Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki húzza az időt IMF-ügyben?

Ki húzza az időt IMF-ügyben?

Figyelt kérdés

Ma hallgattam a Klubrádióban Zdeborszky Györgyöt, aki szerint a magyar kormány húzza. Fellegit csak kávézni küldik időnkét New Yorkba, de formális hitelkérelmet és az azt alátámasztó, a hitel visszafizetését garantáló gazdasági programot a kormány a mai napig nem nyújtott be, mert valójában el akarják kerülni az IMF feltételeit. Ezen túl egy EU tagállam csak akkor kaphat pénzt az IMF-től, ha azt az EU is jóváhagyja, de ez se várható, mert kötelességszegési eljárások vannak ellenünk folyamatban, és amíg ezeket a kormány nem rendezi, nem számíthatunk az EU jóváhagyására sem.


Ezzel szemben Kövér László most azt mondta az Eco Tv-ben, hogy a külföldi sötét erők piszkos játékot játszanak velünk, akik miután belátták, hogy polgárháborúval nem lehet megdönteni az Orbán-kormányt, most 2014-re akarnak olyan helyzetet teremteni, hogy nekik tetsző, együttműködő kormány jöjjön létre. Ezért nem állapodnak meg az Orbán-kormánnyal.



2012. ápr. 5. 20:59
1 2
 1/11 $ € Ž ***** válasza:
100%

Az első bekezdésben megválaszoltad a kérdést. Tehát mi a kérdés?


Egyelőre a levegőben tartják az IMF megállapodást, a piac nyugtatása érdekében. Ennyi a történet.

2012. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
A magyar kormány húzza az időt. Nem akarnak IMF megállapodást, mert már így is tartozunk nekik, egyszer meg kipateroltuk őket. De ha ezt bejelentenék nyíltan, a nemzetközi pénzpiacok reakciója folytán megint zuhanna a forint árfolyama és államcsőd közeli helyzetbe kerülnénk. Idővel ugyan, de ez bekövetkezik. Pancserok vagyunk, mint mindig.
2012. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Mindenki. Senki sem szeretne IMF rabszolga lenni ha nem muszáj ezért az időt húzni kell, lehetőség szerint pedig kibújni alóla.
2012. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sz1u ***** válasza:
57%

Ki húzza az időt?


Az idióta szabadságharcos a gülüszemű haverjával!


"Das is mein Kampf" - már Erzsike is megmondta a Balázs-showban (07:00-tól):


http://www.youtube.com/watch?v=Egn7ElFedhA


Nem is értem, hogy nekem miért ez ugrott be a kormányunk munkáját illetően... :) :) :)

2012. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez az Erzsi egy remek párhuzam.
2012. ápr. 5. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom miért akartok annyira IMF hitelt inkább örülnétek annak hogy a kormány mindent megtesz azért hogy megpróbálja elodázni.A törököknek már sikerült bízzunk benne hogy most nekünk is fog.Ha felvennénk azt a te adódból is kéne törleszteni és mivel nem enged az EU több válság adót akkor újabb megszorítások jönnének.
2012. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, de így megállapodás nélkül is a tönk szélén vagyunk. Már most is hatalmas, vállalhatatlan felárat fizetünk a magyar államkötvényekért, túl magas a forintárfolyam, és ezek még csak tovább romlanak, ha kiderül, hogy nem is lesz IMF-megállapodás.
2012. ápr. 5. 22:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet elodázni a végtelenségig. A piac "beárazta" hogy felvesszük, ha nem teszünk így egy hónapon belül, gondok lesznek.
2012. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

jaaaaaj hogy én mennyire tudtam hogy ezen az oldalon erre a kérdésre (klub rádió is powa) az lesz a válaszok többsége hogy a magyar kormány húzza...

istenem...annyira tipikus. hát persze ki más húzná? ha már mi akarunk kötni valamit akkor mi húzzuk nem? jót tenne a gazdaságunknak akkor nekünk kell azt húzni hogy csakazértse...persze a feltétel nem mindegy de ez a tárgyalásokon dől el abszurdum és logikátlan magát a tárgyalást húzni a mi(?) részünkről.


Az én meglátásom szerint, érdeke az IMF-nek hogy gyengüljön a forint ezáltal jobb pozícióban tud tárgyalni, keményebb feltételek mellett..de persze én sügér droid vagyok:) úgyhogy nem is taglalom.:)

2012. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sz1u ***** válasza:
87%

23:26


Az IMF feltételekhez kötötte a kölcsönt. Teljesítette a Fidesz (szándékosan nam a magyar államot írtam!)? NEM! Csak ül az íróasztalnál 3 hónapja a sült galambot várva!

Váááá....

2012. ápr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!