Az Európai unió a Szovjetunió folytatása?
Hasonló a kettő.A Szovjetunióban is mondták hogy aki akar kilép.Igen ám de mi lett volna azzal az országgal amelyik kilép?Kb megtámadják.
Az Eu-ból is ki lehet lépni.De...akkor bojkottolná a kilépett állam termékeit , nem tudna exportálni.Gazdaságilag tönkre vágná és ott tenne keresztbe neki ahol tud.
Mind a kettő egy gyarmatbirodalom szerűség.A szovjeteknél Oroszország diktált.Itt Németország és Franciaország diktál.
Hatalmas különbség van a kettő között. Ahogy írták, a Szovjetuniót erővel tartották egyben (mellesleg jegyzem meg, mi nem voltunk a Szovjetunió tagja, „csak” a Varsói Szövetség és a KGST, azaz a Szovjetunió befolyási övezetében.), ahogy az egész keleti blokkot is. Ezek úgy kerültek be ide, hogy leigázták őket. Nem lehetett ellenkezni ezzel – kilépési kísérleteket pedig „baráti segítségnyújtással” leverték minden alkalommal. A kis tagoknak gyakorlatilag kuss volt a neve.
Az EU ezzel szemben önkéntes alapon szerveződik, azért, mert a tagoknak megéri. Ha nem éri meg belépni (lásd Norvégia vagy Svájc), akkor nem fognak belépni. Senki nem kényszeríti őket fegyveresen. Akik beléptek, bármikor kiléphetnek – a kérdés az, hogy ez mennyire éri meg nekik? Nem lesz itt bojkott, csak elveszíti mindazt az előnyt, amit az EU nyújt - mondjuk azokat a korlátozásokat is, amik az EU tagsággal együtt járnak. És itt a legkisebb tagnak is van beleszólása az EU teljes életébe (pl. mi is sikeresen felvetettük az EU-s programok közé az általános roma stratégiát).
"egy szövetséges egyesült állam volt"....hogyne.
12 évesen sztem még ülj vissza a történelemkönyvek mellé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!