Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz Magyarországon alulról...

Lesz Magyarországon alulról épülő demokrácia?

Figyelt kérdés
Pl. a kisember összeszedi majd a szemetet, rendet tart az árokparton, a villamoson rákiált a zsebtolvajra, sztrájkol az önkormányzat előtt, ha nem jók a helyi rendeletek, önként adózik és keményen követeli az adójával arányos állami szolgáltatásokat? Hogyan érhető el ez egy-két éven belül?
2009. jún. 9. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Ott kéne kezdeni, hogy a fejekben kellene rendet tenni az igényességre. Tehát pl. a dohányzók sétáljanak el a kukáig, és ne a járdára, a közútra, a sínekre dobálják a csikkeket, stb. Én is elsétálok a legközelebbi szemetesig, ha van nálam szemét. Amíg az emberek nem igényesek önmagukkal szemben a rendre, addig ez csak utópia lesz, meg persze olyan szankciókat is lehetne hozni, ami rákényszeríti az embereket. Tavaly nyáron Graz-ban jártam, ott nem látsz eldobott szemetet... És azért nem írtam nagyobb igényt, mert míg a kicsi igény nem megvalósítható, a nagy még úgy se.
2009. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég kevés esély van rá,akkora szemlélet váltást kellene elérni.
2009. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha az alulról építkezők (ti ketten talán azok vagytok) összefognának.
2009. jún. 9. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!