Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen konkrét művéből kiragad...

Milyen konkrét művéből kiragadott példával tudják bizonyítani az állításukat azok, akik szerint Wass Albert antiszemita volt?

Figyelt kérdés
Azért politika témakörben írom ezt ki, mert sokat hallottam róla e téma kapcsán. Nem szeretném, ha itt emberek egymás nyakának esnének, sokkal inkább azt, hogy aki szerint megállja az az állítás a helyét, hogy Wass Albert antiszemita nézeteket képviselt, az indokolja meg, hogy miért is. Melyik művéből jön le ez? Mostanában elég mélyen a munkásságába ástam, de én nem "találom"...
2012. jún. 15. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Németh László és Wágner is antiszemita volt - hogy csak kettőt említsek a sokból -, de alkotásaik feledtetni tudják az utókorral ezt a "gusztustalanságot".

Wass Abert maga a középszer - mielőtt rámrontanátok, meglehetősen sok könyvét elolvastam.S ez nagy baj. Miért kell egy átlagos vagy attól gyengébb írót az egekig magasztalni? Nem értem.

2012. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Pro Patria ***** válasza:
67%

Kedves utolsó! Elolvastad egyáltalán, amit írtam?

Ha már a románok is egekig magasztalják, akkor talán lehet benne valami...

Plusz, ami naggyá teszi őt, az nem a szóhasználata, hanem az erkölcsi tartalma a műveinek. A sugárzó emberszeretet, a természet leírása, és minden ehhez tartozó. Ezen kellene felnőnie minden gyereknek.

2012. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Elolvastam. A saját értékítéletemről írtam.
2012. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Elnézést előre is, hogy a kérdésre nem tudok válaszolni, csak látom, hogy van itt egy-két ember, akik benne vannak a témában, így hátha tudtok abban segíteni, hogy létezik-e Wass Albertnek bármelyik műve német vagy angol nyelven?


Én szermély szerint nagyon szeretem a könyveit.

2012. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Pro Patria ***** válasza:

Létezik, sőt, volt olyan, amit éppen német nyelvre jelöltek Nobel-díjra.


Ezt nézd meg, itt beszélnek erről is:

http://www.youtube.com/watch?v=xjLFdMSR-WY

2012. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Zohan király válasza:
Bár régen tették fel ezt a kérdést, és a válaszok se most íródtak, azért illő lenne tudni, hogy ő maga állította magáról, hogy antiszemita! Azt is illene tudni, hogy bár gyermekkorában voltak zsidó származású barátai, fiatal felnőttként már a nácikkal szimpatizált... A későbbiekben pedig volt egy "konfliktusa" az egyik múltbeli barátjával is. Én most tömören fogalmaztam, ám ez ráadásul a saját verziója... És minden ember "enyhébben" adja elő általában azt, amit nem tart magáról kedvezőnek. Ez egyszerű emberi tulajdonság. Egyébként végtelenül elszomorít, hogy ma Magyarországon ennyi tudatlan ember él, pedig csak olvasni kéne és objektíven állni a dolgokhoz... Ha még megy ez itthon, ugyanis a kormányunk is próbálja folyamatosan "felmenteni" azokat, akikre vannak, akik valamiért büszkék... A végére meg egy apróság, ami tény is egyben: magyarnak, a legnagyobb ellensége a magyar!
2016. febr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Zohan király válasza:
A Hídfőről is illene tudni! Viszont azon érdemes elgondolkodni, hogy azok körében népszerű, akik maguk is szélsőségesen gondolkodnak. Ezen persze meg lehet sértődni és ez is szokott lenni, de ettől ez még így van és tudják is ezt. Igaz, egyre többen vállalják sértődés nélkül is. Márpedig ebben az esetben azt sem értem, hogy miért kell úgymond felmenteni az antiszemita nézetei alól, hiszen a hívek számára pont ettől lesz valaki igazán magyar. Legalábbis manapság. Vagy attól lesz számukra nagy, ha azt tudják bizonyítani, nem volt ilyen álláspontja? Nem ellentmondásos ez a szimpatizánsainak???
2016. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!