Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi lesz a magyarsá...

Granulátum kérdése:

Szerintetek mi lesz a magyarság és/vagy Magyarország, mint állam sorsa?

Figyelt kérdés

a, a közeljövőben

b, többszáz esetleg ezer év múlva


Gondoltam, hogy a Kárpát-medence lehetséges jövőjét is berakom a kérdésbe, de eszembe jutott hogy az Alpok közelít a Kárpátok felé és így évi 800 négyzetméterrel csökken az "Isten által a magyaroknak adott szent föld", ami az jelenti hogy kb 100 ezer év múlva nem lesz Balaton meg Pilisi Csakra, a Hortobágyról nem is beszélve.

Tényleg, miért mondja mindenki ősi földnek, amikor csak százezer éves a Kárpát-medence, az egyik legfiatalabb terület Európában?


Kérlek titeket, hogy ne szubjektív válaszokat írjatok (pl: remélem a húszmilliárd magyar fogja uralni a világot), hanem objektív alapokon nyugvó víziókat osszatok meg velünk.



2012. ápr. 5. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell hozzá kétszáz év és marginális kisebbséggé fogunk válni Európában, mint most a lappok. Csak az akkori öregek fognak beszélni magyarul és a magyarság létszáma se lesz több néhány százezernél.
2012. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezt senki sem tudhatja. Egyébként lehet, hogy eltűnik a magyar nemzet, de hát semelyik nemzet sem "létezik" örökké. Amúgy szerint 100+ év múlva Európa országai egyesülni fognak és a kultúrák összeolvadnak (már napjainkban is erősen érezni ennek hatásait), az viszont kérdéses, hogy melyik nyelv maradna meg... (egyébként a magyarok a vándorlásaik során már megejtettek egy nyelvcserét)

1000+ év múlva meg már biztos vagyok benne, hogy világállam lesz, sőt abban is teljesen biztos vagyok, hogy amit ma "embernek" hívunk nem fog létezni, teljesen megváltozunk.


Persze ezeket csak, akkor valószínűsítem, ha nem következik be valami piszok nagy háború vagy katasztrófa, azok ui. mindig a jólét és integráció ellen hatnak.

2012. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet tudni, valószínűleg az erőforrások folyamatos csőkenése miatt egyre nehezebb lesz az élet, de ezen lehetne változtatni de ahhoz ma cselekedni kéne..Nem hiszem hogy az EU mai formájában életképes lenne, de persze ha megváltozik akkor lehet jövője.Bizonyára lesznek háborúk, a bevándorlás is egyre nagyobb probléma lesz és egyre több konfliktust fog szülni.Biztos hogy nem fog eltűnni a magyarság ahogy a többi nemzet nagy része se, de lehetséges hogy nagy változásokon fog átmenni.Ha az elmúlt 1000 évet túléltük akkor szerintem már mindent túl tudunk amit ember előidézhet.100000 évekre meg felesleges beszélni egyáltalán nem biztos hogy az ember mint faj létezni fog, ezt majd a természet eldönti.
2012. ápr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

"Persze ezeket csak, akkor valószínűsítem, ha nem következik be valami piszok nagy háború vagy katasztrófa, azok ui. mindig a jólét és integráció ellen hatnak."


Mióta te barom?

2012. ápr. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Valaki0702 ***** válasza:
0%
Mit hittél jósok vagyunk nem látunk a jövőbe az is lehet, hogy a maják van igazuk be bizonyítani azt sem lehet nem, akkor szerinted mi lalyikusok megmondjuk neked, hogy mi lesz Magyarországból ezer év múlva.
2012. ápr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Nem hitt ő semmit, csak engedve mérhetetlen magyargyűlöletének idebőffentette ezt a kérdést. Szerintem az első választ elvasva el is jutott a kielégülésig, és megnyugodva álomba merült.
2012. ápr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mióta te barom?"

Az édes anyukád megtaníthatott volna az illemre, te pedig odafigyelhettél volna, amikor a történelmet tanították.

2012. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!