Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek is kell fizetnetek...

Nektek is kell fizetnetek 3ezret azért, hogy elvigyék a szemetet?

Figyelt kérdés
Ez nálunk 1-2 éve jött be, nem értem, miért, nekem ez tök új. Nálatok is van ilyen? Nem mintha valami sznob környéken laknánk... Elég zavaró, hogy nagy nehezen kinyögjük a pénzt a számlákra, és szombat délben becsönget egy nő, hogy neki kell fizetnünk 3000 forintot a hulladékkezelésre. Ha nem fizetjük be, mi van? Elvihetem én a szemetet mondjuk egy nyilvános helyen lévő szelektív hulladékgyűjtőbe? Az legalább ingyen lenne...
2012. ápr. 14. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Becsönget egy nő?????? Mi az,hogy becsönget egy nő,és közli a fizetési kötelezettséget???Ne viccelj már...ez valami szélhámos trükk.Kérdezd meg tőle,hogy honnan érkezett,legyen kedves adja meg az elérhetőségét annak a szolgáltatónak,aki küldte,és ellenőrizd le név szerint.Nehogy bedőlj előre.
2012. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mondtam neki, most nem tudok perkálni, mire megadta a címet, ahová hétfőnként be lehet vinni a pénzt. Igazából arra lennék kíváncsi, más településeken is van-e ilyen, hogy az önkormányzat kiküldi a csekket (vagy valakit), hogy adjunk erre pénzt. Eddig miért volt ez alapszolgáltatás úgymond? Viszont arra gondoltam, hátha nem is annyira legális a dolog, hanem csak valakinek mellékjövedelemre fáj a foga, vagy ilyesmi. Az emberek meg ugye mindent elhisznek. Nem tudom, idegesít, hogy ilyen f*szságra 3ezret lehúznak az emberekről...
2012. ápr. 14. 13:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen nálunk is ez van, hétvégente jön, nincs már csekk, de befizetheted az irodában is. Ki kell fizetni, mert hiába viszed máshova, ezt kötelező fizetni.
2012. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk amióta szervezett szemétszállítás van, mindig is kellett érte fizetni. Persze évről évre emelkedik a díja. Most pl 6570 forint. Ha kiteszed a kukát, ha nem. A szemétszállító cégnek kell fizetnünk, küldenek csekket.

Ez sem sznob környék, kis falu.

A szomszéd faluban (ott is ugyanez a cég szállítja a szemetet) idén elengedték az állandó lakosoknak a kommunális adót a szemétdíj emelés miatt (4,5 ezerről emelték), nálunk nem (inkább emeltek a kommunális adón is)

Van olyan község, ahol az önkormányzat rendezi a szemétszállítás díját nem a lakosok (mindenütt az önkormányzat egyezik meg a szemétszállításról és a díjáról)

Ha nem fizetsz, akkor először felszólító levelet küld (nálunk ez ezer forint adminisztrációs díj felszámításával történik) Ha erre sem rendezed, behajtatja az összeget (plusz a behajtással járó költségeit)

2012. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor... kapják be...
2012. ápr. 14. 14:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

a világ minden országában fizetni kell azért a szolgáltatásért, hogy elszállítják a szemetet. Mert annak a hulladéknak az elszállítása amit termelsz, és feldolgozása pénzbe kerül, és ha te termeled meg akkor bizony neked kell ezt megfizetned. Hiába viszed el a szelektív gyűjtőkbe, oda csak bizonyos fajtákat lehet lerakni, és marad egy rész, amit mindenképpen szevezetten kell elhordani.

Hogy nagy az összeg azt megértem, sokallom én is (mi 2 személyre 600 ft-nyi összeget fizetünk), de a léte az jogos.

2012. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
na várjunk egy kicsit.Ez most maga a szemétszállítás díja,vagy ez egy külön díj??Mert nem mindegy.
2012. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Természetesen fizetni kell érte.
2012. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem sokkal a rendszerváltás után már kellett a szemétszállításért fizetni. A szolgáltató csekket küld,vagy az irodájukban lehet befizetni. Igaz,hogy a díj állandóan emelkedik.

Ha nektek eddig nem kellett fizetni,akkor szerencsések vagytok.

Ami új,hogy eddig a 70 évesen felülieknek nem kellett kommunális adót fizetni (szemétdíjat igen),idén már nekik is kell.

Olyannak aki csak úgy becsönget,ne fizess.

2012. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 11 ezret kell.
2012. ápr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!