Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nacionalisták, azok...

Akik nacionalisták, azok szeretik az országot, az itt élő embereket?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, sok nacionalista van az országban, de én mindenkitől csak azt hallom, hogy "de szar ez az ország", meg "de hülye műveletlen bunkók a magyarok" meg ilyesmiket. Vagy most akkor a nacionalisták kicsodák, és mit szeretnek??
2009. júl. 2. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Kitől hallod,hogy szar ez az ország? Nem tudom én szeretem..néha azért vannak hülyeségei,meg gondjai. De hol nincsennek? Én imádom pestet,vidéket,balatont mindent :D Emberek is kedvesek..segítőkészek nagy arányában. Ahol én lakok Szolnok is szép,szeretem főleg nyáron, olyan szép a Tisza ilyenkor, szomszádok is kedvesek.. szóval nem tudom kitől hallod biztos nem tőlem :D
2009. júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ilyenkor általában a nem-nacionalistákról beszélnek. Alapfeltevés számukra, hogy ők és az ilyen "igaz magyarok" tiszták, becsületesek, okosak, stb., és ha csak ők élnének itt, ez maga lenne a Mennyország, de a "sok hülye többi" mindig ellehetetleníti az "igaz magyarokat". Ennyi az egész.
2009. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"Szeretni az országot" az a patriotizmus. A nacionalizmus egy politikai ideológia, mely a nemzetet tekinti annak a keretnek, amiben a politikai cselekvés értelmet nyer és célokat kap. Tehát a nacionalista állami politikai szinten a 'nemzet'-ért ügyködik. A nemzetet különböző korokban többféleképpen értelmezték, ennek könyvtárnyi irodalma van, ajánlom Szűcs Jenő műveit. A "de hülyék a magyarok" szövegeket mondogatók nem nacionalisták vagy patrióták, hanem inkább elitisták. De az is lehet, hogy ők is nacionalisták és/vagy patrióták, ha konstruktív kritikát fogalmaznak meg és azért bírálják a fennálló állapotokat, mert meg akarják őket változtatni. Persze általában nem ezt értjük patriotizmuson.
2009. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

A haza szeretete egyszóval: hazaszeretet. A nacionalizmus a haza csőlátó imádata, ami a társadalomnak sem jó.

A nacionalista olyan, mint a gyerekimádó apa, aki esténként csupa imádatból összeveri a gyerekeit.

Én hazaszerető vagyok, de nem nacionalista, mert szerintem más ország is lehet szép, más nép is lehet rendes, és a szülőföldért nem hadakozni, ordibálni, hanem dolgozni és okosan taktikázni kell.

2009. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A nacionalista olyan, mint a gyerekimádó apa, aki esténként csupa imádatból összeveri a gyerekeit."


Az a sovinizmus. A nacionalizmus nem egyenlő a hazafisággal, és nem egyenlő a sovinizmussal sem.

2009. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

A sovinizmus már nem a gyerekeit összeverő, hanem az őket megerőszakoló és meggyilkoló apa esete.

A hazaszerető ember úgy szeresse a hazát, hogy az a hazának is jó legyen (nem elméletben, hanem a gyakorlatban), ennyi.

2009. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondja, hogy "de hülye műveletlen bunkók a magyarok", az általában nem magyar, de leginkább nem magyar nacionalista.


Hogy akkor kik is a nacionalisták?

Itt olvashatsz a nacionalizmusról bővebben (tudod, wiki a barátunk ;-)): [link]


A nacionalizmus kifejezés jelentéstartalma


* Egyik, ma már elhalványult jelentése az az érzelmi kötődés, amelyet az ember a családja, az általa használt és alakított környezete, a faluja, a városa, a megyéje, a hazája iránt érez, a patriotizmus.

* Másik jelentése a nemzetépítés feladatára utal, amely az ideológia megalkotásával, a kultúra egységesítésével és érzelmi élmények átélésével a közös nemzeti identitás kitalálását és megteremtését célozza.

* Harmadszor értelmében nemcsak a programot, hanem magát a nemzetépítés folyamatát is jelenti.

2009. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
csak szeretnénk ha eltűnne ez a zsidó-kommunista-fasiszta briganti.ha ezek eltűnnek már nem is lesznek "nacionalisták".
2009. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!