Ez is a szabadságharc következménye?
45 Ft-tal lehetne olcsóbb a benzin átlagára, ha nem gyengült volna ennyit április vége óta a forint.
Azt mondják, a benzin árát a világpiac szabályozza. Ez igaz. A világpiacot viszont a nagytőke (nagyon nagy tőke) magánérdekei irányítják, amelynek alig van köze a közgazdasági értelemben vett piachoz (ahol kereslet, kínálat és egyensúly van).
A magyar benzinár egyik összetevője a világpiaci ár. A másik pedig a hazai nagyon nagy tőke magánérdekei. Ebben benne foglaltatik az állam(i költségvetés) pillanatnyi helyzete, amitől azért a nagytőke is függ kicsit. Ezek együttes hatásai szabják meg az árat. Tehát arról beszélni, hogy lehetne ennyi, meg annyi, nem érdemes. Hiszen ezzel azt mondjuk a nagytőke viselkedhetne így meg úgy. Nem fog. Tehát a benzinár nálunk nem a "szabadságharc" következménye, hanem része.
A hazai irányítók konkretizálását viszont Rátok bízom. De ne legyetek túl hangosak, még felébrednek, és megint mozdul a benzinár. Tudjátok merre.
"Az olajtermékek árát sehol nem euróban, hanem a dollárban számolják, úgy hogy szó se volt itt 270-es euróról. "
Ez igaz. Ám a Ft inkább az eurótól függ, legalábbis az USD-hez képest. Tehát ha az euró esik a dollárhoz képest, akkor a forint is fog esni a dollárhoz képest. A forint valóban gyengült az euróhoz képest (kb 3%), az euró meg sokat (kb 6%) gyengült (görögök, spanyolok, újabban ciprus) a dollárhoz képest. Tény, hogy ha nem gyengül az euróhoz képest (is) a forint, akkor olcsóbb lehetne a benzin (10-15Ft-tal), de a néphazis 45Ft erőteljes csúsztatás. De ugye attól az állatfajtól nem lehet mást várni. Bocs, ha ezzel a lelkedbe gázoltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!