Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bizonyíték arra, hogy a...

Mi a bizonyíték arra, hogy a magyar vezetés sokkal jobb és hozzáértőbb mint az egész EU?

Figyelt kérdés

Orbán és Matolcsy a hatalomra jutásuk óta folyamatosan gyalázzák és szidalmazzák az EU-t. Pár hónapja például Orbán azt mondta, hogy az EU vezetői egy vidéki kóceráj irányítására is alkalmatlanok. Tegnap kijelentette, hogy nekünk el kell utasítanunk az EU bürokraták által ajánlott válságkezelési megoldásokat, mert azok ártanak Magyarországnak. De ezt úgy kell tenni, hogy látszólag elfogadjuk őket, mert ezt követeli a "diplomáciai táncrend". Magyarul hülyét kell csinálnunk az EU-ból.


Én csak azt nem értem, miért evidens az, hogy Orbán és Matolcsy mindent jobban tud és jobban csinál mint az EU, vagy akár bárki más a világon. Két év alatt a közmunkát leszámítva semmit nem javult a katasztrofálisan alacsony foglalkoztatás, mélyponton van a folyamatosan rossz forint árfolyam, csúcsponton az állam által fizetendő kamatok, kiugróan magas az infláció, nőnek az adók, csökken a fogyasztás, nincs hitelezés, drámaian zuhantak a beruházások, csökken a GDP. Minden mutató és a napi tapasztalatok is ellenük szólnak. Miért nincs Magyarországon egy riporter se, aki esetleg megkérdezné, amit most én is, vagyis, hogy az előzőek ellenére miért tartják magukat másokhoz képest is ennyire jónak.



2012. jún. 1. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%

Mert vannak olyan ötletei ami más miniszterelnöknek eszébe se jut!

Orbánék kitalálják, végigviszik a többi meg lekupírozza!

Na ezért lehet őket hozzáértőbbnek nevezni.

2012. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%

"Mi a bizonyíték arra, hogy a magyar vezetés sokkal jobb és hozzáértőbb mint az egész EU?"


Semmi. Mint ahogyan az ellenkezőjére sincs. Viszont tény, több baromságnak tűnő Orbán-Matolcsy ötletelést vettek már át más országok.

2012. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És elárulnátok, mit vettek át tőlük más országok?
2012. jún. 1. 12:42
 4/20 anonim ***** válasza:
24%

Mert biztos konyitanak hozzá valamit. ;)

A többi miniszterelnök meg egy hangember, mert csak addig van nagyszája míg megvállaszák, míg ....!

Én ezt értékelem és hiányolom a többi honfitársaim között ezt a mentalitást.

2012. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De a hiten kívül mi bizonyítja, hogy konyítanak hozzá? Felsoroltam minden lehetséges mutatót, ami rossz. Akkor mi jó? Attól, hogy szokatlan valami, még egyáltalán nem biztos, hogy zseniális.
2012. jún. 1. 12:51
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

igazság szerint mi vettünk át tőlük, de ha ők is átvettek valamit, az attól meg nem jó pont mert nyugaton 1000€ körül van a minimum nálunk meg 150€ körül, így náluk valamelyest jobban működik

az pedig hogy a magyar gazdaságpolitika rossz, az kész tény:

nincsenek beruházások, nincsenek munkahelyek, a közmunka az inkább segély munkáért cserébe, értelmetlen munkának nézni mert csak az adófizetők pénze megy a francba

külföldi befektetők kezdenek visszavonulni

a magyar vállalkozásoktól pedig nem kell csodát várni, mert a javarészük feketén dolgoztat, minden kiskaput kihasználva visszaigényli az adót, a nyugdíjasok csak a saját érdekeiket nézik stb.

az ország egy valamire jó, de annak a legjobb: elrettentő példának, hogyan NE vezessünk országot címszó alatt

(a többi párt sem jobb)

2012. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
az 1000€ - 150€ a minimálbérre vonatkozik (becsült érték)
2012. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%

Akkor ragadj le a múltba és hidj azoknak akik most támadják Orbánt.

Amúgy pont az a lényeg, hogy most olyan szokatlaan megoldások, ötletek kellenek mely a mai helyzetben csillapítják a negatív dolgokat.

Mert azok már elavultak melyek eddig voltak. Ez épp olyan mint a benzines motor. Elavúlt és gazdaságtalan ezért hozzák és csinálnak /kisérletznek / szokatlan új dolgokkal mely meghajtja a kocsit.

itt is ez van szokatlan és új dolog kell a gazdasság felpörgetéséhez.

Ez ilyen egyszerű!

2012. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8-as: Hát szerintem túl egyszerű. Azt még megérteném, hogy fél év alatt nem jelentkeznek az eredmények, de 2 év után azért minimum elbizonytalanodnék, különösen ha látom, hogy minden sokkal rosszabb. Mellesleg az "elavult" benzines motor helyett sincs más használható. Akkor aki benzinessel megy, az mind elmaradott, aki nem fogja fel a jövőt?
2012. jún. 1. 13:02
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

"De a hiten kívül mi bizonyítja, hogy konyítanak hozzá?"

A gazdasági mutatók!


"Felsoroltam minden lehetséges mutatót, ami rossz. Akkor mi jó?"

Te magad mondtad...


"Attól, hogy szokatlan valami, még egyáltalán nem biztos, hogy zseniális."

Azért zseniális, mert a magyarkodás ezt a gazdaságpolitikát követeli meg. Tudják ők, hogy rossz az amit csinálnak, csak ha normálisan rendbe hoznák a gazdaságot, akkor nem lehetne kuruckodni. Érted? Minden olyan gazdasági eszköz, amellyel gatyába lehetne rázni az országot, az számukra hazaárulás, labanckodás stb. Érted? Az ország még mindig a kelet-nyugat ellentétnél van leragadva... Ezért undorodom a politikától, az esetek többségében le van sz@rva, hogy mennyire megy a "szekér", vagy hogy jót tegyenek az országnak, a lényeg, hogy az ideológia meglegyen még akkor is, ha az ország beleszakad. Ezért adok igazat annak a cseh közgazdásznak, aki szerint a kormányok kezéből nem hogy a monetáris, de még a fiskális irányítást is ki kell venni (egyre inkább hangoztatott ez a hozzáállás), mert a végén mindig a bohóckodásra megy el az adófizetők pénze. Én szívesebben venném, ha egy külön közgazdászokból álló intézmény rendelkezne vele és számolna el az utolsó forintig az adófizetőknek.

2012. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!