Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az mszp-nek most már vége?

Az mszp-nek most már vége?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mostmár a fidesz, meg a jobbik kicsinálja idézőjelbe szerintetek, most már felfelé fog az ország pályája ívelni?
2009. jún. 8. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, hogy az mszp hősiesen kitart, nem nagyon hatja meg, hogy mik zajlanak az országban, egy biztos: hatalmon maradnak és ennyi. A Fidesz ráhatására eddig sem történt semmi változás, a Jobbikot pedig riogatással próbálnák hiteltelenné tenni szerintem. A véleményem az alapján ami eddig történt az, hogy az ország sorsa semmit sem fog cáltozni a következő 1 évben, ha nem lesz előrehozott választás.
2009. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Hát, az MSZP rászolgált úgy 12 év parkolópályára. Kicsinálni viszont nem fogják, nem is szabad, mert mindig lesz valamilyen erő azon a térfélen. Mindannyiunk érdeke, hogy a kókler vezetés leköszönjön, és megújulhasson a baloldal. A demokrácia minimum két erős párt versengéséről szól.

Az ország pályája nem fog garantáltan felfelé ívelni: csak az együttműködő társadalomnak megy jól (hogy világos legyen, a jobboldaliak és a baloldaliak együttműködéséről beszélek). Pl. ha a szakszervezetek tiltakoznak a minimálbér felemelése ellen, mint tették ezt a Fidesz idején, ha az emberek tiltakoznak a gyermekvállalás ellen, ha nem veszik, hanem fikázzák a hazai terméket, és ha a Fidesz felülről lőcsöl rá nemszeretem értékeket a választókra ahelyett, hogy konzultálna velük, akkor nem lesz jólét, és Afrika felé ívelünk.

Hozzáteszem, hogy ha a Jobbik a többség véleményét semmibe véve ájtatoskodik és szentkoronatanol, akkor csak egy újabb bukás felé ívelünk. Egy angol mondás szerint "az önmaga ellen megosztott ház nem állhat fenn" - ezt csak együttműködéssel lehet elkerülni, kezet nyújtva az MSZP és az SZDSZ választóinak. (Miután ők bocsánatot kértek az országot tönkretevő kormány hatalomban tartásáért.)

2009. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Talán A Szent Korona tana valamivel hasznosabb és célravezetőbb lenne mint az átírt szovjet alkotmány.....
2009. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Az előző vagyok: nem a Szent Koronával van bajom, én tisztelem. Viszont a tana ma nem szól sok emberhez, sikeres országfejlesztéshez meg többség kell, másképp nem megy. Kispártnak lenni nehéz, a küszöb miatt. Ugyanakkor könnyű is, mert akármit lehet mondani, ami megfogja a szavazóbázist. Ha csinálni is akarnak valamit, akkor viszont ismét nehéz a feladat, mert a sok kemény mondás a gyakorlatban elolvad, mint a hó, csak erre akartam felhívni a figyelmet mindannyiunk érdekében. Ha borítékolható, hogy a csőlátásunk négy év múlva megbuktat, minek erőlködjünk? Akkor olcsóbb megtartani a mai ballibkurzust.
2009. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Cumi van nekik, ráadásul elég nagy. Hahahahaha! :D
2009. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Nincs vége,nem is szabad hogy vége legyen.De azért átadhatnák már azt a kormányrudat!
2009. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szirtem ez még túl jó eredmény számukra, amit lenyomott az emberek torkán. Ráadásul eltelt 20 év a rendszerváltás óta és azóta is a volt álampárt vezeti Magyaroszágot.
2009. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek agya még mindig ugyanaz, mint a Kádár rendszerben volt. Emiatt az MSZP tehet BÁRMIT, a bizalom nem rendül meg a fél ország fejében. Én 2006-ban teljesen kiábrándultam a széles választói réteg józan paraszti eszét illetőleg. 4 év bukta után újraválasztani egy kormányt - ha egyszer ezt az MSZP elérte, elérheti bármikor megint. Majd ők lesznek, akik a saját maguk okozta bajból mentőangyalként kihozzák az országot.
2009. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Én azt látom, hogy kezdenek morzsolódni az eddigi nagy (jelenlegi parlamenti) pártok, és törnek előre az eddigi kicsik (jelenleg parlamenten kívüliek).

A Fidesz sikere se igazi siker most, 2006-ban a Fideszre 2.272.929 ember szavazott, most 1.630.166 szavazat érkezett rájuk, hova tűnt tőlük 642.763 szavazó?

2009. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!