Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenkinek van olyan zene...

Mindenkinek van olyan zene amit szeret és a magyarsághoz szól?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen Kárpátia de ahhoz hasonlóan magyar érzetet ad mondjuk, még ha nem is ez adja meg a magyarságot, de például neked van olyan zene amit jól esik meghallgatni mert magyarnak érzed tőle magadat?

2012. jún. 6. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem leginkább a népzene ilyen, nagyon elérzékenyülök, ha néptánccsoportot látok, vagy népzenét hallgatok.
2012. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Népzene,népdalok,magyar nóták. Vagy a Rákóczi induló, Brahms: Magyar táncok
2012. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Barbaro, Vágtázó Halottkémek, P.Mobil - Honfoglalás album - ahol már zenét kel hallgatni ahhoz, hogy meglegyen a magyarság-érzet ott gond van. Ezek a zenék sem adják meg a magyarságtudatot, csak továbbviszik és kifejezik azt.
2012. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4%
Zene nincs.De amikor beülök az autómba és használom a váltót ami automata akkor eszembe jut a magyarság hiszen a részt vettek a feltalálásában.Furcsa hogy Amerikában a legtöbb kocsi automata itthon meg mindenki a gagyi manuálist isteníti amikor az automata nevezhető saját találmánynak is.
2012. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"neked van olyan zene amit jól esik meghallgatni mert magyarnak érzed tőle magadat?"


Az már régen rossz ha csak ettől érzi magát magyarnak az ember. Magyarnak érzem magam mert az vagyok (de nem az a hűdenagymagyar típus). De vannak dalok amik számomra olyan tipikusan magyar dalok, nem is a szövegük hanem a hangszerelésük miatt, pl.:


http://www.youtube.com/watch?v=OovKa_UkbUc

2012. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2012. jún. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hát nálam ilyen téren az István a király zenéi viszik a prímet :)
2012. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Miért kellett ezt a kérdést a politika kategóriába írni?


Kérdésre válaszolva: nekem nincs ilyen. Zenét sosem hallgatok azért mert a magyarságra emlékeztet. Őszintén szólva nem nagyon hallgatok magyar zenét. Ami a magyar nyelvű zene közül tetszik az Ossian, régen az Edda (már nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy az énekes egy leépült, alkoholista, hőzöngő ember lett). A Kárpátiát is hallgattam de egy idő után elkezdett idegesíteni a gitár "játékuk". A falra mászok tőle, hogy a gitáros kb. 3 húrt penget és mindig ugyanazokat a hangokat.

2012. jún. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Dunazug együttes, érdemes belehallgatni nagyon jó, pedig én nem feltétlenül vagyok népdal rajongó :)
2012. jún. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!