Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazudnak ilyet a médiába...

Miért hazudnak ilyet a médiában? Egyáltalán milyen információ alapján állítják?

Figyelt kérdés

Tehát van egy iskola és ezt a rend venné át. Minden kiderül a cikkből.


[link]


De!

Volt egy rész:

"Információink szerint, a szülők, a diákok és a tanárok többsége is támogatta az egyházi fenntartásról szóló kezdeményezést. "


Mivel ide járok, így van rálátásom a dolgokra.

Ad 1. Se a szülőket, se a diákokat nem kérdezték meg.

Ad 2. A diákok akiket ismerek viccnek tartják ezt az egészet.

Ad 3. A tanárok akikkel beszéltem(tünk) erről ugyancsak nem támogatják. Persze ezt egyik se hangoztatja érthető módon.



Akkor mégis mi alapján állítják ezt? Megkérdeztek egy mélyen vallásos diákot, hogy mit szól ehhez és az örült neki vagy mi?


2012. máj. 15. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

nyugi, nem lesz kötelező hittant tanulni, lehet etikát is választani

Ora et labora

ráférne az országra ...

2012. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"nyugi, nem lesz kötelező hittant tanulni, lehet etikát is választani "


Azért ez nem teljesen igaz. AZ új első évfolyamnak (tehát akik idén szept. kezdenek) már kötelező lesz a hittan.

tehát ők úgy jelentkeztek ide, hogy erről semmit nem is tudtak.

2012. máj. 15. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Én azt hazudnám, hogy muzulmán vagyok szóval én nem tanulhatok a Bibliáról és kijönnék. Mi közük van hozzá, hogy másnak mi a vallása? K.rva jó édes anyjukat!
2012. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A média célja hogy agymosott patkánnyá tegye az embereket.Végülis egy teljesen más világképet tár elénk ami eltakarja azokat a dolgokat amik VALÓJÁBAN történnek a háttérben.Ehelyett inkább hazugságokkal tömik tele a fejünket és olyan mesterségesen(tehát direkt) keltett problémákat közvetítenek ami miatt bepánikolunk és azzal fogunk törődni ahelyett hogy az igazán fontos dolgokkal foglalkoznánk


És akkor itt jön a kérdés hogy hogyan lehetséges hogy a média majdnem mindenhol hazudik?Hát egy bizonyos szűkebb rétegnek ezt irányítania kéne nem?Akik nem agymosottak azok tudják hogy kiről van szó akik meg nem azoknak mondom hogy ébredjetek fel amíg nem késő!

2012. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nyugi, irányítják. Azért hazudnak.
2012. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Ne aggódj már nem lesz semmi kötelező mert nem lehet, amúgy meg ha a városod szarik a gyerekekre akkor fogadd el hogy vagy az egyház segít rajtatok és megmenti a sulit vagy mehetsz másik településre tanulni.Meg ha lenne hittan is az miért baj? Semmi nincs bent ami árthatna sőt ez az alapműveltség része kéne legyen, heti egy órába nem halsz bele.örülj neki hogy nem a hitgyűli kap meg titeket is mert ott biztos lesz agymosás, a bencésekkel nem lesz gond én is ilyen suliba jártam semmi valláshoz köthető dolog nem volt kötelező.Havi egy mise volt amire a nem katolikusoknak nem kellett bejárni viszont elmaradt egy tanóra.
2012. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A médiák meg mind hazudnak,ki hogy a saját pártállásának megfelelően.
2012. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha atv-ben láttad ne lepődj meg. A hit gyülekezeté az egész csatorna, szóval nem fogják saját magukat leégetni.


Egyházi iskolába jártam, a hittan nem rossz dolog, viszont ezt egy gyülekezet irányítaná. Tehát könnyedén tudnák úgy értelmezni a bibliát, hogy az ő nekik legyen minél jobb.

Katolikus gimnáziumba jártam, de szerencsére sosem volt az, hogy a reformátusok így osszak, úgy rosszak. Mondjuk jópár református járt a gimnáziumban, de soha semmiben nem voltak hátráltatva.

2012. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ne aggódj már nem lesz semmi kötelező mert nem lehet, amúgy meg ha a városod szarik a gyerekekre akkor fogadd el hogy vagy az egyház segít rajtatok és megmenti a sulit vagy mehetsz másik településre tanulni."


Azért ezen kívül van még 5-6 másik középiskola.


De azt azért remélem mindenki tudja, hogy igazából azért szeretik az egyházak átvenni az iskolákat, mert az számukra egy befektetés. Ha vallásos gyerekeket nevelnek akkor azok nekik adják az adójuk 1%-át és ezen kívül egyéb adományt is adnak mikor elmennek a templomba.

2012. máj. 15. 23:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem értem miért hisztiznek ennyire attól ha az egyház átvesz egy iskolát. Örüljenek ,hogy így megmenekül az iskola. Láttam már rá példát ,hogy egy iskolánál annyira tiltakoztak a dolog ellen ,hogy végül nem jött össze. Az iskola jövő szeptembertől nem fog kinyitni. Hát így tényleg sokkal jobb elismerésem.

"De azt azért remélem mindenki tudja, hogy igazából azért szeretik az egyházak átvenni az iskolákat, mert az számukra egy befektetés. Ha vallásos gyerekeket nevelnek akkor azok nekik adják az adójuk 1%-át és ezen kívül egyéb adományt is adnak mikor elmennek a templomba." Hát te nem vagy normális. Egyrészt nem attól lesz valaki vallásos mert egyházi iskolába járt. Másrészt te sem gondolhatod komolyan, hogy az egyháznak ebből komoly bevétele lesz. Amennyit rá költenek pluszba egy ilyen intézményre (az állami támogatáson kívül) annak az összegnek a tizede nem jön vissza a szaros 1%-okból.

"Én azt hazudnám, hogy muzulmán vagyok szóval én nem tanulhatok a Bibliáról és kijönnék. Mi közük van hozzá, hogy másnak mi a vallása? K.rva jó édes anyjukat!"

Ez mind szép és jó csak az a bökkenő ,hogy egy iskolában minden kötelező csak odajárni nem. Nem vernek át megmondják előre ,hogy ha oda akarsz járni ez van és kész. Ha nem tetszik lehet máshova menni. Van választási lehetőséged. (Egyébként én erre úgy reagálnék ,hogy rendben van oké, de akkor biztosítjuk neked a mohamedán vallási órákat amin kötelező részt venned.) Én magam egyébként egyházi iskolába jártam, pedig nem vagyok egy vallásos ember. De nekem megért heti két hittan órát ,hogy oda járhatok mert nagyon jól éreztem magam. Nem véletlen ám ,hogy sokszor a legnagyobb ateisták is egyházi iskolába íratják a gyereküket.

2012. máj. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!