Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a pártok %-hoz?

Mit szóltok a pártok %-hoz?

Figyelt kérdés
Azért durva a Fidesz 60%-a már.
2009. júl. 1. 22:29
 1/9 A kérdező kommentje:
2009. júl. 1. 22:34
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Soha nem adok a közvéleménykutatókra.Állítólag tudományos módszereik vannak.De hogyan tudnák 10 millió ember véleményét 2-3 ezer ember megkérdezéséből megállapítani,És az sem biztos,hogy a mintavétel jó.Nem hallottam még,hogy a kisvárosokban vagy falvakban élőket megkérdezte volna valamelyik közvéleménykutató.Arról viszont igen,hogy mindig ugyanazokat az embereket kérdezik.Inkább hangulatot csinálnak a nekik szimpatikus pártnak.Ettől függetlenül elhiszem,hogy most a Fidesz meg aJobbik elég menő.
2009. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

De most hol? Például ha eljössz ide a 3. kerületbe akkor lesz az szerintem több is mint 60%, mert ez egy elég fideszes környék, de a város más részein meg akár mszp-s fölény is kialakulhat...

Valahol láttam neten egy cikket, hogy valami kis faluban a lakosság 70%-a az lmp-re szavazott, ennek ellenére országosan elértek kb fél %-ot, most ha én ebben a faluban készítek statisztikát, akkor a fidesz kiesését fogom jósolni a parlamentből...

A tényleges állás egyedül a parlamenti választások után fog kiderülni :)

2009. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
magában a 60% tényleg durva, de ehhez vedd hozzá hogy hány embernek a 60%-a, és az egész zsavazóképes lakosságra viszonyítva ez a 60% nem jelent olyan sok embert. (pl ha 10 emberünk van, annak is 6 ember a 60%-a, viszont 6 ember 8.000.000 választóhoz képest kevés!). Persze itt ennél több emberről van szó én azt értem, de ennek ellenére azt senki sem hangoztatja hogy történelmi mélypont volt a szavazó emberek számában!
2009. júl. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Ne ítéljük már el a közvéleménykutatókat, ha egyszer fogalmunk sincs a dolog működéséről! Azért általában elég jól eltalálják a végeredményt!

Nyilván nem a kis lmps falu lakosságát fogják csak megkérdezni, az egésznek az a lényege, hogy reprezentatív a minta, azaz bárki ugyanakkora eséllyel kerülhet megkérdezésre. Kisorsolnak városokat, falvakat és községeket és ott véletlen sétás megkérdezéssel kérdeznek le embereket! Természetesen figyelni kell az arányokra (kvótákra)is, azaz hogy a férfi-nő, városi-falus, magasan-alacsonyan képzett arányok megfeleljenek a társadalomban jelenlévő arányoknak!

Amikor pedig mindig ugyanazokat kérdezik le, az a panelkutatás. Ami szintén az előbb leírt szempontok alapján működik, de hogy ne mindig ugyanazokat kérdezzék le, folyamatosan frissítik a panelt!

2009. júl. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem bíznék a felmérés eredményében. A Fidesznek még az 50%-a sem lesz meg, ha a propagandagépezet beindul.

A Jobbik 7%-a reálisnak tűnik, a legtöbb országban ennyit kap a szélsőjobb.

2009. júl. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a közvéleménykutatók tévednek, hanem azok, akik rosszul olvassák a közvéleménykutatásokat, és mindenféléket belelátnak az adatsorokba, ami nincs is azokban. Ebben az újságírók is hibásak, akik kommentálják a közvéleménykutatási adatokat.


Az a bizonyos 60%, amiről a kérdező beszél, a magukat biztos szavazó pártválasztóknak tartók körében van mérve. Ők az összes választásra jogosult kb. 50-60%-át teszik ki, és az összes ténylegesen szavazó kb. 80-90%-át. ez azt jelenti, hogy a mért érték a ténylegesen szavazók körében létező támogatottságtól néhány százalékponttal eltér. A mérésnek emellett hibája, szórása is van, 500 fős minta esetén pl. +/- 2,5%-osnál kisebb 95% valószínűséggel. Ez azt jelenti, hogy ha pl. a Fideszt 60%-nak, az MSZP-t pedig 40%-nak mérik, akkor 2,5% eséllyel előfordulhat, hogy a tényleges népszerűségarány 57,5% vs. 42,5% vagy még kisebb, vagy pedig szintén 2,5% eséllyel 62,5% vs. 37,5% vagy még nagyobb a különbség. Ha a közvéleménykutató pl. 59:41-et mutat ki, akkor benne van a pakliban, hogy a valóság 49:51. Ez történt pl. 2002-ben, amikor nagyon sokan meglepődtek, mert nem tudták, hogyan kell közvéleménykutatást olvasni. A 60% a Fidesznek egyébként nem hihetetlen, hiszen június 7-én 56%-ot ért el, ami nincs messze a 60-tól. De a plusz-mínusz 4-5 százalékot mindig oda kell képzelni a mért értékek mellé.

2009. júl. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Senkinek sem szabad az EP választások miatt elhamarkodott következtetéseket levonni! Én nagyjából pártatlan vagyok (bevallom, még nem is lehetek más...), de ha 2010-ben ha nyer is a Fidesz (ami, ugye, egyáltalán nem biztos), akkor se örülhet majd elsöprő győzelemnek. Egyébként én egyik pártnak sem ugrok neki rosszindulatúan, mert mindenki őket ordítja. Reálisan nézem a helyzetet. És Orbánc Hegedűs Viktort nem tartom olyan hatalmas aduásznak, hogy: "tűnjön el a mocskos MSZP, Viktornál a nap se megy le". Ha valaki ezzel nem ért egyet, kérem magyarázza el, hogy miért nincsenek hatalmon már jópár éve.
2009. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én nagyjából pártatlan vagyok ... egyik pártnak sem ugrok neki rosszindulatúan... Orbánc Hegedűs Viktort"


A pártatlan nemrosszindulatúját neki :)))))

2009. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!