Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mibe lehet inkább belebukni,...

Mibe lehet inkább belebukni, mivel lehet több szavazót veszíteni?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint az abortusz szigorítása "politikai öngyilkosság" lenne. Orbán Viktor még tavaly a közös Fidesz-KDNP frakcióülésen azzal érvelt az abortusz betiltása ellen, hogy szavazatvesztéssel járna. A kérdés a következő: Vajon mivel lehet több szavazatot elveszteni, mibe könnyebb belebukni egy kormánynak?


A: Az abortusz betiltásába.


B: Ha a korrmányfö egy bizonnyitottan csaló, hazug tolvaly melé ál, és alkottmányellenesnek nyilváníttya mindazokkat, akik szerint nincs rendbenn, hogy az álamfő egy csalló, hazúg tolvaly.


Nem abortuszvitát szeretnék nyitni, hanem arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek melyikkel veszíthető több szavazó, és Ti milyen kormányt szeretnétek inkább: Olyat, amelyik betiltja az abortuszt, vagy olyat, amelyik kormányfője egy tolvajt, és csalót véd, és azt hangoztatja, hogy ennek a tolvajnak, és csalónak a személye sérthetetlen.


2012. márc. 31. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Az abortusz tilalommal a legtöbb,józanul gondolkodó szavazó nem értene egyet. Azonfelül sértené a nők önrendelkezési jogát is. Sokkal kevesebb a bigott vallásos,abortusz ellenző.

Az új Alaptörvény szerint pedig a Köztársasági Elnököt nem lehet leváltani. Ehhez meg kellene változtatni az Alaptörvényt.

Ezen felül: az abortusztilalom hosszú évekre szólna. A jelenlegi botrányt pedig hónapok múlva elfelejtik.

Függetlenül attól,hogy Schmittnek le kellene mondania.

2012. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Az abortusz tilalommal a legtöbb,józanul gondolkodó szavazó nem értene egyet. Azonfelül sértené a nők önrendelkezési jogát is. Sokkal kevesebb a bigott vallásos,abortusz ellenző."


Légyszi ne provokálj vitát magáról az abortuszról. Már így is nehéz megállnom, hogy erre a három szélső liberális mondatra ne reagáljak. A kérdés az, hogy csak a közül lehetne választani, hogy legális abortusz, és marad Pali, vagy abortusztilalom, és Pali helyett jön egy normális államfő, akkor e közül a kettő közül melyiket választanád. Elméleti kérdés nyilván, és nincs harmadik lehetőség!

2012. márc. 31. 15:42
 3/10 lindmayer ***** válasza:

én is ellenzem az abortuszt, de sajnos betiltani nem lehet

de viszont meg lehetne tőle vonni az oep támogatást, mert az nonszesz, hogy ha egy nő szülni akar, akkor az orvosnak súlyos tízezreket(ugyan ez is illegális), és az abortuszért nem kell fizetni egy fillért sem

2012. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az abortuszért is fizetni kell, csak bizonyos esetekben az állam állja.
2012. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az abortusz úgy tudom kb. 35 e Ft. Kivéve, ha a nő egészségügyi problémák miatt veteti el a gyereket. Én nem értek egyet az abortusszal.

Viszont statisztikák szerint az emberek 75 %-a Magyarországon ellenzi a betiltását. Emiatt nem merték meglépni.

Egyébként szerintem is szigorítani kéne. Nem teljesen megtiltani, de sok nő, aki egyébként fel tudná nevelni inkább elveteti, kényelmi okokból. Mert most még nem tervezte, majd 2 év múlva. Vagy elég neki 2 gyerek, mert ha 3 lenne, akkor már nem lenne pénzük minden évben a külföldi nyaralásra. Ezek miatt szerintem undorító amellett dönteni, hogy megöletik a saját gyereküket.

Palinak szerintem is le kéne mondania, az más kérdés, hogy a Fidesznek mi a beleszólása ebbe.

De pl. az adójóváírás elvétele miatt sokkal több szavazót elvesztettek, mint Pali miatt.

2012. márc. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Válaszolnátok a KÉRDÉSRE?
2012. márc. 31. 17:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy szélső liberális.
2012. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem én válaszoltam. Az abortusszal. Bármennyire is fura.

Előző voltam.

2012. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Különben meg az abortusz nem kötelező, aki nem ért vele egyet, az nem veszi igénybe. Ennyi.


Egyébként a B-vel több szavazót lehet veszíteni.

2012. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező.Figyeld a kormány mai politikáját, megkapod a választ. Orbán beteges álma a Horthysta Magyarország.Az összes cullangjával együtt .Remélem 2014-ben oda kerül a pártjával együtt ahová való ,a szemétdombra!
2012. márc. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!