Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hamarosan érezhető gazdasági...

Hamarosan érezhető gazdasági növekedés jöhet?

Figyelt kérdés

Nemzetközi befektetői hangulat egyre nyugodtabb, hitelezések fokozatosan megindulnak, Magyarország csődkockázata csökken, IMF-kiegyezés, Kínai, arab befektetési lehetőségek, stb...


Mikor kezdődik a MINDEN TÁRSADALMI CSOPORTBAN érezhető gazdasági fellendülés, életszínvonal-emelkedés?


2012. máj. 8. 10:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Valaki0702: valaki önállóan is tud véleményt alkotni, valakinek meg mindenáron valamelyik politikus szavait kell alapul vennie.

Tökmindegy mit mond orbán vagy bárki más, a tények és a számok nem politikai oldalhoz kötődnek.


Egyébként a "minden társadalmi csoporttal" kapcsolatban az a véleményem, hogy szerintem nem lesz mindenhol érezhető, legalábbis nem ugyanolyan mértékben fejlődés.

Egy általános iskolai vagy még alacsonyabb végzettségű embernek most is sokkal kevesebb lehetősége van, ezen nem fog változtatni az hogy általában gazdasági fellendülés lesz.


Orbántól ( és mindenkitől) függetlenül hiszek abban hogy a (minőségi )tanulás - és munka alapú társadalom hozhat javulást a gazdaságban.

Optimista vagyok: szerintem pár éven belül meg fog fordulni a trend, és lassú fellendülés következik be.

2012. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
54%
Amint jobboldali kormány lesz, megkezdődhet a gazdasági fellendülés is.
2012. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
5%

8-9-es


Svájcnak adóssága??.. Mond, te el is hiszed amit a "Wikipedián" olvasol? Nem kéne barátom,mert az említett oldalon, ezerszámra vannak rossz, és valótlan adatok.

2012. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Magyarország 2007 óta stagnál, semmi jele nincs bármiféle fellendülésnek, az Orbán-kormány politikája mellett meg aztán végképp nem is lehet.


A francia választások kimenetele Európának sem ígér semmi jót.


11:21

"...de ne vitassuk már el hogy 2010 és 2011 között valóban csökkent az államadósság. "


Érdemi államadósságcsökkentés nem volt, tartós 3-4 %-os GDP bővülés nélkül pedig nem is lesz.


"Nagyon bízom benne hogy egyre többen "odaát" is felismerik a megszorító gazdaságpolitika paradox hatásait "


Magyarországnak érdemi és nagyarányú kiadáscsökkentésre lenne szüksége. Sajna, de ezt kéne tudomásul venni.


"...nagyon remélem hogy most nem k*ják el. "


Én sajnos nem tudom osztani az optimizmusodat, az Orbán-kormány ugyanazt az el*rást folytatja, mint előzőleg a Böszméék.


12:56

"Németország, Franciaország, Egyesült Királyság, Olaszország (csak hogy a nagy EU-s gazdaságokat említsem) mind nagyobb államadóssággal rendelkeznek, mint Magyarország!"


Persze, csak ők nem devizában vannak eladósodva, mint mi, sokkal kisebb a külső folyamatoknak való kitettségük.

2012. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%

ma 15:19


Oké Mr. közgazdász professzor úr, magyarázd el, hogy Svájcnak miért ne lehetne adóssága?

2012. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
6%
Hamarosan jön egy államcsőd.
2012. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Reed:


A stagnálásnak más okai voltak 2007-ben és jelenleg, tekintettel többek között arra, hogy akkor még nem beszélhettünk "világgazdasági válságról".


"Érdemi államadósságcsökkentés nem volt, tartós 3-4 %-os GDP bővülés nélkül pedig nem is lesz."


Persze hogy nem volt érdemi, ami viszont említésre méltó, hogy 2001 óta növekedő tendenciát mutatott ( vajh' miért?:) 2011-ben pedig - a válság ellenére- csökkenőt.


"Magyarországnak érdemi és nagyarányú kiadáscsökkentésre lenne szüksége. Sajna, de ezt kéne tudomásul venni."


Valóban: és emellett a GDP bővülés ( amit említettél hogy szükséges, és amivel egyet is értek) hogyan valósulna meg?


"Én sajnos nem tudom osztani az optimizmusodat, az Orbán-kormány ugyanazt az el*rást folytatja, mint előzőleg a Böszméék."


Nem vagyok "fan", de azért böszméékhez képest egy hangyányit jobb teljesítményt nyújtanak (a számok tekintetében - eddig).


Mondjuk nekik még van 6 évük, hogy releváns összehasonlítást végezhessünk:)

2012. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kétlem!

Ha olvastad a Széll Kálmán 2.0-t akkor magad is beláthatod ezt. A következő 2-3 évben biztos nem lesz itt semmiféle érzékelhető gazdasági növekedés. Ahhoz hogy valami "meginduljon" legalább 2% kellenne. Na erre egyenlőre semmi remény. SzK 2.0 is csak egy adócsomag, a növekedséről már letett. Arról szól az egész, hogy (lehetőleg) ne növekedjen az államadósság és tartható legyen a 2,5 körüli hiány. Növekedés el lett felejtve.

2012. máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
# 18/18: úgy van, először tehát - mint mondtam- stagnálás, majd lassú fellendülés jön ( optimista scenario szerint:)
2012. máj. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Kétlem!

Ha olvastad a Széll Kálmán 2.0-t akkor magad is beláthatod ezt. A következő 2-3 évben biztos nem lesz itt semmiféle érzékelhető gazdasági növekedés. Ahhoz hogy valami "meginduljon" legalább 2% kellenne. Na erre egyenlőre semmi remény. SzK 2.0 is csak egy adócsomag, a növekedséről már letett. Arról szól az egész, hogy (lehetőleg) ne növekedjen az államadósság és tartható legyen a 2,5 körüli hiány. Növekedés el lett felejtve."


Nemcsak Magyarországon nem lesz növekedés, hanem sok EU-s tagállamban sem. Sőt lesznek/vannak olyan tagállamok ahol recesszió lesz, és nem stagnálás szerencsésebb esetben.

2012. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!