Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 40 éven keresztül fizetek...

Ha 40 éven keresztül fizetek 27%-ot az állami nyugdíjalapba, 65 évesen megyk nyugdíjba és átlagéletkorig élek, akkor hány százalékát kapom vissza nyugdíjként a befizetéseimnek?

Figyelt kérdés
Az egyszerűség kedvéért számoljunk 0% reálhozammal?
2012. márc. 18. 12:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Az összegek úgy vannak meghatározva, hogy az összes ember befizetése fedezze az összes ember nyugdíját és a a kezelési költséget, vagyis az intézmény költségeit."


Na de hogy jön ki ez a durva átlag? Az átlagember a befizetései 1/3-ára számíthat? Jó lehetnek demográfiai aránytalanságok elismerem. Akkor is durva, hogy az összes befizetésemet kioszják. Másról. Viktorék azt mondták, hogy a lenyúlt nyugdíjbezizetéseket az utolsó fillérig az államadósság csökkentésére fordítják. Néhány hónappal később ugyanezen szája azt susogták majdanem a felét fogják e célra fordítani. Mi a valóság? Az államadósság magasabb mint valaha. Erre persze az árfolyamváltozást mondják. Csak ez nem okozhatja telejesen amikor a lenyúlt pénzek az éves GDP 10%-át tették ki. Mondani és írni sokmindent lehet. A papír türelmes de "a tények makacs dolgok" A pénz eltűnt, az államadósság nőtt. Ez két tény.

Én valahol itt sejetem az átlagnyugdíjból hiányzó 2/3-ot.

a két harmad kimagyarázására szerintem minden szó erősen hazugság és lopásgyanús.

2012. márc. 18. 22:36
 12/14 anonim ***** válasza:

"-Nos,ez a virtuális Pista bá'egy büdös lófa@t fizetett be annyit a kasszába,mint amennyit kiemelt nyugdíjként felvesz ma, (2012-ről beszélek) "


Nem is azt írtam, hogy hatszor annyit, mint amennyit felvesz ma, hanem ha hatszor annyi a nyugdíja, akkor hatszor annyit fizetett be mint az átlagbéres példa. Ettől nem kell falnak szaladni, mert még kevésbé fogsz megérteni dolgokat. Meg ha olvastad volna, hogy miről van szó, akkor vágnád, hogy nem a jelenlegi Pistabáról van szó, hanem arról a Pistabáról aki mondjuk a kérdezővel együtt lesz nyugdíjas.

2012. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mami-nak


Igen a ledolgozott évek után..és volt egy időszak (nem tudom él-e még)amikor az utolsó öt év volt a döntő,hogy jó kis nyugdíj lesz,vagy egy nagy rakás sza@.Független attól,hogy mennyi időt dolgoztál le.


"legyen megtakaritás mindenképp amit a magam részéről telekben,nyaralóban,ingatlanban tartok a legbiztosabbnak"


Most ezt ugye nem komolyan írtad,amikor emberek éheznek,nélkülöznek,a rezsijüket nem tudják fizetni,mert egy fizetés már nem elég egy lakás fenttartására lassan.Mégis miből takarítanának meg az emberek? 47 ezer forintos közmunkából,vagy a többi szánalmas jövedelmekből?

2012. márc. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%

Most nem azokról írtam akiknek alig van jövedelmük és a mai árak és rezsi mellett bizony nehéz félre tenni.


de tudjátok ha csak valaki 10 ezret félre tesz havonta mint fiatal és ezt mindig be is tartja akkor az egy idő után egy kis töke lesz. Magam részéről mindig így éltem, ma is ezt teszem csak kisebb összegben és erre tanítom az unokáimat a befőttesüveg" módszerrel.


Pedig valamikor, jó régen, 50 évvel ezelőtt, egy koldusként kerültem az utcára és kezdtem a felnőtt-nek csúfolt életemet. Egy száll ruhában, lyukas cipőben 8 általánossal ágyrajáróként. Csak egy ágyat béreltem valakiknél hol konyhában hol a kamrában hol a szobában és bizony két havonta idegen helyen, mert mindig valakivel összeverekedtem... rendszerint a szemétláda férfi főbérlővel akiknek csibehúsra fájt a foga..meg is kapták a magukét székkel asztallal forróvizes fazékkal....


aztán észre vettem, fizetés felvételkor hogy a könyvelő többet keres könnyebb munkával mint én aki megállás nélkül gürizek és mire kifizetem az albérletet csak egyszeri étkezésre marad pénzem és az üzemi védőétel.


Elmentem estire tanulni -munkaügyis majd könyvelő lettem akkor fogadtam meg a havi befőttesüveg" módszert és azóta is aszerint élek. Igaz ami igaz a férjemet lassan 50 éve nem tudtam hozzá szoktatni... más életminta szerint nőtt fel-- a szüleinél az volt a szokás, hogy szinte mindenkinek tartoztak, ma tele volt az asztal csordultig, másnap hitelben vásároltak a sarki fűszeresnél...


szóval a lényeg, hogy az ember ne csak a nyugdíjra alapozza az öregségét, mert sajnos mint az elmúlt évek is mutatták a gazdasági helyzet mindig az épp soros vezetők értelmi szintjén múlik és a világhoz is igazodik.


S persze az élet is produkálhat váratlan problémákat-- lásd én 8 éve kaptam két gyermeket 3 és 9 éves unokáimat. Azóta őket is neveljük a nyugdíjból és bizony a nevelésük a szobák ki alakítása mind pénzbe került.. S milyen jó hogy volt befőttesüvegem"


sokszor morog még a férjem, hogy ennyi pénz van csak? Naponta borítékokba van a kosztpénz és nem költök többet... persze mindig félre is teszek amiről nem tud, amiből szoktam adni egy kis fröccsre valót, mint ha találnám. Miközben van befőttesünk is részben a nyugdíjamból a bankban, arról csak én tudok, részbe az unokáim üvegében" számukra iskola módszer.


A kicsi most 11 éves és a nagyapjának szokott kölcsönadni, természetesen kamatos-kamatra!!


Szóval a lényeg, az elkövetkező években is sajnos, nagyon meg kell fogni a pénzt és aki fiatal az előre igyekezzék gondolni az esetleges "elvesztem a munkahelyem" lehetőségére sajnos és az öregkorára, mert mindig sz.rik valamit a Sors.

egyébként 70 éves vagyok.

2012. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!