Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A X. kerület miért tartozik a...

A X. kerület miért tartozik a lepukkantabbak közé?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert ott főleg a munkásréteg lakott mindig, a gyárak nagy része meg már bezárt, és az a réteg is lecsúszott, plussz sok a kisebbség.
2012. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez miért alakult így?
2012. ápr. 30. 23:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint pl.: miért itt alakultak ki a nagy gyártelepek?
2012. ápr. 30. 23:27
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Mert régen, mikor még Budapest kisebb volt, akkor Kőbánya még különálló község volt, mint a neve is mutatja. A mai Maglódi út - Sibrik Miklós út sarkán pl. téglagyár volt, amelyhez az alapanyagot is helyben bányászták, kicsit arrébb szántóföldek voltak, a Sibrik Miklós úti általános iskola ablakaiból szép nagy búzaföldekre láttunk. (Bár ekkor már Budapesthez tartozott.)


Aztán sok környező települést elnyelt Budapest, így lett Kőbánya községből X. kerület. Egy ideig még az iparterületek is működtek, de aztán a lakótelepek lassan kiszorították azokat. A lakók viszont megmaradtak, nagyrészt az egykori munkások leszármazottai élnek ott, a lakók többsége most is munkás. Nem tartozik a jómódú kerületek közé, soha nem is volt sok pénzük.

2012. máj. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
sokáig laktam ott, a nagy kőbánya mellett, ami ma már humoristák parkja. emlékszem, hogy a 90-es években még hatalmas gödör volt ott, utána kezdték el betemetni.
2012. máj. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6 éve élek aglomerációban, de szerettem ott lakni. közel van a köki és az örs is. szerettem kimenni a sportligetbe is. bár anno voltak arra szipusok, gondolom ma sincs másképp, szoktam is a kerületben látni zacskós embereket.
2012. máj. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kőbánya soha nem volt önálló település.
2012. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán Wikipédia segít


[link]

2012. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!