Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elég nekünk a valóságsó?!

Elég nekünk a valóságsó?!

Figyelt kérdés

Kultúrára, könyvtárakra, múzeumokra a Fidesz szerint semmi szükség?! Vagy az csak a milliárdos elite-nek jár?!

[link]



2012. ápr. 21. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, megint egy HVG-s cikk. Az mszp szócsöve azért mindent eléggé kiforgat általában.


Amúgy egy nehézkesen működő állam mindig a kultúrátol von meg először támogatást. A kultúra nyers, pénzügyi szempontból csak viszi a pénzt, sokat nem termel. Ez tény.


Mondom ezt úgy, hogy művészeti ágon dolgozok magam is.

2012. ápr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Gonosz hvg hogy merészel ilyet írni, Kövér is megmondta az interjúban, hogy a Schmittet megbuktatók tollforgató terroristák.

Ja vagy csak kiforgat? Nem ezt akartuk hogy rendszert váltottunk? Szabad sajtó kell, de az amerikai mintájú politikai bohózat mégsem tetszik?

2012. ápr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: igen. Az emberek jelentős részének elég, elég volt és mindig is elég lesz a "valóságsó".

A lakosság kis (bár egyre növekvő) részének van igénye a művelődésre.

Ezért az egyszerű szórakoztatás rentábilis, a kultúra pedig nem. Ez mindig így volt.


Így persze rövidtávon megéri a kultúrától pénzt elvonni. Hosszútávon viszont kész öngyilkosság: az ország gdp-jét nem az este valóvilágot néző segédmunkás fogja emelni, hanem az olvasott, tanult, tájékozott mérnök, feltaláló, stb. És ezt egész biztos, hogy a kormány is tudja. Csak persze a hosszútávon hasznos intézkedések nem tartoznak a profiljába...


Engem személyesen is érint a kérdés, nem tudom, mi lesz így. Hónapok kérdése, hogy bekerüljek a munkaerőpiacra mint végzett könyvtáros. Egy éve még voltak munkalehetőségek. Az idei év elején nagy leépítések követték (ahol elsősorban a fiataloktól szabadultak meg a könyvtárak, mivel állítólag ők könnyebben átképzik magukat), azóta nincs munka. Azaz munka volna, mert pillanatnyilag nincs elég ember, de pénz nincs új munkatársak felvételére.


Jelen esetben tehát amint megkapom a diplomám, máris el kéne menjek valami felkapott gazdasági szakra, hogy átképezzem magam. Kár, hogy az egyetem mellett diákmunkákból nem tudtam annyit keresni, hogy félretehessek a tandíjra. Igaz, nem is akarok: tíz éve készültem erre a pályára. Tudtam, hogy nem fogok sokat keresni, de arra álmomban nem gondoltam, hogy egyszerűen nem lesz álláslehetőség.

Ennyit az egymillió munkahelyről...

2012. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:

...a kultúra nyers, pénzügyi szempontból, csak viszi a pénzt..." Ja, mint a vetőmag!

Viszont a közterületek átnevezgetése gyorsan megtérül ugye?

2012. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagy a teljesen felesleges rongyrázás: Kossuth tér átépítése 1944-es szintre! Ez kinek térül meg? És a tér történetéhez hozzá tartozik az 1956-os fegyvertelen tüntetők halomra gyilkolása is! Ja és Nagy Imre szobra se kell, mert oda majd Horthyé kerül, hadd forogjon a névtelen sírjában a Don-kanyar több százezer áldozata! Szégyen, ami itt folyik.
2012. ápr. 22. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!