Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz ha szembefordulonk...

Mi lesz ha szembefordulonk EU-val, hova menjünk nyomor elől?

Figyelt kérdés
Fidesz, vagy Jobbik miatt kiközösít az EU, milyen alternatívánk lesz itthagyni Magyarországot, itt az emberek 3/4-e el van lehetetlenítve...

2012. máj. 4. 18:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Eh, a "büdös", "heti egyszer fürdő angolok" nagyon nem kellett volna, pláne hogy Magyarországon milyen köztisztasági állapotok uralkodnak. Az ember néha leájul a buszról, olyan szagok jönnek szembe. Általánosítasz, nem szép dolog. Mindenesetre akkor javaslom neked a magyar wc-k pucolását. Sok sikert!
2012. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Köztudott, hogy milyen az angol fürdőkultúra. :D

És a BKV nem mérvadó. Érdekes, én a BKV-n egyszer sem ájultam még el, de nővérem mesélt érdekes történeteket. Ő patikában dolgozik Nyugat-Londonban, és meséli, hogy olyan szájszaggal jönnek emberek be, hogy az kész. Nem beszélve a testszagról. volt, hogy szellőztetni kellett némelyik után.

Én itthon nem wc-t pucolok, de Angliában lehet azt kellene... Fb-n is nővéreim angliai ismerősei közül 99% szállodában takarít meg pizzát hord, vagy gyárban gályázik. És ott egyik napról a másikra kiraknak indoklás nélkül... Tök jó, hogy a tv mindig csak az ún. "sikertörténeteket" hozza le. Abból lehet ám okulni. :DD

2012. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"De Angliában meg is kell élni, nem? Ott nem ilyenek az árak... Hidd el, tudom, nővéremék kint élnek. Nincs kolbászból a kerítés. "


akkor azt is tudhatnád, hogy abból a minimálbérből, amit pizzafutárként vagy éppen wc takarítóként kapsz, meg lehet élni, aránylag kényelmes színvonalon (van szállásod, kajád, el tudsz menni hetente kocsmázni és nem kell az utolsó penny-t a fogadhoz verni). igen, nincs kolbászból a kerítés, de ha normálisan dolgozol, akkor ki is fizetnek, amiből meg lehet élni.

az árakról: igen, a szállás jóval drágább (nekem havi 275 font), a rezsi havonta kb 50 font.. minimálbéren nyáron keresek kb. 1100 fontot havonta (diák vagyok amúgy). ne mondd már nekem, hogy havi 800 fontból nem lehet megélni! paff, na még mit nem; nyaranta félre tudok rakni 4 hónap alatt kb 3000 fontot, ami az egész jövőéves szállásom egyetem alatt, a maradékot (rezsi, kaja, bulipénz) hozzákeresem part-time job-okkal (igen, mint pl takarítás családoknál vagy éppen felszolgálok).

a kaja alig hogy drágább, persze attól függ, hol veszed (pl Waitrose vagy Iceland, ég és föld a külöbség). van, ami sokkal olcsóbb, mint otthon.


"Ha már wc-t kell pucolnom, akkor azt inkább itthon teszem, mint a büdös, heti 1x fürdő angol után."


hajrá, tedd azt kb 340 ft-ért óránként. amúgy fürödnek rendesen és nem büdösek. persze, van ebből is, abból is, ugyanúgy, mint otthon :D


"Köztudott, hogy milyen az angol fürdőkultúra. :D"


nem tudom, hogy te miről beszélsz, nekem az összes ismerősöm naponta fürdik, mossa a fogát, használ dezodort és miegymást. hidd el, ugyanezek a példák, amit a nővéred felsorolt (szájszag, miegymás) otthon is megtalálható, ezért bekategorizálni azt a durván 12 millió ember, aki (csak) Londonban él, butaság. én is mondhatnám, hogy de az én szülővárosom tele van büdös, igénytelen emberekkel, akik 14 évesen már örömlányt játszanak az utcán és cigivel-piával a kezükben rohangálnak, de ez szűklátókörűség lenne a részemről (függetlenül attól, hogy tényleg aránylag sok fiatal cigizik vagy iszik).


"Fb-n is nővéreim angliai ismerősei közül 99% szállodában takarít meg pizzát hord, vagy gyárban gályázik. És ott egyik napról a másikra kiraknak indoklás nélkül..."


hát neharahudj, de megfelelő végzettség hiányában ne csodálkozz, hogy ha csak oda fogják felvenni. ez nem szégyellnivaló, nekem is sok-sok ismerősöm Londonban szállodákban dolgozik, de nekik érettségin OKJ-s képzésen kívül nem sok mindenük van, pláne nyelvtudás majdnemhogy egyenlő a nullával. ne csodálkozz, ha nem vágják hozzád egyből a vezető pozíciót, én sem lennék olyan hülye olyan ember kezébe adni akár a takarítócsoport irányítását, aki a nyelvet is alig-alig beszélni.

indoklás nélkül: nem tudom. engem még sehonnan sem raktak ki 2 év alatt és mindenhol elégedettek voltak a munkámmal (mind a part-time job-oknál évközben, mind a nyári-karácsonyi munkáltatóim nyári-téli szünetben). persze, gondolom ember kérdése ésatöbbi, vannak "jó" munkáltatók meg "rosszak", hát ezt otthon is megtalálod. én ezek szerint még csak a "jó" munkáltatókkal találkoztam eddig.


és hadd tegyem hozzá, hogy 22 évesen teljesen önellátó vagyok egy nyugati országban, egyetem mellett, nulla támogatással. itt sem könnyebb az élet, mint otthon, mert mindenhol dolgozni kell - csak idekint simán elélsz a fizetésedből. azért nagyon nem mindegy ám..

2012. máj. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

Sajnállak, amiért ezt a sok sületlenséget végigpötyögted, mivel olvasás nélkül átugrottam. :D


Nyugodtan lehet menni, ha nem tetszik az ország. Hígmagyarokra sehol nincs szükség.

2012. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy te olyan sűrű magyar vagy, és mindenki mást lenézel. Mi lenne ezzel az országgal nélkületek!
2012. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Valaki0702 ***** válasza:
Béke, Szabadság és Egyetértés.
2012. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
61%

"Nyugodtan lehet menni, ha nem tetszik az ország. Hígmagyarokra sehol nincs szükség."


ne aggódj, elég sokan vagyunk már idekint hígmagyarok :-)

2012. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!