Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok, ha ilyenek...

Mit szólnátok, ha ilyenek lennének a budapesti kerületek?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 16. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Nem támogatom. Csepel szuverenitásának megszűnése nem nem soha!
2012. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
De megnyugodhatsz, mert nem lesz...:)
2012. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

5-6-7. kerület így is túlzsúfolt, nem kéne még Újlipótvárossal is összenyomorítani.

És akkor nézd meg, az elképzelt IV-esben hányan is laknak? Jóval kisebb lenne ott a népsűrűség, mint az előbb említett összenyomorgatásban. Önkormányzati szempontból nagyon hülye dolog volna.


Nem vagyok natív budapesti, de szerintem nagy marhaság ez az elképzelés. Szépnek szép, színesnek színes, látványosnak látványos... csak gagyi.

2012. jún. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nem tetszene.
2012. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miért, most nem ez van? Soroksár népsűrűsége 500 fő/km2, míg Erzsébetvárosé közel 30 000 fő/km2...
2012. jún. 16. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem tetszik mert ez már nem kerület, hanem régió lenne...
2012. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem tetszene, egy éve élek Budapesten, de még csak 5 kerületről tudom hogy melyik és hogy hol van.
2012. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Azért rossz, mert nem csináltál semmit, csak random módon összevontál egymás melletti kerületeket. Ennek így semmi értelme. Ami nagyon szemet szúr: Rákospalota és Újpest között összesen van azt hiszem 2 összeköttetés, mégis egy kerület? Csepel és Budafok ugyanez, csak ott még az a két kapocs sincs meg.


Hogy alternatívát is mondjak: szerintem a külső kerületeket békén kell hagyni, azokkal semmi baj nincs. Esetleg Soroksárt lehetne visszacsapni Pesterzsébethez. A belvárost viszont tényleg meg kell reformálni. Én először is egy kerület alá vonnám a Nagykörúton belüli területeket, aztán a hatodik és hetedik kerületek megmaradt részeit (esetleg a Városligettel együtt) összevonva egy új kerületet is létrehoznék. Budát békén hagynám.

2012. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A peremkerületekhez nem nyúlnék hozzá. Azoknak megvannak a saját adottságaik, hagyományaik, ugyanakkor ha más területekkel összevonnák, tovább nőnének az ellentétek. Ugyanis a peremkerületek külső településrészeinek fejlesztésére most is kevesebb jut, összevonás esetén még rosszabb lenne a helyzet.
2012. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem lenne jó szerintem. Hogy tudnánk akkor elmagyarázni a jövő generációjának, hogy pl. az xy 2001-ben a VII. kerületben élt. Szerintem jók így a kerületek.
2012. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!