Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a parlamenti választásokon...

Ha a parlamenti választásokon 45% MSZP 40% Fidesz és 15% Jobbik lenne az eredmény, a Jobbik koalícióra lépne a Fidesszel, vagy hagyná az MSZP-t hatalmon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jelenleg irreálisnak tűnik az ekkora MSZP-támogatottság, de elég sok birka van ebben az országban...
2009. jún. 20. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

A jobbik nem csicskása a FIDESZ-nek, szóval biztos nem. A Fidesz ezt elfelejtheti, tehát hajtania kell a többségre, akit még maximum eltudnék mellettük képzelni: LMP

De akár az MSZP is hatalomra kerülhet, ha ezeket a pártokat maga mögé vonzza:

LMP (valamelyik közül úgyis választania kell, olyan lesz mint az SZDSZ) SZDSZ, MDF

Szóval a Jobbikon állnak majd a törvények, és minden egyéb, hisz kb 30 % 30% százalékon áll a két párt minden támogatót összesítve.

2009. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

A Jobbik önfejű párt, nem fog egyiknek se behódolni (ahogy az LMP se, akárhogy szeretnék egyesek az összeesküvés-elméleteikkel...).


Én azon vagyok, hogy a mostani EP választásokon is megdőltek a nagy statisztikák, és okozhat még meglepetést a következő évi parlamenti választás is, a statisztikai tervezgetés szép szakma lehet, csak nem mindig ad valós eredményt, és sokszor azok okoznak a legnagyobb meglepetést, akikkel nem számolnak.

2009. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Az LMP nem fog bejutni szerintem, látva az EP szereplését. Nem fog tudni bizonyítani, eltűnik.
2009. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
90%
Megéltünk már hasonlót 98-ban. Akkor a választások előtt a FIDESZ kijelentette, hogy nem hajlandó koalícióra lépni a Kisgazdákkal. Aztán mivel így meg lett a többsége, mégis csak koalíció lett belőle. A mai politikában mindegyik kormányzásra esélyes párt annyira hajt a hatalomra, hogy bárkivel képes összefogni érte. A kicsik meg szintén összefognának akárkivel, csak a hatalom közelébe kerüljenek...
2009. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Így van, én is Fideszre szavaztam anno, mert azt mondták, ha az ég leszakad, akkor sem lépnek koalícióra Torgyánékkal. Ezzel szemben, este 10-kor már folytak a tárgyalások, a minisztériumok elosztása. Azóta is utálom őket, mint a sz@rt.


A konkrét kérdésre válaszolva: az MSZP kisebbségbe kerülne, nem tudna kormányozni, valószínűleg nem is vállalná. De a köztársasági elnöknek kell eldönteni, melyik pártot kéri fel kormányalakításra (nem feltétlenül az elsőt, csak az a szokás), és ilyen helyzetben valószínűleg a kedvenc Fideszére esne a választása.


A Jobbikkal meg az lesz a valós helyzetben, hogy kb. 10%-kal bejut a parlamentbe, és:


- vagy belép a kormánykoalícióba, hogy pénzhez jusson, (a Fidesz meg beveszi a 2/3 kedvéért), de akkor már nem verheti szét Pestet, és a rajongói lekopnak

- vagy ellenzékben marad, de ha nem szavazza meg a Fidesz javaslatait, akkor gyakorlatilag együttműködik az MSZP-vel, és a rajongói lekopnak.

Úgy járnak, mint a MIÉP, egy választásra szól a mandátumuk.

2009. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem jut eszébe senkinek, hogy esetleg van, aki tanul a múlt hibáiból, és nem követi el azokat, mert látja, hogy nem jó? Én úgy gondolom, hogy a Jobbik és az LMP is felnőtt a korábbiakhoz képest, és a felnőtt politizálásban nincs behódolás, de van határozottság, nincs a másiknak csakazértis ellentmondás, csak mert a másik mondta, óvodás módjára, hanem van a hasznos, haladó ügyekben egyetértés és együttműködés. Én szeretném, ha vége lenne az óvodának a politikában, és ez csak úgy történhet meg, ha nem az ovisok irányítanak többé, hanem a felnőttek.
2009. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Előző előtti válaszolónak.

Nem minden Jobbik szavazó veri szét Budapestet! Nem kéne általánosítani, ha már olyan sokat hallani ezt máshol.

Mindennek van rossz oldala..

2009. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés azért vetődött fel bennem, mert ha egy ilyen esetben nem működne együtt mással annak érdekében, hogy ez a kormány ne folytathassa a "munkáját", az elég kiábrándító lenne. Ebben az esetben ugyanis a Jobbik kezében lenne a döntés, hogy MSZP, vagy Fidesz... Ha nem áll senki mellé, akkor az MSZP mellé áll. Ideológiában a Fidesz azért csak közelebb áll hozzájuk.
2009. jún. 22. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez lenne a jó arány: 1% Mszp, 1% Fidesz, 98% demokrácia.
2010. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hülyeség ez a kérdés.

mszp 45% kizárt..

Ez nagyjából olyan abszurd dolog, mint hogy zöld manók fognak ugrálni a parlamentben...

2010. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!