Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy lemond Tulassay Tivadar a Semmelweis rektora, aki bejelentette Schmitt doktorijának visszavonását?

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 1. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem maradt következmény nélkül az ügy.

Magyarországon a jó elnyeri méltó bűntetését.

2012. ápr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egy Úriember megmutatta, hogy hogyan kell áldozatot hozni,


sajnos a köztársasági elnöki poszt tisztaságáért, tisztességéért nem fáj ennyire az "illetékes" szíve.

2012. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, de hidd el, van akinek nem esik le.
2012. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 19:07-es válaszolóval.

Miután a tisztelt hatóság kifejtette, hogy az Egyetem a hibás, a rektor úr "elvitte a balhét" a hibáért.


De már látható volt előre a hivatalos hozzáállás, hiszen a tisztelt minisztérium már jó előre "helyezkedett":

"Tulassay szerint az egyetemet nagyon magára hagyták a Schmitt-ügyben, ezt érzékelte akkor is, amikor Réthelyi miniszter felbontatlanul visszaküldte a tényfeltáró bizottság jelentését, Hoffmann Rózsa államtitkár pedig eljött ugyan a csütörtöki szenátusi ülésre, de nem várta meg azt a napirendi pontot, amikor Schmitt doktorijáról döntöttek. Másnap viszont érkezett egy telefon a titkárságáról, amiben soron kívül bekérték a szenátusi ülés jegyzőkönyvét."


Ez egyértelműen azt takarja, hogy az egész dologról érdemben "nem akartak tudni" (nehogy felelősséget kelljen vállalni valamiért), de a következményekért mindenképpen az Egyetem lesz a hibás (vigye csak el más a balhét). Ők meg majd mint felügyelő hatóság majd elmarasztalják az Egyetemet azért - mert Schmitt plagizált...


Ezek miatt a következmények miatt mondott le a rektor úr - neki ezek szerint igen fejlett az erkölcsi érzéke, és úgy döntött, hogy a saját tekintélyét csorbítja inkább, hogy az Egyetemét megőrizze.


És ezek miatt a következmények miatt NEM mondott le a köztársasági elnök úr(???) - neki viszont úgy látszik, NINCS erkölcsi érzéke, és a saját tekintélye romjainak megőrzéséért (ami egyszerűen esélytelen) inkább a köztársasági elnöki intézmény tekintélyét rombolja...


Én most odáig jutottam, hogy SEMMILYEN téren nem tudom tisztelni Snitt Pált. Vajon még hány ember becsületét, tekintélyét, státuszát kell feláldozni azért, hogy ez a s.ggfej a helyén maradhasson???


Pedro

2012. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden tiszteletem az övé!


Az egyetem tisztességét akarta megmenteni a visszavonással de tudta hogy így mennie kell mert különben a fidesz kicsinálja őt és az egyetemet is!


Sajnos mindennek van következménye nálunk! Hogy Orbántól idézzek! Neki mennie kellett ha szembe mer szállni a fidesszel...


Nem mellesleg szerintem kevesen hoztak volna ekkora áldozatot bármiért is nálunk! A politikusok közül pedig senki!!!

2012. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rákosi-korszak, here we come!
2012. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Semmelweis Egyetemen végeztem gyógyszerészként, Tulassayt a végzésem évében választották meg rektornak. Együttérzek vele és még jobban tisztelem azért, hogy áldozatot hozott az egyetem jó hírének érdekében, ugyanakkor mélységesen felháborít az a tény, hogy az teljes "balhét" a SOTÉ-re akarták kenni. A történetben egyébként két csavar is van: az egyik az, hogy a rektor úrra végképp nem lehet rásütni, hogy a ballib. oldalhoz húzna; a másik pedig, hogy Schmitt doktorija alatt - szerencsére - még nem is tartozott a Semmelweis Egyetemhez a Testnevelési Főiskola, amelyből először Testnevelési Egyetem lett, majd önálló karként beolvasztották a Semmelweis Egyetem égisze alá. Szerintem az orvostudományi képzés követelményrendszere össze sem hasonlítható a sporttudományival, ez a mostani eset is csak ezt bizonyítja. És azt, hogy egy jó vezető képes áldozatokat hozni, a rektor úr esetében az egyetem jó híréért. A köztársasági elnök esetében az ország jó híréért kell(ene) ugyanezt a gesztust megtennie. A kontraszt a tudományos körökben elismert Sólyom László úr utódjaként már eddig is éles volt, ezt a plágium-ügy, de főleg Schmitt erre való reakciója csak fokozta mindezt.
2012. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 yossarian44 ***** válasza:
100%
2012. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!