Miért omlott össze a szocialista világrendszer?
Hála isten hogy megszűnt.Büszkének kellene lenni hogy hazánk az elsők között volt akik kiváltak a szörnyű elnyomásos diktatúrából.
Társadalmilag nagyon is rossz volt a szocializmus.Ahogy gazdaságilag sem volt helytálló a terv gazdálkodás.A piacgazdálkodás sokkal ésszerűbb.
Társadalmilag azért rossz mert nem vagyunk egyformák.Lehet a Pista bácsinak jó 1 Suzuki is de én soha nem vennék olyan autót.Minimum Audit.
Másak az igényeink.
2012. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
Teljes szocialista rendszer működésképtelen. Nincs benne motiváció.
2012. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 A kérdező kommentje:
A több sorban leírt kommentemhez kapcsolódjon a kérdésemre a válasz ha lehet .Kösz
4/12 Esztermária válasza:
Szerintem minden olyan rendszer, ami olyan "isteni" követelményeket hirdet, amit nem képes teljesíteni, bukásra ítéltetett. A szocializmus az Isten nélküli istenországa volt. (mondjuk nekem nem, de ne innen induljunk el)
2012. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem látom az összefüggést a kérdés és a kérdés leírása között. Aki most oligarcha az a szocializmusban is az volt, csak akkor még tanácselnöknek/TSZ elnöknek hívták.
De a szocialista rendszerek egyébként azért buktat meg, mert az olajválságot követően hiteleket kellett felvenniük. Másik oka a bukásuknak az elmaradottság volt és ugye a rendszer már elvi szinten is több sebből vérzett (kommunizmusra törekvés, nyugati országokkal ellenszenv, stb.).
2012. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Miért omlott össze a szocialista világrendszer? mert nemtudtak a vezetői megújulni nemtudtak (nemakartak)gazdasági politikai pénzügyi reformokat bevezetni vagy ha bevezették is hamar felpuhultak ezek a reformok Lásd új gazdasági mechanizmus. Az alapító vezetők nem neveltek ki a saját helyükre magasan képzett fiatal utódokat ezáltal kiöregedett a felsővezetés nemvoltak már elég harcosak elég rugalmasak energikusak inkább beletörődőek. Kádár is a könnyebb utat választotta kölcsönökből tartotta fent a relatív jólétet az Országban.A gyárakat nem korszerüsítették ócska gépeken gyenge eladhatatlan termékeket gyártottak ezért aztán a KGST n belül tudtak csak kereskedni. nem ösztönözték a versenyt ezért aztán egy fojamatos leépülés végén már nemlehetett egyben tartani a rendszert, megjelentek a bomlasztók akik azt hírdették hogy a kapitalizmus a kiút ebből a leépült szocialista rendszerből és láthattuk hogy ezekután mi jött kb ennyi.
2012. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Csak kváncsiságból, hány éves vagy? Megélted?
Az összeesküvés elméletektől meg herótom van. Persze hogy vannak mindig érdekcsoportok, de ne fogjunk már minden történelmi eseményt a titkos hatalmakra.
2012. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
16:53! Ha vennéd a fáradságot és oda írnád az óra percet a megszólításhoz ahogy én is teszem akkor talán tudná is a megszólított hogy neki címezted a kérdésed.
2012. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
Gazdaságilag a nem bírták, a modern gazdaság visszafordíthatatlanul világgazdaság, nem lehet tartósan kiszakadni belőle.
2012. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 A kérdező kommentje:
17.04 szerintem nem neked szólt,hanem nekem a kérdezőhöz. Egyébként 63 elmultam. Egyébként nagyon velősen az egyik hozzászóló szerintem már megadta a választ, de vártam annak megerősítését amivel érveltem. Egyébként teljesen mindegy, hogy összeesküvés vagy a megdöntés áldozatává vált, de ennek az egésznek az a rákfenéje,hogy nem alulról volt kezdeményezve és teljesen elveszítettük a kontrollt. Ezt egyébként Antalék is elég ügyesen lerendezték, hiszen megszüntették a munkahelyi politizálást. Innentől kezdve miért is kellene szeretnünk azt ami nem a miénk. Ez olyanná vált mint a magyar narancs - miénk, de Qva savanyú.
Kapcsolódó kérdések: