Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soha nem fogunk már jól élni?

Soha nem fogunk már jól élni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Minden ember saját maga sorsának a kovácsa.Ha jól akarsz élni gyere ki külföldre.Van itt munka.
2012. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért nem kezdünk magukkal valamit? Miért nem engedik itthon az ötletelést? Miért kell nyalnunk a nyugat fenekét, miért nem próbálunk önerőből normálisan élni? Nem kéne sok, csak egy két ambiciózus ember, aki nem csak a saját zsebét szeretné megtömni, hanem arra vágyik, hogy mind jól éljünk. Miért nem emeljük a gazdaságunk színvonalát? Miért nem újítjuk a mezőgazdaságot? Miért nem hozunk létre saját autógyárat? Soha nem fogunk már jól élni?
2012. jún. 11. 21:44
 3/14 A kérdező kommentje:
De itthon, Magyarországon, már nem lesz jólét soha? A kérdésem nem az, hogy máshol tudnék, tudnánk e jól élni, hanem itthon, miért nem kezdünk végre magunkkal valamit?
2012. jún. 11. 21:45
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Most is jól élünk.
2012. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Vannak kezdeményezések. De csírájukban elfojtja őket ez a közeg.


Először szemléletet kéne váltani. Amíg az átlagembernek csak az a célja, hogy valahogy minimális munkával túlélje a nyolc óráját, aztán elfelejtse az egészet, addig nem lesz itt jólét.

2012. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szívből örülök, hogy Te jól élsz 4-es, de sajnos én nem a felső tízezerhez tartozom, hanem a középosztályhoz, ami szép lassan elszegényedik és az alsó kategóriába kerül.
2012. jún. 11. 21:53
 7/14 A kérdező kommentje:
5-ös, nem hiszem, hogy csak ez lenne a probléma, én például nem így dolgozom, ahogy leírtad, mégis egyre kevesebbet tudok az asztalra lerakni..
2012. jún. 11. 21:54
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem te, az átlagember.


Tízéves példa, de tipikus: apukám közigazgatásban dolgozik, mivel sokat és jól dolgozott, megtették vezetőnek.

Rövid időn belül megutálták, aztán kifúrták a saját alkalmazottai. Olyan kínos kérdéseket tett ugyanis fel, hogy egy ötperces prezentáció előkészítése miért tartott két embernek két napig. Vagy hogy miért tartanak kétórás ebédszünetet, illetve a kolléganő miért háromra kért időpontot a fodrászhoz, amikor a munkaidő fél ötig tart.


Ilyen emberekkel igen nehéz jólétet teremteni. És lehet, hogy te kivétel vagy, de sajna a többség bizony ez.

2012. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Abban igazad van hogy szemléletváltásra, másfajta gondolkodásra van szükség, amire viszont ma jobb híján csak külföldön van lehetőség.

Ugyanis mit csinálunk mi (mint magánemberek)? Belekezdünk valamibe aztán rájövünk hogy ez kib... nehéz, ezért feladjuk, aztán mutogatunk hogy ő meg ő meg ő (tetszőleges főnök, szülő, párt, politikus stb. nevét be lehet helyettesíteni) miatt nehéz (és ezt nap mint nap le is írjuk itt GyK-n is) és így ő miatta adtuk fel a céljainkat miközben a Mi döntésünk volt hogy feladjuk. Tehát röviden: egyáltalán nem vagyunk kitartóak (annál inkább kishitűek), ellenben felelősséget áthárítani remekül tudunk. Így valóban nem fogunk jól élni soha. Fejben dől el minden.

2012. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Szívből örülök, hogy Te jól élsz 4-es, de sajnos én nem a felső tízezerhez tartozom, hanem a középosztályhoz, ami szép lassan elszegényedik és az alsó kategóriába kerül."


Akkor te kimagaslóan jól élsz. Én 47ezer forintért a közmunkaprogramban veszek részt, emiatt az alsó középosztályba sorolom magam. Tehát te nálam csak jobban élhetsz, így nem is értem kérdésed indítékát. 4-es voltam.

2012. jún. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!