Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez az ország tényleg "halálra"...

Nem dávid kérdése:

Ez az ország tényleg "halálra" ítélve?

Figyelt kérdés

valahogy mintha minden Magyarország ellen szólna.


Az elmúlt 20évbe vettük fel a hitelek folyamatosan de előbbre nem jutottunk viszont cserébe folyamatos megszorítások voltak


A népességünk fogy...



Az új generációból 10ből 8ember ki akar vándorolni nyugatra(hozzáteszem teljesen jogosan)



Illetve most a Fidesz a dolgozó rétegre hozott 1kulcsos adó miatt az eddig keveset kereső emberek most még kevesebbet keresnek



És valahogy azt vettem észre minél több pénz szipolyoznak el az emberektől annál kevesebb mindent vesznek és így újabb vállalkozások mennek tönkre.


Az újabb megszorításokat meg már a nép nem bír elfogadni...


Hol fog megállni ez a folyamat?


2012. máj. 10. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Ez az ország nagyon jó helyen van.

Kell másnak is.

Ugyanúgy mint régen.

Csak már rájöttek hogy jobb fegyverek is vannak a régieknél.

És így nem lesznek felrobbanva az épületek, nem kell hullákat takarítani. Mi kiköltözünk ők meg be.

Ennyire egyszerű az egész.

2012. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Nem, semmi esetre sem. Legfeljebb egyes itt élő egyedei, akik benyalják, hogy halálra van ítélve.

Hiteleket az elmúlt 100 évben vettünk fel. Időnként jó volt, időnkét nem. Visszafizettük, ahogy ezt is vissza fogjuk.

A népességünk most fogy. Van rá módszer, hogyan változtatható ez meg, két ellentétes nemű ember kell hozzá.

... és hárommillió kitántorgott... - azért most is megvagyunk. És megleszünk! Én maradok.

Évente több tízezer vállalkozás szűnik meg. És több tízezer keletkezik (adóhivatal honlapja)

A megszorítások természeti törvényeknek vannak alávetve. Működésüket meg lehet ismerni némi tanulással (lásd Spartacus lázadás, Dózsa parasztfelkelés, 1848, 1956...).

2012. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

"Hol fog megállni ez a folyamat?"


Ha tényleg érdekel a dolog, én szívesen elárulom neked, de úgysem fogod elhinni. Ez a folyamat teljes szervezettséggel a hetvenes évek közepén vette kezdetét. Elsődleges célja a magyarság teljes ellehetetlenítése, javainak felvásárlása, majd a betelepülés, végül a magyar nép rabszolgasorba kényszerítése. Ezen folyamat immár utolsó szakaszába ért. Kicsit későn ébredtél fel.

2012. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Ööö, elolvastam, amit összealkottam, így mielőtt VérFideszesnek tituláltok, el kell hogy mondjam: nem vagyok Fideszes, akármennyire is annak tűnik.


"Az elmúlt 20évbe vettük fel a hitelek folyamatosan de előbbre nem jutottunk viszont cserébe folyamatos megszorítások voltak"


-Nem igaz, a Kádár-korszakban kezdtek felvenni hiteleket politikai indíttatásokból, hogy fenntartsák az életszínvonalat. A megszorítások 80% fölötti államadósságnál összeomlás veszélye miatt nem elkerülhetőek.



"A népességünk fogy..."


-A fejlett országokban ez természetes.



"Az új generációból 10ből 8ember ki akar vándorolni nyugatra(hozzáteszem teljesen jogosan)"


-Európai Unióba beléptünk, ez pedig szabad munkaerő-áramlást biztosít, miért ne mehetnének el?



"Illetve most a Fidesz a dolgozó rétegre hozott 1kulcsos adó miatt az eddig keveset kereső emberek most még kevesebbet keresnek"


-Célja az volt, hogy a multicégek nagyobb motivációval beáramoljanak az országba az egyszerűbb adórendszer miatt, fellendítve ezzel a gazdaságot. Az más tészta, hogy így is legalacsonyabb befektetésre alkalmatlan minősítésbe kerülünk és ezáltal fordítva sült el az egész. Meg egy átmeneti adótörvény nem tekinthető azonos súlyosságú problémának, mint amiket eddig említettél.



"És valahogy azt vettem észre minél több pénz szipolyoznak el az emberektől annál kevesebb mindent vesznek és így újabb vállalkozások mennek tönkre. "


-Ez jogos. Másik megoldás a megszorítások enyhítése, ekkor viszont felmerül a kérdés, hogy miből tartjuk el az országot. Újabb hitelekből? Így járt Görögország is.



"Az újabb megszorításokat meg már a nép nem bír elfogadni..."


-A nép választja meg a képviselőket. Ha nem tetszik, el lehet őket küldeni. Népszavazás kiírásához 200 000 fő aláírása kell, vagy megvárjuk a következő választásokat.



"Hol fog megállni ez a folyamat?"


-Erre csak annyit tudok válaszolni, hogy nem belátható időn belül, de előbb-utóbb nem lehet mélyebbre süllyedni vagy sikeresen visszafordítják, nagy eséllyel külső segítség igénybevételével.

2012. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

"Hiteleket az elmúlt 100 évben vettünk fel"


Segítek értelmezni: A hozzászóló szerint most épp Krisztus után 2082. -t írunk.

2012. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha megnézed akkor az összes közép-kelet-európai országban ez a helyzet. A népesség meg az összes fejlett államban fogy.
2012. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Vicces hogy mindenki rendes választ ad, és 1 emberen kívül mindenki le van pontozva. Véleményt kértek és mi azt írtunk.

Felpontozok mindenkit. Előre is köszi ha ti is engem:)

2012. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem,kezdem elhinni azt az összeesküvés elméletet,hogy valakinek célja kizsigerelni kis hazánkat.


Persze,hogy fogyunk,ha 10 éve ezt tudtam volna,hogy ekkora sz@rban leszünk,biztos nem lenne gyerekünk (most 2 van),ilyen kilátástalan helyzetben,mikor szinte napról-napra élnek az emberek (a felső-középosztályt és a milliomosokat leszámítva) mégis mire föl vállaljanak gyereket??

Mi is erősen a középosztályba tartoztunk még 3-4 évvel ezelőtt,most mondjam úgy,a létminimumot is alig érjük el.

És szerintem sok-sok ezer család ugyanebben a cipőben jár.


"Célja az volt, hogy a multicégek nagyobb motivációval beáramoljanak az országba az egyszerűbb adórendszer miatt, fellendítve ezzel a gazdaságot."

Jesszus,mi a fenének kellene még több multi,mikor

1. közel dupla annyi a kínálat,mint a kereslet,mindenből

2. talán elsősorban a magyar tulajdonú és/vagy a már itt levő vállalatokat kellene segíteni,hogy ne menjenek tönkre

3. ha 2havonta újabb és újabb megszorító lépéseket tesznek(vagyis adókat vezetnek be) mégis miből fogják azt a sok (főleg ázsiai hulladék minőségű) terméket megvásárolni az emberek?

Mert hiába települ be egy multicég,a pénz nagy része nem marad az országban.

2012. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Baby Firefly válasza:
20%
az országnak csak azért nincs pénze mert a politikus bmw-ire is kell azér :D
2012. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A népességfogyás tényleg nagy probléma nálunk. Sajnos a magyarok termékenységi rátája világszinten a legalacsonyabbak között van. És a valós helyzet még ennél is rosszabb, hiszen az újszülöttek igen nagy része roma, ami egyes területek totális lezülléséhez fog vezetni hamarosan.


Azt viszont nem tudom honnan veszik egyes hozzászólók, hogy a népesség minden fejlett országban csökken. Ez tipikusan közép- és kelet-európai probléma, a nyugati fejlett országok (Franciao., Nagy-Britannia, USA) népessége nagy ütemben növekszik.

2012. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!