Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 12 éves kor alatti bűnözésnél...

12 éves kor alatti bűnözésnél miért nem vonják felelősségre a szülőket?

Figyelt kérdés
A büntethetőségi korhatár ugye 12 év. Aki ennél fiatalabb korában bűnözik, ott miért nem vonják a szülőket felelősségre? Elvégre akkor az ő felelősségük, nem? Ha 12 éves kora előtt nem felelős a tetteiért, akkor a szülőnek kellene felelnie, legalábbis szerintem.

2012. márc. 28. 16:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

kérdezz erről egy ügyvédet, bírót a pontos válaszért, de szerintem nem minden szülő tehet a rossz gyerekének tetteiről. Ha a gyerek otthon hazudik nekik nem tudják a valódi énjét látni a csirkefogónak. És talán azért, mert kicsik még...

de engem is érdekelne a pontos válasz!

2012. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert SENKI nem felel mások tetteiért! Mindenki CSAK a saját maga által elkövetett dolgok miatt büntethetö.


Ugyanis a logika alapján MINDEN felettesnek felelni kellene a beosztottjai által elkövetett bünökért, mert ugye egy fönök felel az egész cégért.

2012. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De a szülő felelős a saját gyerekéért nem? Vagy elég, hogy megcsinálta, onnan már azt csinál a gyerek amit akar? Senkit nem érdekel?
2012. márc. 28. 16:33
 4/20 A kérdező kommentje:

CSAK a saját maga által elkövetett dolgok miatt büntethetö.


Rendben, de akkor minek van büntethetőségi korhatár?

2012. márc. 28. 16:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"A büntethetőségi korhatár ugye 12 év."

- nem. A büntethetőségi korhatár Magyarországon 14 év.

2012. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert 14 év alatt nem igazán képes az egyén felmérni tetteinek következményét sem. Ha van ilyen gyermek akkor mentort rendelnek ki mellé a rendőrségtől, vagy nevelőintézetbe küldik. A gyerekek általában nem követnek el nagyobb bűncselekményeket. Egyébként meg nagyon alacsony aránya van a gyermek bűnözőknek.
2012. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor a kérdés: 14 éves kor alatti bűnözésnél miért nem vonják felelősségre a szülőket?
2012. márc. 28. 16:47
 8/20 A kérdező kommentje:
6. Tudom, hogy kicsi az arány. De van köztük gyilkos is. Ott talán illene megnézni, hogy mégis milyen nevelést kapott, ha kapott egyáltalán.
2012. márc. 28. 16:48
 9/20 A kérdező kommentje:
Amúgy én nem arra gondoltam, hogy nevelőintézetbe adni, mert ott sem lesz belőle rendes gyerek. Hanem arra, hogy ha már gyilkolt a gyerek, akkor csukják le a szülőt, elvégre, ő nem tudta megnevelni. Mert gondolom, azt nem vitatod, hogy rendes emberré nevelés azért a szülő dolga lett volna.
2012. márc. 28. 16:50
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Ez elég messzire vezetne, más bűnéért büntetni valakit...

Ezt te sem gondolhatod komolyan!

A büntetőjog kb. összes alapelvébe ütközne.


De, ha ez megnyugtat, polgári jogi igényt lehet a szülőkkel szemben támasztani, pl. kártérítésit.

2012. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!