Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nemzeti érzeműek, titeket...

Granulátum kérdése:

Nemzeti érzeműek, titeket miért nem zavar a kilencszázéves vatikáni befolyás?

Figyelt kérdés
Mindig Bécsre, Berlinre, Moszkvára meg Tel-Avivra utaltok a történelemben, de valahogy sose tértek ki arra, hogy egykoron Rómából határozták meg még azt is, hogy kell a hálószobában viselkedni.

2012. máj. 19. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavar, pl szegény Salamon királyunknak is megüzente az akkori pápa, hogy: "Magyar föld a római egyház birtoka" ... na meg a...

1514-ben is belekevertek minket egy balul elsült véres parasztfelkelésbe torkolló keresztesháborúba.

A mongol hadak dúlták az országot de nekik az volt a legnagyobb problémájuk, hogy miként szabaduljanak meg egymástól Rómában és segítséget dehogy küldtek.

Viszont olyan nagy beleszólásuk soha nem volt a dolgainkban. 1304-ben magyar urak kiátkozták a pápát :D Ezt azért akkoriban nagyon kevesen merték megcsinálni.

2012. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az Árpádházi királyok nem nagyon tűrték a beavatkozást, pl. Szent László sem tűrte, hogy a római pápa nevezze ki a főpapokat. Nem is nagyon tetszett ez Rómának. Egyébként amikor a tatárjárás volt, azért nem segítettek, mert a pápaság és a német császárság egymással volt éppen elfoglalva. A hatalmi harccal!

A középkorban mindent az államvallás határozott meg, de pl. Angliában VIII. Henrik sem véletlenül szakadt el Rómától és alapította meg az önálló anglikán egyházat.

2012. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pro Patria ***** válasza:
28%
Ahogy az előzők írták. A pápa befolyása inkább csak formai volt, mint valós. A magyar egyház a gyakorlatban az esztergomi érsekség alá tartozott, az irányította, és kész. Hacsak nem volt valami összeurópai pápai rendelet, amit "a világ minden keresztény népének" hirdettek ki, akkor nem volt semmibe sem beleszólásuk a pápáknak az itteni ügyekbe.
2012. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem zavar különösebben. Egyébként azt, hogy hogy kell a hálószobában viselkedni, azt a Kámaszútrában határozzák meg.
2012. máj. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1304-ben valami sehonnai kiátkozta a pápát ezzel eddig nincs semmi gond, viszont a következő évszázadok utáni időszak egyre zavarosabb lett az országban, lehet nem kellett volna megtenni??
2012. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pro Patria ***** válasza:
80%

Kedves legutóbbi válaszoló!


Hitbéli meggyőződésedet ne keverd a történelemmel, főleg nem azt hamisítva. Függetlenül a kiátkozástól, a Magyar királyság fénykora épp az ezt követő másfél évszázad volt.

A Károlytól elkezdődő, Lajoson és Zsigmondon átívelő, Mátyás haláláig bezáruló periódus. Ekkoriban az ország az egyik leggazdagabb, legerősebb, legstabilabb, politikailag, katonailag és gazdaságilag egyik legjelentősebb hatalom volt a kontinensen.

2012. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző, én az előtted lévő vagyok, nem az általad említett korszakkal van bajom, az utána következő szakasz dicsőségét gondold végig inkább te, szorri ha nem vt válaszom egyértelmű számodra
2012. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pro Patria ***** válasza:
Szóval a török azért rontott rá 1526-ban Magyarországra, mert 1304-ben kiátkoztuk a pápát?
2012. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként Buda városa átkozta ki a pápát, amiatt, mert az országra akarta erőltetni Anjou Károlyt, mint királyt. Akinek egyébként IV. (Kun) László egyik lánytestvére volt a nagyanyja, joga volt a koronához. De a bajor hercegnek és a cseh király fiának ugyanúgy. Anjou Károlyt hiába koronázta meg kétszer is, más-más koronával a pápai követ, Gentile bíboros, csak a harmadik koronázása volt érvényes. Fehérváron, az esztergomi érsek és a szent koronával. Ez volt az 1304-es kiátkozás háttere.
2012. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Róma a koraközépkorban volt a leggyengébb. Az lett pápa, aki akart (nem létezett a nagy egyházszakadásig konklávé), még a német-római császárral is háromszáz évig volt invesztítúra-harc. Ugyanis a császár bizánci államegyház-mintát akart követni.
2013. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!