Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mehet nyugdíjba 40 év után?

Ki mehet nyugdíjba 40 év után?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Most már senki.Nem rég még a katonák a tűzoltók és a rendőrök mehettek de már nem.Nem tudom mért azért megnéznék egy 60 éves embert a csata téren vagy ahogy befut egy égő házba embereket menteni.Pár év múlva majd a politikusok mehetnek 40 év után nyugdíjba mert hát ugye az egy nagyon megterhelő munka.
2012. márc. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a nők! nem lehet tudni, meddig.
2012. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kérdésre konkrétan válaszként én is a nőket tudom felhozni.

Most meg ez a hír van a neten:

[link]

2012. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
amilyen melegek vannak nyáron, meg a kaja amit eszel, + környezetszennyezés úgysem fogod megérni. De amennyi pénzt kapnánk, remélem én sem :S
2012. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A nők ről nem is tudtam.Hát mért mehetnek ők 40 évesen nyugdíjba?Na ez tényleg hülyeség.Egy katona menjen 60 évesen nyugdíjba aki mondjuk éveket harcolt a hazájáért vagy aki tűzoltó és több 100 életet mentett.De persze egy nő azért 40 évesen mehet.Na ha ezt megváltoztatná a Fidesz most az egyszer nem küldeném el őket p...ba.
2012. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 nem dávid ***** válasza:

A nők ről nem is tudtam.Hát mért mehetnek ők 40 évesen nyugdíjba?Na ez tényleg hülyeség.Egy katona menjen 60 évesen nyugdíjba aki mondjuk éveket harcolt a hazájáért vagy aki tűzoltó és több 100 életet mentett.De persze egy nő azért 40 évesen mehet.Na ha ezt megváltoztatná a Fidesz most az egyszer nem küldeném el őket p...ba.



Abba egyetértek hogy Fideszt elküldöd a pics*ba :D de félre érted a kérdést. Ugyanis nem arról van szó hogy ki mehet 40évesen nyugdíjba hanem hogy ki mehet 40éves munkaviszony után nyugdíjba. Ez jelenleg a nőknél fenn áll de nem sokáig.

2012. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A nők nem negyven évesen, hanem 40 év szolgálati év után mehetnek nyugdíjba. Ne irigykedj, ők általában gyereket is nevelnek, no meg veletek is küszködnek!
2012. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha valójában életbelép ez a "szép összegű nyugdíj"akkor emberek százezrei fognak éhenhalni a szó legszorosabb értelmében.Remélem a 2-300 ezreket kapó "kisnyugdíjasok"utalásait is csökkentik ezzel párhuzamban.
2012. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
Mit gondolsz, aki kap 2-300 ezret /én nem ismerek ilyent!/, hány évet dolgozott le és mennyi nyugdíj járulékot téptek le róla?
2012. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

19.49

Jaj ne beszéljél már hülyeséget...

Azt,hogy te nem ismersz ilyen nyugdíjast,az nem jelenti azt,hogy nincs.Nyugodj bele,vannak még ettől nagyobb összegű nyugellátások is.

"Hogy mennyit téptek le róluk"?

-Amit akkoriban "letéptek" róluk járuléként,az az összeg megközelitőleg sem volt annyi, amit most havonta felkapkodnak.A nyugdíjrendszer nem fedezetalapú már régen,ami nyugellátás ma kifizetésre kerül,az nem a 100 évvel ezelötti járulékbefizetésből,hanem a ma dolgozó emberek levont járulékjaiból áll.Nos,joggal háborodik fel az ésszel gondolkodó ember,hogy akinek 200-250 vagy még nagyobb összegű ellátmánya van,azoknak jár-e akár 99 éves koráig.Nem sajnálatról,hanem arról van szó,hogy a nyugdíjrendszer ezen az úton haladva valóban összeomlik.

2012. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!