyan médiumok, akik előszerettel hangoztatják ezt, de alapja nincsen. A fejlődő világ meg pont a nagy társadalmi és anyagi különbségekről híres - Brazíiliában, Indiában, Kínában, Oroszországban és sok afrikai országban is a a nép 5%-a valóban már egész szép életszínvonalon él, de a maradék meg az éhhalál küszöbén van, erre minek felnézni? De ha belegondolsz egyik ország sem kifejezetten önmagának köszönheti a sikerét, Brazília az ásványainak, vizeinek és az erdőírtásoknak, Kína és India az olcsó munkaerőnek és természeti adottságoknak, Oroszország a Szovjetúniónak és nagy területének míg pl. Dél-Afrika is az ásványkincseiből tud csak fejlődni. Aztán ha ezeket a dolgokat már a végletekig kiaknázták, meglátjuk lesz-e még fejlődés vagy majd hanyatlanak visszafelé.
A fejlett világhoz tartozáshoz meg a fejlett infrastruktúra, oktatás, egészségügy, stb. is kell, nem elég a fejlett gazdaság...
Ráadásul milyen áron fejlődnek. Ezeknek az országoknak csak az a lényeg, hogy a százalékos adatokkal villoghassanak,hogy a rangsorban előrébb kerüljenek, mint a nyugati országok. Közben a saját népük fikarcnyit sem lát ebből a fejlődésből, a természetet ott károsítják, ahol tudják. Egy kínai városban látni nem lehet a szmogtól, a brazilok minden következmény nélkül írtják a Föld tüdejét. Tényleg fel kéne rájuk nézni?
Egyébként még mindig várom a példákat a hanyatlás jeleire.
Először is fejlődő országok ,többek között mi is már fejlett országok vagyunk.Előrébb tartunk náluk .
A fejlett országokat a fejlett infrastruktúra,oktatás ,és a jó bérezés jellemzi az erős gazdaság mellett.
A fejlődő országok általában nagy területű és népességű államok , amik gazdagok természeti kincsekben. A fejlődésük titka hogy a természeti kincseket az utolsó cseppért fillérekért termeltetik ki a rengeteg munkással és haszonból pár ember szörnyen meggazdagszik.
Ha megcsappannak a források vagy a munkások öntudatra ébrednek a fene nagy fejlődés megáll.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!