Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mehet nyugdíjba 40 év után?

Ki mehet nyugdíjba 40 év után?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 08:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szánom-bánom bűnömet: Ratkó-gyerek vagyok. Nem vettek fel óvodába, mert nem volt elég hely, az iskolában nagyon sokan voltunk egy osztályban. Biztos ez is az én bűnöm.

Jövőre meglesz a 40 év munkaviszonyom, remélem, el tudok még menni nyugdíjba. Ne irigyelje ezt senki a nőktöl: szültem 2 gyereket, felneveltem őket, közben elkoptam, elfáradtam. 3 műszakban dolgozom, napi 2-2 órát utazom a munkahelyemre, és van egy háztartásom is.

Ha jövőre tényleg 31 ezer forintot is adhatnak nyugdíj gyanánt, az tragédia lesz. Nem kell a rossz duma: gondoskodjanak előre magukról az emberek. Miből? Az etióp bérből és svéd adóból? Vagy tartson majd el engem a gyerekem? Miből? A vacak kis fizetéséből, amiből lakáshitelt törleszt, 2 gyereket nevel?

Az én korosztályom nagyon rossz helyzetben van. Sokunknak élnek még a szüleik, akik gondoskodásra szorulnak, és jó lenne, ha tudnék segíteni a gyerekeimnek, de miből?

Még az unokáimra se tudok vigyázni, mert még dolgoznom kell.


Megint bejött a Fidesznek: oszd meg és uralkodj! A fiatalok (tisztelet a kivételnek) haragszanak a nyuggerekre (nem én találtam ki ezt a szót), mert szerintük eleszik előlük a kenyeret, elszívják előlük a levegőt. Sok öreg meg elítéli a fiatalokat, illetve némely fiatal telhetetlenségét, türelmetlenségét.

2012. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ne veszekedjetek, myugi...:) 40 év munkaviszonyt értettem. Köszi a válaszokat:)
2012. márc. 7. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!