Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető-e, hogy Schmitt...

Elképzelhető-e, hogy Schmitt Pált a FIDESZ áldozta be?

Figyelt kérdés

Mennyire valószínű, hogy ez a dolog teljesen véletlenül derült ki, a HVG újságírójának éppen véletlenül Schmitt doktorija akadt a kezébe...

Elképzelhető-e, hogy az ellenzék ezidáig várt volna a botrány kirobbantásával?

Elképzelhető-e, hogy a FIDESZ vezetősége beáldozta Schmittet miután a nagy reforkampány a vége felé jár, és ezzel egyben eltereli a figyelmet az eredménytelen kormányzásról, a készülő megszorításokról, az IMF-ről, vagy bármi másról?



2012. márc. 30. 14:05
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Én abszolút elképzelhetőnek tartom. A mór megtette kötelességét, a mór mehet.
2012. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 doboszoli ***** válasza:
77%
Nem tudom, de a stílus arra hajaz...
2012. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos. Már persze szerintem. Ha ez az ellenzék műve lenne, hülyék lettek volna most, és nem 2 év múlva, pont a választások előtt kirobbantani ezt a botrányt.
2012. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem valószínű. Ez így most nekik is elég cinkes helyzet, nem csak Schmittnek. Másrészről egy újságírónak pont ez a dolga, hogy az ilyesmiket felkutassa. Tehát nem _véletlenül_ talál egy újságíró ilyet, hanem esetleg elgondolkozik, hogy hogy az istennyilába lehet doktorija egy olyan embernek, aki még helyesen írni se tud. És voilá.
2012. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Az ellenzék nagyon pocsékul kezelte ezt, ahogy a kormány párt is. Nem úgy tűnik, mint akik ezzel terveztek - mert akkor sokkal jobban kihasználják a helyzetet, illetve sokkal jobban elválasztják Schmitt személyét a kormánytól, illetve a Fidesztől.
2012. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Végülis van ebben egy jó is a Fidesznek,új köztársasági elnököt választanak,ha Schmitt lemond,ki 2017ig lesz hatalmon,szóval újból 5évig
2012. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár mindenhova nyomtam a zöld gombot, mert minden válaszban van logika, én inkább azokkal értek egyet, akik a nemre hajlanak. Mert hát nagy cirkusz ám ez, és a sok előző cirkusszal szemben ezt mindenki fel tudja fogni, nem kellenek hozzá alkotmányjogi vagy közgazdasági ismeretek. A FIDESZ ugye azzal gyűrte le az MSZP-ét, hogy ők tisztességesek, nem lopnak, csalnak. És most nem akárki csalt, hanem Orbán nyíltan vállalt kinevezettje, az egyik jobbkeze. Schmitt ezzel Orbán nimbuszán ütött rést. Nem hiszem, hogy ez hiányzott nekik. És ez nem csak hogy nem tereli el a figyelmet a való világban viselt dolgaikról, de éppen ráirányítja a figyelmet a hibáikra.
2012. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

Én egyet értek Kéri László tegnapi nyilatkozatával, aki azt mondta, meg kell nézni, hogy mi történt a magyar politikában január közepén. (akkor robban a Scmitt bomba). Pl. az IMF akkor mutatott be nekünk mondván, hogy addig ne is menjünk hozzájuk, amíg az EU-val nem rendeztük a dolgainak. Schmittre már nincs szükségük, aláírt gyakorlatilag mindent, amit kellett, most már be lehet áldozni.

Szerintem az egyetem reakciójára nem voltak felkészülve, szerdán még mindenki arra gondolt, hogy ez a "nem is ő a hibás, akkor még lehett" megoldás marad. Nagy pofára esés volt szerintem, hogy visszavonták a címét.

Erre nem volt felkészülve egyik oldal sem.

2012. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de Schmittet nem kell beáldozni. Ő Orbán alázatos csatlósa. Pontosan tudja, hogy ő csak azért van, mert Orbán is van, és addig van, amíg Orbán bízik benne. Ha a Vezér úgy dönt, Schmitt megy magától. A FIDESZ egy rendkívül fegyelmezett falka, mindenki tudja a kötelességét. Ha már nincs szükség Schmittre, akkor megbeszélik, és vagy lemond vagy kap valami "más fontos" pozíciót. Azt már ettől az ügytől függetlenül is törvénybe iktatták, hogy élete végéig jár neki az elnöki fizetés, a kocsi, meg a cselédség. Ahhoz, hogy Schmitt menjen ha kell, nem kell egy ilyen cirkusz.
2012. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Schmitt gyakorlatilag mindent aláírt, amit eléraktak. Nem tartom valószinűnek, hogy a Fidesz áldozta volna be, mert mi lenne az indíték? Mindent megtesz, amit kértek tőle... Figyelemelterelés persze lehetne, de most éppen miről? Azért mert még mindig nincs megegyezés az EU-val és az IMF-fel? Nem oszt, nem szoroz.

Nem teljesen véletlen, hogy mindig az aktuális kormánypártról derül ki, hogy mi lapul a szennyesben. Az ellenzéknek ez a dolga, tönkretenni a másikat. És itt Magyarországon elég jól értenek a besúgáshoz. Minden oldalon. Biztos tanulták valahol...

2012. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!