Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bejelentést teszek, hogy...

Ha bejelentést teszek, hogy engem a zsidó pájszli látványa tölt el megfélelmítéssel akkor elérhetem, hogy annak nyilvános viselését betíltsák?

Figyelt kérdés

Pótkérdés:


A rockerenek ezen túl rózsaszínűbe kell öltözni és balettcipőt viselni, hogy nehogy valakit megfélelmítsen a látványuk ?


2009. júl. 5. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
És ha én bejelentem, hogy valakinek az IQ szintje megfélemlít akkor betiltják?
2009. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
na igen, ma magyarországon kb ilyen "létfontosságú" kérdések foglalkoztatják az embereket .... ész megáll
2009. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Vicces és egyben elgondoltató ez a kérdés.A gárda kiben kelt félelmet?Tudtommal egyetlen esetben sem vetemedtek erőszakra,pedig provokálták őket rendesen.Egyszer elmentünk egy toborzóra egy barátommal aki történetesen igen sötét bőrű gyakran nézik romának és gond nélkül felvették volna.Innentől nekem beszélhetnek rasszistákról tudom szó nincs róla.De ami itt megy Magyarországon annak köze nincs a Demokráciohoz aki nem ért egyet a két nagy párt elveivel programjával el kell taposni.Mi ez ha nem diktatúra?A politikának nem kéne ennyire belefolynia hiszen a gárda egy hagyományőrző egyesület.
2009. júl. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Jó kérdés, és nagyrészt egyet is értek a kérdésben levő kritikával, de azért a bírói ítéletből két dolgot kiemelnék, ami a félelemkeltést illetően mégis megfontolandó:


1. Problémás a közönséget foglyul ejtő felvonulás, azaz amikor pl. cigányellenes jelszavakkal felvonulnak a cigányok által lakott övezetben. Itt az érintettek nem tudnak kitérni az általuk nem kívánt demonstráció elől, ami ijesztő lehet különösen pl. a gyerekeknek.


2. A másik hasonló eset, amikor egy kis településen a település létszámát elérő vagy meghaladó gárdatömeg vonul fel. Ilyenkor úgy tűnhet, hogy egy adott időre az adott helyen a gárdisták veszik át a hatalmat.


Az említett esetek azért nem azonos kategóriák a megfélemlítőnek ítélt hajviselettel. De lehet, hogy ezzel együtt is a dolog egy kicsit túl lett lihegve.

2009. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyetlen alkalmat mondjon valaki amikor a gárdisták ok nélkül saját szorakoztatásukra vonultak ki valahová és nem kifejezett segélykérésre!Amit a rendőrségnek kellett volna megoldani de ők tehetetlenek (Félnek vagy sz@rnak rá itt mindegy)Érdekes módon a kenyér,ruhaosztás és egyéb segítségeikről mélyen kuss van.
2009. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Namármost bevallom, hogy én liberális beállítottságú ember vagyok, a Jobbikkal egyáltalán nem szimpatizálok, mert szerintem ők tulságosan azonosulnak a NS ideologiával és én ebben nem látom a magyar érdeket, látok viszont egy demokrácia-ellenességet.

A Magyar Gárda se szimpatikus, mert emlékszem az első toborzó szövegekre, ott még feltételként szabták meg, hogy a jelentkező vallásos kell legyen. Én pedig ateista vagyok. Végig úgy éreztem, hogy a Gárda nem azért alakult meg, hogy a nemzetet szolgálja, hanem kifejezetten egy párt személyes katonaságaként .

Mindazonáltal egyrészt nem érzem megalapozottnak a betíltásukat, mert eddig semmi olyasmit nem követtek el ami okot adott volna erre.

A ruházattal kapcsolatos kifogás pedig túl azon, hogy kabaréba illő, nagyon komoly árnyékot vet a demokráciára, jogállamiságra és az ember személyi szabadságára.

A Gárda egyenruha nem önkényuralmi jelkép, nincs betíltva,ezért azok viselőit a ruha miatt semmi szin alatt nem lehet számonkérni.

Szolidaritásból fontolgatom az öltözék beszerzését, és annak hordását !

2009. júl. 6. 07:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!