Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek szembe menne az...

Malchior kérdése:

Szerintetek szembe menne az EU-val viktorka ha ezt bevezetné?

Figyelt kérdés
[link]

2012. ápr. 20. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Remélem a 2/3-os idióták most is tapsolnak átszellemült arcal,eme rendkívül frappáns ötletnek,és a vezérük kormányának.Nagyon remélem,hogy ingük,gatyájuk nekik IS ráfog menni erre az őrületre, ami itt folyik ebben az országban.Most már aztán tényleg elég volt!!Ha a közeljövőben sem fog történni még mindig semmi változás,itt fogunk megdögleni a szó legszorosabb értelmében.
2012. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

le szarja, ha szembe megy is vele, akkor is úgy is bevezeti, mint többek között ezt is:

[link]

2012. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem nem.


Számoljunk csak utána... 50 milliárd forint bevételt akarnak évente. Ami 10 millió emberre lebontva 5000 Ft / fő évente. Ami 400 Ft havonta. 4000 Ft telefon és 5000 Ft átlag internet tarifához mérve?


...Jajj ne, gazdag vagyok és akarok 15 mobiltelefont, egész nap wowozok és 500 Sms-t írok akkor sokat kell fizetnem!

Tehát a szegényeknek 400-nál is kevesebbet kell fizetni, mert én állom a költségek javarészét...



De véletlenül se lássunk bele, hogy kiktől akarják lehúzni a pénz nagyrészét. Legalább csökken az internet- és mobiltelefonbolondok száma. Az EU követel pénzt és most megint antiFideszesek jönnek? Más párt kit adóztatna meg, piroskanénit?


Ja, GYIKon vagyok, ez is internetről megy, akkor jó hogy nem értetek velem egyet.

2012. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Kedves utolsó, azt hiszem, valamit nem jól számoltál. Ne 10 millió embert nézz, a 2 éves lányomnak sem internete, sem mobilja nincs. Tehát a gyerekek számát vond ki a 10 millióból. Ezen kivül nálunk a felnőttek sem rendelkeznek külön internettel, csak egy van a családban. Tehát a 400 Ft-od már növekedett is. Emellé meg még számold hozzá, hogy milyen új adókat vezettek és vognak még bevezetni, hát én máris nem látom ilyen rózsásan a helyzetet.
2012. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es:


Ha levonjuk a 10 évesekig, akkor is 8 millió ember még mindig hátramarad. Okostelefonja pedig már a 9 éves gyereküknek is adnak ismerőseim. Amihez társul interned. A hordozható internet tarfia 2000Ft-tól kezdődik.

De a számok mögött nem látod a lényeget. Azok fizetnek többet, akik sokat használják. Mellesleg így a kalózkodók (akik filmeket töltenek le), nő az adatforgalmuk és a cikk alapján többet fizetnek. Így aki hozzá nem nyúl az internethez, telefonálni is csak a rokonait, ismerőseit, egy két fontosabb embert hív fel, lényegében nem drágul. 3000 Ft alap költség vezetékesre, 3100 Ft ezzel az adóval. Spórolhat, 200 szál havi cigaretta helyett csak 198-at fog elszívni. Egyem a szívét.

De a kérdésem meg még mindig ott van, te hogyan teremtenéd elő azt az 50 milliárd pénzt igazságosabb megszorításokkal??

2012. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazságos megszorításokkal. hanem visszaállítanám a kétkulcsos adót, hiszen amiatt van akkora hiány, hogy lassan már az adó után is adót kell majd fizetni.
2012. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6-ossal viszont már egyetértek. Bár még ott sem igazságos, mert aki keményen dolgozik kutatóintézetben és jogosan keres az eszével olyan sok pénzt mindenféle élvezeti cikk használata nélkül, feleslegesen adózza a sokszorosát. (Mert ugye az egykulcsossal is többet adózik, mint a kevesebbet keresők...)


Habár bevezetném a többkulcsos adót, szerintem ez az adó jogos és visszaszorítaná a gép előtt tespedő fiatalokat. Az ilyen adók igazságosak, a cigarettára is mehet több, az alkoholra is, a csipszre is.


Csak már megint nem értem azokat, akik mindenben a rosszat látják. Egy államot -különösen egy hatalmas adósságban lévőt- nem lehet csak úgy eltartani. A kérdés csak az, hogy melyik a legkedvezőbb adózás és véleményem szerint ez bizony az.


Cserébe viszont elvárom, hogy menjen le már végre az az adósság, amit az ország felhalmozott. Nyugodjatok le, ha nem csökken, akkor változni fog a véleményem.

2012. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Na, megvan az újabb csont a kutyáknak. Rágcsáljátok csak :)
2012. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Ja igen. Csak a 9 éves gyerek nem sokat keres, tehát a szülő fizeti a gyerekre eső adót is, tehát megint csak nő az összeg. De mindegy is, értem én, hogy sz@rból nem lehet várat épiteni, csak előbb kellett volna gondolkodni...
2012. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 400 milliárd a hiány,akkor töröljék el az egykulcsos adót. Az ennyi hiányt okoz a költségvetésben. A nagypénzűeknek ez nem számítana. A többieken pedig nem kellene újabb sarcot fizetni,azért,hogy épüljenek stadionok stb.
2012. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!