Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek melyik oldalon állnak?

Ezek melyik oldalon állnak?

Figyelt kérdés

origo

atv

hír tv


2012. ápr. 17. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Origo - független

ATV - általában balos

Hír TV - jobbos

2012. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonosi viszonyok:


origo - t-com

atv - mszp

hír tv - fidesz

2012. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Origo független, ATV szoci (DK), HírTV fideszes.
2012. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Origo független :D:D:D HAHA Nap vicce
2012. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Origo inkább balos de azért nem elfogult annyira mint az index, atv a hitgyüli üzemelteti ami egyértelműen balos, mszp,lmp nyomják most de régen az szdsz-nek és az mdf-nek is mindennap volt bejárása.Az atv például Jobbikos politikust te még nem láttál de a fideszeskkel is undorítóan bánnak, szerintem a legelfogultabb média Magyarországon.A hírtv fideszes de ott legalább minden párt véleményét lehet látni még ha elfogultak sőt néha ferdítenek is.
2012. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Olyan hogy semleges média szerintem SEHOL sem létezik,hiszen ezeknek a hírforrásoknak ugye pont az a célja hogy manipulálják a tömeget és mindegyik érdekcsoport úgy változtatja a híreket vagy emel ki,hallgat el,ami neki a legelőnyösebb.Én nem politizálok egyáltalán,de az origon azon még nekem is feltünően magyarellenes a hangulat,nagyon sértő hangnemű cikkek jelennek meg a magyarságról és azokról,akik értük tesznek(mindegy hogy milyen porondon,akár politikán kívül is).


Például van most ez a cikksorozat amit ezekről az Angliai és Kanadai cigányokról írnak,akik embereket dolgoztatnak kint,meg visznek ki.Az egész hírverés és fogalmazás szerint a magyar bűnözőktől félnek külföldön,a magyar bűnözők miatt lesz megint vízum Kanadába,a magyarok így,a magyarok úgy...pedig mindenki jól tudja hogy egy darab magyar nem szerepel ebben az ügyben.A cigányok nem tekintink magukat magyarnak,akkor nem tudom miért eröltetik MÉG MINDIG ezt hogy magyarnak kell hívni őket.A munkám miatt naponta találkozom cigányokkal,nagyon jól tudom hogy eszük ágában sincsen integrálódni a magyar társadalomba...akkor az origo miért kiabálja tele a világot hogy a magyarok bűnöznek Kanadában és Angliában?Miért nem lehet cigányoknak nevezni őket,ahogy magukat is nevezik?Miért kell a sajtónak saját népét pocskondiáznia meg lejáratni?

2012. ápr. 18. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:

"Olyan hogy semleges média szerintem SEHOL sem létezik,hiszen ezeknek a hírforrásoknak ugye pont az a célja hogy manipulálják a tömeget és mindegyik érdekcsoport úgy változtatja a híreket vagy emel ki,hallgat el,ami neki a legelőnyösebb."


Ez biztos így van a médiumok egy részénél, sőt, a szerkesztők sem lesznek soha teljesen függetlenek. Viszont ahol már propagandaszerűen nyomnak egy-egy politikai oldalt (pl. Echo TV vagy ATV) az már undorító. Az egészséges emberek meg nem szívesen néznek undorító dolgokat. A manipulálással kapcsolatban csak annyit hogy sem az ATV-n sem mondjuk az Echo TV-n úgy megy hogy "Na, ma mit hazudjunk a nézőknek?", hanem többnyire ők (sajnos) elhiszik azt amit mondanak, meg vannak győződve arról hogy nekik van igazuk.



"Én nem politizálok egyáltalán,de az origon azon még nekem is feltünően magyarellenes a hangulat,nagyon sértő hangnemű cikkek jelennek meg a magyarságról és azokról,akik értük tesznek(mindegy hogy milyen porondon,akár politikán kívül is)."


Nem magyarellenes, sőt szerintem egyik médium sem magyarellenes (kissebbségi médium nem nagyon van, vagy ha igen, azt csak ők követik), csak más gondolkodásmódot rejt mint a tied.



"A cigányok nem tekintink magukat magyarnak,akkor nem tudom miért eröltetik MÉG MINDIG ezt hogy magyarnak kell hívni őket.(...)..akkor az origo miért kiabálja tele a világot hogy a magyarok bűnöznek Kanadában és Angliában?Miért nem lehet cigányoknak nevezni őket,ahogy magukat is nevezik?Miért kell a sajtónak saját népét pocskondiáznia meg lejáratni?"


Na ácsi, ennek a kérdésnek semmi köze a médiához. Azoknak az embereknek akik a cikkben szerepelnek magyar útlevelük van, magyar az állampolgárságuk, tehát jogilag magyarok. Magyarországon és külföldön is. Ha egy akármilyen média leírná vagy kimondaná hogy a magyarországi cigányok külföldön is bűnöznek az olyan pert kapna a nyakába hogy megemlegetné. Persze, nehéz megtalálni hol a határa törvények megsértése és a törvényesség között egy ilyen cikk kapcsán, de hidd el - senki nem járna szívesen bíróságra ilyen ügy miatt, a legtöbb média direkt kerüli is az ilyen helyzeteket. Biztos hogy van olyan aki bevállalja hogy leírja a gondolatait meg hogy "mocskos cigányok", stb., de azt vagy nemsokára utolérik a jogvédők, vagy kiskapukkal kibújik a tetteinek nyílvános felvállalása alól (pl. kurucinfo).

2012. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!