Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik katolikusra vagy...

A Jobbik katolikusra vagy reformátusra akarja megtéríteni az országot?

Figyelt kérdés
csak hogy tudjam hogy kell-e vallást váltanom, ha vhogy nyernének.
2009. jún. 9. 12:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
38%

A kötelező hittan = kötelező filozófia- és erkölcstan.

Nem kell tőle kitérni az ateista hitetekből - különben az is vallás, tudtátok? Lehet hittan keretében tanítani.

Az erkölcs meg univerzális ebben a régióban, nagyjából a tízparancsolat alapján. Pl. 5. parancs: off-shore céget ne alapíts, ha az adózásról akarsz prédikálni.

Mindezt tudhatnák az illetékesek, ha jártak volna erkölcstanra.

2009. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%

A Lasjtán túl - söt most már Romániában is! - kötelező tantárgy

1. hittan

Vagy

2 erkölcstan


Völgyesi Miklósnak a Legfelsöbb Biróság nyugalmazott birájának véleményét idézem (nemsokára elérhető lesz a neten is az előadása amit volt szerencsém meghallgatni, majd belinkelem ha lesz rá igény )

Megyesy Péter, Bajnai Gordon, Simor András, Oskó Péter, Gergényi Péter köztörvényes bünözők.


Ha tanultak volna hittant

vagy

erkölcstant

nem züllöttek volna idáig.

A magyaroknak pedig nem kellene szégyenkeznie azért, mert a legfontosabb poziciókban

ERKÖLCSI HULLÁK

üldögélnek.

Nekünk azt igérik; "Fájni fog"

Ők vagyonukat offshore cégekbe menekitik.

Aki ezeket pártolja bűnsegédi bünrészes. Bizom benne, hogy az igazságszolgáltatást nem kerülik el.Rabositva lesznek (mint Szilvásy) vagy börtönbe kerülnek (mint Zuschlag és társai)

2009. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
85%
A Jobbik nem egy hittérítő szervezet vagy misszionárius csoport.:D Csak egy olyan politikai párt amely a keresztény értékrendet képviseli.De vallási kérdésekben toleráns ,nem foglalkozik a különböző vallásokkal, csak azt a határozott álláspontot képviseli hogy "A vallás szükséges a társadalom morális,erkölcsi rendjének fenntartásához".Katolikust meg Reformátust ugyanannak tartja,kereszténynek.
2009. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs azzal semmi baj szerintem,ha erkölcsösebbé akarják nevelni a következő generációkat.Hittan órák nem köteleznek semmire a későbbiek folyamán,de adnak egyfajta morális tartást.Abból pedig nagy a hiány mostanában!
2009. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarok belemenni abba, hogy kell-e hittan... én is tanultam, és nem vált káromra

DE

komolyan azt hiszitek, hogy aki hittant tanul az ettől jobb és erkölcsösebb ember lesz??...


Még azt se mondanám, hogy aki vallásos az feltétlen jobb ember, mint aki nem... De csak attól, hogy valaki hetente hallgat egy-két óra hittant, nna attól tényleg senki nem lesz jobb ember...


Azt elismerem, hogy a keresztény kultúrkört európaiként érdemes, sőt fontos megismerni, és a műveltség alapvető része, de erősen kétlem, hogy ezen múlna a jövő nemzedék erkölcsi szintje...


Persze mindez egyéni vélemény.

2009. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyok vallásos, megkeresztelve sem vagyok, mégis a Jobbikra szavaztam és valahogy nem riaszt el a kötelező hittanoktatás gondolata. 18 éves lány vagyok, látom, hogyan zajlik az élet a fiataloknál. Szörnyű, hogy elmegyek szórakozni, és 12-14 éves tinilányok összehányják a wc-t, illetve a fiúkat váltogatva cipelik be a mosdóba.... Undorító dolog ami a fiatalság körében folyik, és ez jellemző a velem egykorú korosztályra is. Semmi erkölcs, semmi tartás, egy mosolyért cserébe képesek odaadni magukat bárkinek. Van egy osztálytársam, van egy barátja akibe állítólag hű de nagyon szerelmes, viszont az iskolában úgy ölelgeti 4-5 fiú is, mint ahogy engem a párom szokott.....

Én egyetértek a kötelező hittan bevezetésével. Mi anno általánosban is tanultunk sokat a keresztény hitről, középsuliban is, mégsem lett tőle semmi bajom, sőt: én csak a hatását érzem. Ez nem jelenti azt, hogy mindenben egyetértek a keresztény hittel és hajlandó is lennék felvenni a vallást, de tény, hogy számomra (és ez az osztályon is meglátszott) adott egy tartást.


Nem hiszem, hogy ha a Jobbiknak valóban sikerülne majd valamikor bevezetni a kötelező hittant, az emberek nyakához kést szorítva próbálnák rávenni őket, hogy igenis mindenki menjen el pénteken misére és naponta 6x imádkozzon.

2009. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
46%

azt értsétek meg már végre, hogy ha sikerülne is bevezetni a kötelező hittant VAGY erkölcstant, attól nem változnának, és javulnának meg a fiatalok! :DD

ez nem az iskola feladata, hanem a szülőké, hogy normális , értelmes gyereket neveljen...

gondolkozni kéne.

2009. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!