Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a helyzet IMF fronton?

Yossarian44 kérdése:

Mi a helyzet IMF fronton?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem figyelem a híreket - kb. február óta - mik történtek Magyarország és az IMF között? Voltak tárgyalások, van esély arra, hogy megkapjuk a hitelt?


Mit gondoltok, ilyen pazarló gazdaságpolitika mellett az IMF hitel képes lehet az országot kivinni a gödörből?



2012. ápr. 21. 18:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Orbán egyetlen percig sem gondolta komolyan az IMF megállapodást. 2013-ig akarja valahogy kihúzni a dolgot akkor rá tudja tenni a kezét az MNB devizatartalékára. Úgy képzeli, azzal további éveket nyerhet, de legalábbis a 2014-es választásokat simán zsebre tudja vágni. Más szempont nem tényező nála.

Életveszélyes taktika, valójában az ország gazdasági függetlenségének utolsó biztosítékát fogja dobra verni a Fidesz rövidtávú hatalmi aspirációinak érdekében.

2012. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%
Nem drágám, azt az MSZP művelte 8 évig és művelte volna tovább is...
2012. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es, nagyon jó válasz, ezek szerint tehát minden maradt a régiben. :)


Több kommentelőnek: köszi, nem vagyok pénzügyi analfabéta, a gyarmatozós hülyeséget lehet hanyagolni. Vagy hát, miafene, ez nem az én fórumom, írhattok a gyarmatosításról, csak ki foglak titeket röhögni.


Apropó, valaki felhozta a devizatartalékot, szerintetek ténylegesen lesz esélye a Fidesznek Simor távozása után bemarni azt a tartalékot?


Tud valaki olyan tényezőről, amely megakadályozhatja ebben?

2012. ápr. 22. 10:34
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért jó volna észrevenni, hogy például mért most találták ki, hogy pont a nekünk szánt kohéziós alapokat kellene befagyasztani a költségvetési hiány alakulás miatt, miközben máshol egyáltalán nem tartják be a vállalt deficitet, nálunk meg teljesült a cél. Persze lehet mondani, hogy a mi helyzetünk azért más, mert különadókkal oldottuk meg, de ez nonszensz érv, pragmatikus ítélet egy spekuláció, semmi más.
2012. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Persze lehet mondani, hogy a mi helyzetünk azért más, mert különadókkal oldottuk meg, de ez nonszensz érv, pragmatikus ítélet egy spekuláció, semmi más."


Egyrészt, attól tartok, nem vagy tisztában a spekuláció szó jelentésével.


Másrészt a kohéziós alap befagyasztása nem csak a hiánycél nem tartása miatt történt meg, hanem a hiánycél 2002 óta folyamatos nem tartása, a megbízhatatlan politikai helyzet, és bizony a különadózás.


A különadó azért borzasztóan rossz megoldás, mert nagyon tartós árdrágulást eredményez, rontja a befektetői kedvet, ami a gazdasági növekedést megállítja. Nem mellesleg tulajdonképpen nem szól másról, csak hogy a magánvállalatok profitját az állam nyelhesse be, holott semmi köze nincs hozzá.


Az ilyen mentalitás mindig - jogos - szankciókkal társul.

2012. ápr. 22. 14:59
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Válasz a 13-ra: Mindenre van esély, a kétharmad azt csinál, amit akar, és ha úgy akarják, a legutóbbi házszabály-módosítás után még formális vitát sem kell tartaniuk. Úgy hogy a Nemzeti Bank tartalékainak kifosztása jogilag kb. 24 óra kérdése. Hogy lesz-e esetleg valamilyen nemzetközi nyomás vagy ellenállás, azt nem tudom.
2012. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%

Hát kedves kérdező, te csak önigazolást szeretnél hallani ahhoz a képzetedhez, hogy ami megy most az úgy rossz, ahogy van, de szerintem meg a lehetőségekhez képest még mindig nem a legrosszabb.

A különadó azért rossz... érv meg nem helyes így önmagában, mert a helyzethez hozzá tartozik, hogy valahonnan ki kell fizetni az eddigi hiteleket és tartani kell a költségvetést, miközben a gazdaságból a válság miatt az eddig befektető multi cégek mostanra inkább csak szívják ki a nyereséget visszaforgatás nélkül, vagyis a szükség helyzetben még talán a kisebb bajjal jött ki a magyar belső pénzfolyam a különadóztatással. Összetett a helyzet, de pont a különadókat tartom eddig jó megoldásnak, mint a magánnyugdíj pénztári vagyon államosítását ami azért volt jó, mert végre nem főként a külföldi pénztárak profitálnak az emberek befizetéseiből, hanem az állam. Jóformán az emberektől vesz fel így hitelt az állam amit nem kell kifelé törleszteni, hanem majd szépen a kamatokkal együtt itthon osztják ki főként nyugdíj formájában. Persze az ilyen lépések a globális piacon a szabad pénzügyi nyerészkedést gátolja, amit nyilván próbálnak kompenzálni és most ezt is kapjuk, de pont az eu-tól. Tehát az, hogy eddig a lehető legrosszabb forgatókönyv valósult volna meg, ezt nem mondanám, mert nem is lehet tudni. Ami ismert az pont, hogy mi volt eddig, az ország szabad kiárusítása, amit most próbálnak megfogni, ami végre egy értelmes hozzáállás.

Az hogy 2002 óta milyen volt a magyar deficit az szinte mellékes, mert akkor nézzük meg a görögöket, olaszokat, spanyolokat és a fél uniót most aztán fenyegethetnék azzal amivel csak minket sikerült betalálni.

2012. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
95%

10:36

"...mert a helyzethez hozzá tartozik, hogy valahonnan ki kell fizetni az eddigi hiteleket és tartani kell a költségvetést,..."


Érdemi kiadáscsökkentés kellene végre (pl. nyugdíjkiadások terén), nem pedig a multik és a bankok szélsőbaloldali rezsimekre jellemző fosztogatása.


"...a magánnyugdíj pénztári vagyon államosítását ami azért volt jó, mert végre nem főként a külföldi pénztárak profitálnak az emberek befizetéseiből, hanem az állam."


Viktorék a manyup vagyon dobra verésével az utolsó esélyét vették el a mai aktív generációktól annak, hogy 20 év múlva egyáltalán nyugdíjat kaphassanak. És mindezt miért? Azért, hogy a mostani inaktívak juttatásaihoz nehogy hozzá kelljen nyúlni 2014-ig.

2012. ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"A különadó azért rossz... érv meg nem helyes így önmagában, mert a helyzethez hozzá tartozik, hogy valahonnan ki kell fizetni az eddigi hiteleket és tartani kell a költségvetést"


Jajj, menj már!


Először is, ezt a helyzetet az elmúútnyócév mellet az teljesen ésszerűtlen egykulcsos adóreform teremtette.


Alapvetően a kölcségvetés kiegyensúlyozásához leginkább az ÁLLAMI KIADÁSOK CSÖKKENTÉSE lenne szükséges, de ezt a Fidesz sem kívánja meglépni, helyette csak halmozza a nevetségesnél nevetségesebb adókat, hogy fizesse a megemelkedett kamatokat, amiket a töketlenkedésük emelt az egekbe.

(Lásd.: költségvetési tanács megvágása, harc a jegybankkal, a magyar gazdaság jogbiztonságának teljes levizelés)


"eddig befektető multi cégek mostanra inkább csak szívják ki a nyereséget visszaforgatás nélkül,"


A szemetek, a saját pénzükkel azt csinálnak, amit akarnak. Még jó, hogy a Viktor ezt nem hagyja. De bizonyára a magyar államnak nagyon tetszettek a fényes adóforintok, amik a multiktól jöttek, ezért húztak be még többet.


Ja, azért megnézném, hogy mit csinálnának, ha egyszercsak elkezdenének ezek a pénzszívó multik csomagolni.


Mint ahogy néhányan megtették.


"Összetett a helyzet, de pont a különadókat tartom eddig jó megoldásnak, mint a magánnyugdíj pénztári vagyon államosítását ami azért volt jó, mert végre nem főként a külföldi pénztárak profitálnak az emberek befizetéseiből, hanem az állam."


Tehát szerinted az jó, hogy az, aki híres arról, hogy eltapsol milliárdokat és milliárdokat feleslegesen, átveszi a pénzed - és más emberekét, vállalkozásokét, munkahelyekét.


Nem tudom, hogy mi ez az államközpontúság nálad, notórius költekezőkről és hazudozókról beszélünk - és itt nem csak a jelenlegi kormányra gondolok - amit az elmúlt 20 évben meg kellett volna tanulni, az az, hogy ott van egyedül fejlődés, ahová a magyar állam nem pofátlankodik be.


És erre most hirtelen azt hallom a kormány és a fanok felől, hogy jó dolog, ha a lóvé ömlik a pazaról, tolvaj, és hazug politikai elit felé. És valaki ezt elhiszi, mert a Viktor mondja, nem a Feri. Ezzel az erővel rakjunk pedofilokat az óvodákba, legalább biztosan szereni fogják a kicsiket.


"Jóformán az emberektől vesz fel így hitelt az állam amit nem kell kifelé törleszteni, hanem majd szépen a kamatokkal együtt itthon osztják ki főként nyugdíj formájában."


Nem, az állam nem hitelt vesz fel az emberektől, hanem adót hajt be. A hitelt pontosan törlesztenie kéne, és nyilvántartania, az adót meg csak elveszi, és visszaadni se nagyon kell mit cserébe - nem kötelező legalábbis.


A jelenleg befizetett nyugdíj-járulékot azonnal elköltik a nyugdíjakra - nem marad belőle semmi. Mivel egyéni számlás rendszert nem vezettek be - pedig nagyon ígérték - ezért semmi közöd ahhoz a pénzhez, amit nyugdíjként befizetsz. Majd ha nyugdíjas leszel, akkor az akkori adófizetők fogják állni a te nyugdíjadat.


Te is elfelejted azt, mint sokan: a magyar társadalom öregszik. Egyre több a nyugdíjas, és kevesebb az aktív dolgozó. A Fidesz nyugdíjrendszere ezért van halálra ítélve. Már most is csak hitelből tudja az adófizetők pénzéből fenntartani a nyugíjat, még kevesebb adófizető még több nyugdíjast már csak hitelből tud eltartani.


"Persze az ilyen lépések a globális piacon a szabad pénzügyi nyerészkedést gátolja"


Ezt a kommunista dumát honnan vetted? Az ilyen lépések a munkahelyek számának növekedését gátolják, a tőkeáramlást gátolják, és a pénz áramlását gátolják.


A szabad pénzügyi nyerészkedést semmilyen formában nem, mivel az értékpapírok és a devizanemek kereskedelméhez nem volt sok köze. Maximum a banki tarifák mentek fel egy kicsit, de akinek annyi pénze van, hogy ezzel foglalkozzon, azt nem zavarja.


Ezt majd a tranzakciós adó fogja gátolni, minimálisan. A lakosság készpénz és vagyonforgalmát meg maximálisan.


"Ami ismert az pont, hogy mi volt eddig, az ország szabad kiárusítása, amit most próbálnak megfogni, ami végre egy értelmes hozzáállás."


Ugyan már. Az IMF EU-s országokból, és USA-ból származó pénzalapjai helyett a sokkal drágább banki és magánbefektetői hiteleket erőlteti az Orbán-kormány. Ezzel az erővel ki is rakhatnának egy ELADÓ táblát Magyarországra.


"Az hogy 2002 óta milyen volt a magyar deficit az szinte mellékes, mert akkor nézzük meg a görögöket, olaszokat, spanyolokat és a fél uniót most aztán fenyegethetnék azzal amivel csak minket sikerült betalálni."


Fenyegették is őket. A görögök a kib.szás rémével is szembenézhettek, a protugálokat is befenyítették, az olaszok miniszterelnökét erős uniós támogatással mozdították el.

Mi nem állunk a csőd szélén, minket még lehet ilyen aprósággal lehet b.sztatni, mint a kohéziós alapok bevonása.

2012. ápr. 23. 16:25
 20/20 A kérdező kommentje:

"Úgy hogy a Nemzeti Bank tartalékainak kifosztása jogilag kb. 24 óra kérdése. Hogy lesz-e esetleg valamilyen nemzetközi nyomás vagy ellenállás, azt nem tudom."


Ettől félek én is. Az a baj, hogy képesek lehetnek ezt nagyon gyorsan végrehajtani, még mire valaki kettőt pislogna, és oda az ország évtizedek alatt össszekapart tartaléka...

2012. ápr. 23. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!