Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi pénzrendszerünk...

A jelenlegi pénzrendszerünk körülbelül mikor fog összedőlni?

Figyelt kérdés

Több nemes közgazdász is azt mondja hogy összedől.

Róna Péter, Varga István, Bogár László, Drábik János, Szörényi László és Boros Imrétől hallottam interjúkban, hogy már összeomlásban a rendszer világszinten.


2012. márc. 12. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
nemes közgazdászok? :D
2012. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen! Közgazdászok és pénzügyi mérnökök.

A hasznos válaszokat köszönöm!

2012. márc. 12. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
A világszintű összeomlásra gondolsz? Szerintem ötven éven belül lesz.
2012. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a közgazdász urak ,bárók vagy csak grófok?
2012. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2012. december 21-én
2012. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell közgazdásznak lenni hogy erre rájöjjünk. Aki érti ennek a rendszernek a működését, tudja hogy nem sok van hátra. Én közgazdaságot tanulok, és nehezen de megértettem hogy mi az oka mindennek ami most történik.


Nagy vonalakban, tudni kell, hogy a bankok (nagyobb, nemzeti bankokra gondolok) amikor hitelt adnak ki akár országnak, vállalatnak, magánszemélyeknek, nem kell hogy rendelkezzenek a hitelben kiadott összeg egészével, elég ennek a 10%a. Pl ha van egy banknak 1 millió ft-ja, attól még adhat hitelre 10milliót mert az úgyis csak papíron létezik. Persze a bezsebelt kamat is 10szeres lesz. Ezt a bankok kezdték elég nagyban játszani, így annyi "papíron létező pénz" jött forgalomban, hogy a pénzünk kezdett elértéktelenedni mondván minél több van belőle, annál kevesebbet ér. Így most a pénzünk annyit ér mintha annyi lenne belőle amennyi papíron létezik, de annyink van, amennyi ténylegesen létezik. Ezért van infláció.


A másik amit tudni kell, hogy a világ országainak nagy része óriási adósságra tett szert. Egy egyszerű közgazdasági tény szerint az az ország, amely túllépte a 80%os államadósságot, nem tud talpra állni többé de még az állapotot sem tudja megtartani. Itt egy érdekes oldal ahol a föld térképén láthatók az adósságok. Fent pedig a számlálón az összesített érték látható. Tehát a föld vagyis minden ország tartozik és ez a tartozás kamatozik és itt gyülemlik fel ez a rengeteg nem létező pénz.

[link]


Ez pedig biztos hogy nemsokára összeomlik ami igen, körülbelül akár hiszünk benne akár nem 2012 végére jósolható. Egyébként érdekes tény hogy 2012 december 21-én összeülnek a "fejesek" és bejelentik a tényleges és visszafordíthatatlan világválságot.


Remélem tudtam segíteni:) örülök ha valaki tisztában akar lenni az ilyen dolgokkal

2012. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül csak Róna Pétert és Boros Imrét ismerem. Közülük is csak Róna Péter szavára adok. Az meg ugye vicc akart lenni, hogy Drábik János közgazdász? Újságírói végzettsége van, és attól még, hogy belepofázik gazdasági témákba, még nem lesz az adott szakma ismerője. Bogár László meg valóban közgazdász, de ő teljesen marginalizálódott és a szélsőjobbon, táltosokon meg zeitgeistosokon kívül senki nem ad a véleményére.


Kérdésre: szerintem nem lesz olyan, hogy összeomlik a "rendszer", hanem fokozatosan át fog alakulni egy sokkal tarthatóbb, az adott viszonyokat kifejező modellre. Nem titok, hogy a rendszerben anomáliák vannak és tarthatatlan, ennek teljesen tudatában van a jelen gazdasági- és pénzügyi elit. Ez volt az egyik kiemelt témája az idei világgazdasági fórumnak Davosban.

2012. márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2012. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!