Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azzal, hogy felfüggesztenék a...

Azzal, hogy felfüggesztenék a pártfinanszírozást az ellenzéket tennék tönkre és még átláthatatlanabb lenne a finanszírozásuk? Lázár pár hónapja még az egyenlő esélyek mellet állt ki.

Figyelt kérdés

"A Fideszben felmerült, hogy például a könyvelési, könyvvezetési szabályokat kell szigorítani, és akár könyvvizsgáló kötelező alkalmazására lehetőséget kell biztosítani a pártok számára, illetve azt kötelezővé kell tenni. A Fidesz minden olyan kezdeményezést támogat, amely ezt két módon tenné lehetővé. Az egyik a választópolgárok általi támogatást jelenti a teljes nyilvánosság elve mellett, a másik az állami támogatás növelése lenne annak érdekében, hogy minden párt egyenlő eséllyel indulhasson a választásokon."


[link]


2012. máj. 25. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Mert a kisebb pártok mögött nincsen Közgép, ami visszacsurgatna pár milliárdot. De megkérdezném, hogy a Fidesz milyen pénzből üzemelne, ha nem kapná meg az alapból járó milliárdokat? Ha enélkül is tudna üzemelni, akkor felmerül a kérdés, milyen pénzből maradnak még fenn, kik vannak a hátuk mögött? Ezeket pedig nyíltan kellene megválaszolniuk...
2012. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Közelednek a választások, szóval lassan gátat kell szabni az ellenzéki pártoknak. :)
2012. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem kedvelem a fideszt, de ebben most szerintem igaza van. Miért a mi adónkból kell fizetni a pártokat? Gyakorlatilag arról van szó, hogy pl. amikor a választások előtt megy a tv-ben a kampány, akkor azért én fizetek. Tehát gyakorlatilag én fizettem azért, hogy engem átverjenek.
2012. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyján, de amikor a Győzike show megy a TV-ben, azért is te fizetsz. De ő legalább nem ver át senkit, ő tényleg hülye.
2012. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Gyakorlatilag arról van szó, hogy pl. amikor a választások előtt megy a tv-ben a kampány, akkor azért én fizetek. Tehát gyakorlatilag én fizettem azért, hogy engem átverjenek."


SZerrinted ha megszűnik ez a forrás akkor nem a mi pénzünkből lesz fizetve? Sok vállalkozó fogja támogatni a pártokat, cserébe állami támogatást és megrendeléseket nyernek.

2012. máj. 25. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mudri Lav!


"Miért a mi adónkból kell fizetni a pártokat? Gyakorlatilag arról van szó, hogy pl. amikor a választások előtt megy a tv-ben a kampány, akkor azért én fizetek. Tehát gyakorlatilag én fizettem azért, hogy engem átverjenek."

Azért fizeted te őket, hogy ne a magánvállalkozó, a karvalytőke, az oligarcha fizesse le őket. Azaz neki az legyen az érdeke, hogy a választót szolgálja ki, az átlag ember és az ország, és ne pedig a nagytőkés érdekeit szolgálja ki.

2012. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Hihetetlenül álszent amit művelnek egyesek a neten ezügyben. Az MSZP mögött nincs oligarchia? Ugyanmár! Hujber, Kapolyi, ezeket a neveket 1-2 év alatt elfelejtette a sok fogalmatlan kommentelő, ha egyáltalán hallott róluk valaha. Az is nevetséges hogy a kisebb pártok mögött nincsenek pénzes emberek, pl. Richard Field az LMP-nél. Bajnait az USA Demokrata Pártja pénzeli.

A Jobbik ki tudja honnan szerzi a támogatóit, én rájuk szavaztam de akkor se nagyon hittem el hogy csak magyar vállalkozóktól jött a lóvé. Ők legalább most nem ugrottak egy újabb debil ürüggyel a Fidesznek.

2012. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mudri Lav!


Ráadásul most megy ez is. A pártok finanszírozása nem átlátható, azaz most is a magántőke nyomja be a pénzt a pártkasszába. Közgép, Strabag, Ezüsthajó, BKV, 4-es metró, sztrádák... mondanak ezek valamit? Ezeken keresztül talicskázták ki a pénzt, hogy aztán azok visszacsurgassák. Gyakorlatilag a pártfinanszírozás miatt kötelező, hogy a pártok korrupción keresztül szerezzenek forrásokat.

2012. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Magántőke mindig lesz a pártok mögött. Akkor meg mégis miért is fizessünk mi? Vagy akkor meg ha nem akarják hogy magántőke legyen mögötte, törvényileg tiltsák be, amelyik párt mégis elfogad pénzt magánembertől, azt meg szüntessék meg. Vagy csináljunk valamit rendesen, következetesen, vagy akkor meg ne költsük a pénzt két forrásból!
2012. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Egyik lehetőség megemelni az állami támogatást akkorára hogy ne legyen szükség másra. Szerintem lehetetlen, de már hallottam komoly embertől hogy lehetséges, csak a "nép" nem fogadná el. (Azon is őrjöng a sok hülye, hogy 750 000 lett a képviselők fizetése, pedig átláthatóbb lesz a rendszer, megszűnnek a költségtérítések.)

A másik lehetőség megszüntetni az állami támogatást. A pártoknak is van vagyona, támogatói, legálisan is szerezhetnek pénzt ha akarnak, az illegális csatornák meg mindig megvoltak és meg is lesznek. (Aki szerint ez a Közgéppel kezdődött 21 évvel a rendszerváltás után az nem tudom hol élt eddig, de mindegy.)

2012. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!