Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hosszura nyúlhat a...

Milyen hosszura nyúlhat a váltság magyarországon, és hogy lehetne kilábalni belőle mihamarább?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

ha békés úton akarunk maradni, akkor csak azt tehetjük, hogy bízunk a Jobbikban, de ha ők is csak dumálnak(remélem nem), akkor sehogy se lábalunk ki ebből.

Nem akarok "grammar-whore"nak tűnni, de az nem váltság, hanem (gazdasági)válság.

2009. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

válság, és nincs válság. :D

nem tudom, hogy tanultál-e az 1929-es gazdasági világválságról. na az válság volt. ami most van, az hazudozás, megvan az ok, hogy miért rúgjanak ki a cégek embereket, van mire fogni a dolgokat. az igazi válságnál éhezés, szegénység van.

na most nem élek gazdag családban, minimálbért keres anyukám, és az állítólagos válság előtt is ugyanilyen volt az életszínvonal, mint most.

2009. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

12:40

igen, azzal szerintem(remélem) sokan tisztában vannak, hogy ez egy generált válság, de hiába csak erre kennek mindent, akkor is ezreket rúgnak ki, pofátlanul emelik az adókat, az árakat és csökkentik a béreket. Hiába még nem érezzük igazán a bőrünkön ezt, hosszú távon nagyon meg fognak minket szivatni, de ne legyen igazam. Bár személyes meggyőződésem szerint az előző válság is egy forgatókönyv volt, csak "jobban" sikerült.

10:48 voltam

2009. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem váltság, hanem válság. Helyesírás luxus?


Amúgy majd akkor lesz jobb, ha az emberek mernek fellépni a csalókkal szemben, a dolgozó a munkáltatóval szemben, én most ezt megléptem, de vajon hányan követik a példámat?

2009. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Én, már ennek az egésznek a kirobbanásakor megmondtam mindenkinek, hogy ez az egész egy kamu. Erre sok megszorítást rá lehet fogni, a dolgozókról még egy bőrt le lehet húzni. Ezt az országot úgy lehetne rendbe tenni, ha végre nem a dolgozóknak kellene eltartani a nemdolgozókat, a fölösleges pénznyelőket (MÁV) megreformálnák, végre felhagynánk a kompország szereppel etc.
2009. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
eltakarítani a jelenlegi politikai garnitúrát a jó búsba...
2009. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
A háztartások tekintetében hátra van még a fekete leves. A végső fogyasztóknál még csak most fog realizálódni a dolog. Azt érezni fogjuk amit elveszítettünk, azt viszont nem, amit elszalasztottunk. Pedig az utóbbi egy sokkal nagyobb volumenű dolog, bár bizonytalanabb is. Bizonytalan dolgokért meg sokkal nehezebb felelősségre vonni valakit persze...
2009. jún. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előrejelzések szerint várhatóan 2010 második felében kezdődik el a gazdaság megélénkülése. Fellendülés kb. 2011-ben vagy 2012-ben várható.


A kilábalást segítheti egy gazdaságélénkítő adóreform, amihez előbb kormányváltás kell.


Azok, akik annyira tudják, hogy a válságot "generálták" és "mesterséges", nevezzék már meg a felelősöket, akik "generálták", hadd tanuljak.

2009. jún. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ismét azt mondom, hogy nem kéne bedőlni annak amit a média harsog, hogy itt a válság.

ha tanultál történelmet, tudod hogy ez ami van a nyomába sem ér az 1929-esnek. na az, gazdasági világválság volt. ez nem az.

éhezel?

nincs munkahelyed?

szegényebb vagy mint mondjuk 2 évvel ezelőtt?

ha mindháromra nem a válasz vagy egynél többre akkor te is megérted, hogy miről van szó.

2009. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ez ami van a nyomába sem ér az 1929-esnek."


Attól, hogy ez nem az 1929-es válság (ugyanis nem 1929 van, hanem 2009), attól még válság. Válság volt 1992-93-ban, 1949-ben, 1873-ban, 1890-1900-ban, 1825-ben is. Súlyos félműveltség azt képzelni, hogy nincs válság attól, hogy nincs 1929.


"éhezel? nincs munkahelyed?"


Magyarországon a dolgozóknak vidéken 27%-a vesztette el az állását az elmúlt 1 évben. Nem akkor van válság, ha ÉN vagyok munkanélküli, hanem akkor, ha sokan munkanélküliek.

Azért nem éhezik senki, mert 1929-cel ellentétben van szociális rendszer, munkanélküli segély stb.


"szegényebb vagy mint mondjuk 2 évvel ezelőtt?"


Én nem, de nagyon sokan igen. Válság nem akkor van, ha nekem rossz, hanem akkor, ha sokaknak rossz a helyzetük.


"ha mindháromra nem a válasz vagy egynél többre akkor te is megérted, hogy miről van szó."


Csak annyit értettem meg, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz.

2009. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!