Egyetértenél azzal, hogy csak diplomás lehessen politikus (értem ezalatt az országgyűlési és önkormányzati képviselőket, polgármestereket)?
"Miben több egy büfé-erő szakos diplomás egy péktől, aki legalább a munka világát ismeri?"
Ha szakpolitikai kérdésről van szó, akkor teszem azt egy élelmiszermérnök ismeri az összes adalékanyagot, hatásukat, a péknek meg csak annyit kell tudnia, hogy készül a kenyér. Persze tudjuk, hogy ma már a péknek is elég behatóan kell tanulmányoznia több folyamatot is, de óriási tudásbeli különbség van egy komoly diplomát végzett személy és egy szakképesítés/érettségi között. Fontos a tapasztalat is, de egy ilyen törvénynek az lenne az értelme, hogy ne 386 bölcsészt küldjenke a Parlamentbe, hanem az, hogy az élelmiszeripari kérdéseket olyanoknak adjuk, akik abban a legszéleskörűbb ismeretekkel rendelkeznek és felelőségteljesen tudnak afelől döntéseket hozni. Nem hiszem, hogy ezek a pékek lennének. Ugyanígy nem biztos, hogy jó ötlet az útmunkásoknak odaadni a közlekdéspolitikát, vagy az ápolónőknek az egészségügyet.
A diplomának semmi köze az olyan dolgokhoz, mint emberség,őszinteség,igazságosság vagy a tenni akarás a köz érdekében annak javára. Ha bevezetik akkor a cél egészen más, mint amit megtévesztésből mondanak.
Ökörköri
"óriási tudásbeli különbség van egy komoly diplomát végzett személy és egy szakképesítés/érettségi között"
Elméletileg... És ugye mindketten tudjuk, hogy mi a különbség az elmélet és a gyakorlat között? Csak éppen a pék, ha rendesen megtanulja azt, amit meg kell tanulnia, akkor legalább a kenyérről a lehető legtöbbet tud. Egy így-úgy lediplomázó emberke meg valószinűleg az adalékanyag fogalmát sem ismeri, nemhogy az összeset tulajdonsággal együtt. Nem mellesleg azért egy élelmiszeripari mérnöki diplomát nem neveznék büfészaknak.
"ÉRTELMES SZAKEMBER LEGYEN POLGÁRMESTER."
Ács, közgazdász, építész, autószerelő esetleg pszichológus? Mégis melyik szakmában legyen jó például egy polgármester vagy egy képviselő? És milyen szakmában egy miniszterelnök?
"A diplomának semmi köze az olyan dolgokhoz, mint emberség,őszinteség,igazságosság vagy a tenni akarás a köz érdekében annak javára."
Tényleg nem. A diplomának a szakértelemhez van köze ami szintén nem egy elhanyagolható tulajdonság. A te általad leírt jelzők egy jól ellenőrzött parlamentalitással és gyérebb politikusi fizetéssel, valamint a korrupció megszüntetésével lennének elérhetőek, amiket én egyébként szintén támogatnék. Viszont azt is be kell látnunk, hogy nem sok olyan ember van, akinek egyszerre megvan a kellő tudása, becsületes, őszinte, igazságos és emberséges is egyben.
"A diplomának semmi köze az olyan dolgokhoz, mint emberség,őszinteség,igazságosság vagy a tenni akarás a köz érdekében annak javára."
Akkor legyenek szerzetesek és apácák a politikusok. Ja, hogy manapság már ők is minimum pedofilok? Hát igen, ma már nincsennek olyan tökéletes erkölcsű emberek mint párszáz évvel ezelőtt. Az nem baj, ha kapzsi, hazug, zsugori és erkölcstelen a politikus, az a baj, ha ezen tulajdonságainak teret adunk és hagyjuk kibontakozni - az egész rendszert az ő irányítására bízzuk kontroll és ellenőrzés nélkül. Most is ez van - a politikusok akármit megtehetnek, hiába szól be a másik oldal, a média vagy a közhangulat, nekik kuss van. Nem a hatalmat kell erősíteni, azt pont gyengíteni kéne és többfelé szétszórni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!