Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogyan fejlesztenétek az...

Ti hogyan fejlesztenétek az országot?

Figyelt kérdés
Én kihasználnám a hőforrásokat a kisalföldön fújó állandó szelet. Mezőgazdaságot fejleszteném hiszen olyan gazdagok a földjeink hogy képes lenne eltartani 30000000 embert.
2012. márc. 11. 08:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igazad van. Én is így.
2012. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A termőföldeket kellene kihasználni először is .El kellene végre fogadni azt nyilvánvaló tényt ,hogy Magyarország adottságai kitűnőek a mezőgazdasági termelésre! Termelés + feldolgozás . A rendszer váltás előtt a " vas és az acél országát " erőltették ,utána azért fizettek ,hogy kivágják a gazdák a gyümölcsöseiket ,szőlőiket ,számolják fel az állattartó gazdaságaikat stb. .A Hollandok minden talpalatnyi földért megküzdenek ,itt pedig..... CSAK spekulációs célra használják lassan....
2012. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De szerintem támogatni kellene a kormánynak. Mindenkinek biztosítani kellene földet. És az adósságot terményben kellene kifizetni.
2012. márc. 11. 08:50
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

K+F

Sokkal, de sokkal nagyobb potenciál van a szellemi tőkénkben, mint a földekben. Persze mehet mellette a földművelés is (kivéve a terményben adózás, az marhaság, el kell adni a terményt és kész).

De az nem állapot, hogy kiváló kutatóink, tudósaink vagy nyomorognak, vagy mennek külföldre.

Egy ismerősöm rákkutatással foglalkozik. Előirányoztak nekik fél évre kétmillió forintot. Egy fecskendőnyi szérum 100 ezer forint, ki lehet számolni, hogy elég ez fél évre. Na ide tolnám be a milliárdokat. Tessék elképzelni, ha mi találjuk fel a rák ellenszerét. Vagy pl. ha a mi gépünk megy át először a Turing-teszten.


Ma a magyar kutatók, feltalálók találmányait külföldön jegyzik be, mi sokszor nem is tudunk róla. Az utóbbi években pl. nagyszerű kórházi gépeket csináltak magyarok - Németországban meg az USA-ban. Mivel itthon nem kaptak pénzt a fejlesztésekre. Ha viszont az állam támogatná őket, busásan megtérülne a befektetés a gépek árából (tipikusan olyasmikről van szó, ami a magyar kórházakban egyáltalán nincs, mert nem bírják megfizetni - külföldön meg sorra veszik őket).

2012. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%
A mezőgazdaság még az országot sem tudná ellátni. Ez csak álmodozás! Egyrészt nagyon sok tőkét kellene belefektetni,gépesíteni,öntözési lehetőséget biztosítani,a belvizeket elvezetni. Az időjárás még ekkor is tönkre tehet mindent. Az Alföld déli része elsivatagosodik.
2012. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez is lehet 1 megoldás .De szerintem az ország 2 harmada vidéken él , nekik nem biztos ,hogy a kvantum fizika az elsődleges megoldás .
2012. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Miért függ ez össze? Vagy akkor miről beszélünk?

A "kvantumfizika" viszonylag alacsony befektetéssel (100-200 millió?) sok-sok milliárdot hoz az országnak.

Ha az állam bevétele magas, azt az állampolgárokra tudja fordítani. Például adócsökkentés formájában. Ami új munkahelyeket és jobb életszínvonalat eredményez.

Szerintem ez hosszútávon sokkal jobb lenne mindenkinek. Annak a földművesnek is, aki traktort akar venni, és kétszer annyi pénzt tud ráfordítani. Tehát nem feltétlen a legolcsóbbat fogja megvenni, hanem áldozhat a minőségre is.

2012. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem tudja eltartani a magyar föld a magyar embert? ekkora baromságot. Az időjárás egy változó, hol kedvező hol kedvezőtlen. De nem hiába lett a 19. század végére Budapest a világ legnagyobb malom városa. Hiszen egy kis folyó szabályozás az alföldön egy kis csatornázás a kisalföldön. És máris védve vagyunk az áradásoktól és a magas talajvíztől.
2012. márc. 11. 09:15
 9/20 A kérdező kommentje:
Persze tényleg kellene a kutatásokra költeni hiszen a magyar roppant kreatív. Rák ellenszere AIDS ellenszer feltalálnánk a magyar állam tulajdonát képezné és 10 milliárdokat hozhatna az országnak.
2012. márc. 11. 09:18
 10/20 anonim ***** válasza:
Azt írtam hogy a te verziód is lehet 1 megoldás. Ki mihez ért abból tudjon megélni . Nem vitázni akarok , csak a kérdezőnek adtam 1 lehetséges megoldásról választ.
2012. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!