Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szdszesebb bp a többi...

Miért szdszesebb bp a többi magyar településhez képest?

Figyelt kérdés
az szdsz a voksuk kb 50%át budapesti szavazóktól kapta
2009. jún. 8. 10:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem amit a második válaszoló írt, az teljesen igaz, nem tudom, miért kell lefikázni. Amúgy meg mi az, hogy nem értelmiségiek szavaznak rájuk, hanem melegek? Miért, egy meleg nem lehet értelmiségi? A meleg nem egy foglalkozás, könyörgöm.

És ezt nem azért írom, mert SZDSZ-es vagyok, sosem szavaztam rájuk. De pl. apukám valaha szavazójuk volt (már nem az), na most ő is értelmiségi (tanár), és amúgy nem meleg.

Amúgy meg ez nem azt jelenti, hogy minden értelmiségi rájuk szavaz, csak azt, hogy az értelmiségiek között gyakoribb, mint más területen dolgozóknál.

2009. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára több oka van, az egyik szerintem az, hogy vidéken nem nagyon lehet letagadni a cigánykérdést, amit Budapesten úgy-ahogy el lehet hallgatni. Ha megnézzük, pl BAZ megyében (itt a legnagyobb a romaprobléma), ami tipikus vörös megye volt mindig, a Jobbik 23% lett, az SZDSZ pedig valami 1%.
2009. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

de lehet egy meleg értelmiségi,de nem amiatt nagy az szdsz tábora pesten,mert az értelmiség szavaz rájuk

nem kell kiforgatni a szavakat

nem lenne bajom a melegekkel,ha nem azt látnám tőlük,h a feszülettel izélnek,latexruhában az utcán nyalakodnak


mindenkinek a magánügye,h kivel van, de ne kelljen már néznem

ha én felvonulnék a párommal,meg még pár heteroval bp-en,demonstrálva a nézeteimet,közszeméremsértésért megbüntenek, ja, de persze engedélyt nem kapnék rá


persze nem is kérnék, mert nem vagyok ennyire tapló

2009. jún. 8. 12:45
 14/19 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit off: kult. antropológia hallgatóként a melegeket vizsgáltuk, és kiderült, hogy pontosan az értelmesebb homoszexuálisok azok, akik nem vonulnak föl, és ők vannak többen, ők általában titkolják az identitásukat.
2009. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
A legelső választáson én is rájuk szavaztam, mert úgy gondoltam hogy hamarabb túl leszünk a nehézségeken.Nem halat kell adni, hanem megtanítani halászni, hasonló bölcseletek mondtak... Aztán a taxisblokádnál, meg a bűnöző cigányok Straszburgba vitele betette a kaput. Máig szemrehányást teszek magamnak. Az emberek nagy része amnéziába szenved, ha felköltözik Budapestre elfelejti honnan jött.
2009. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

"a meleg nem foglalkozás"

"az értelmiségiek között gyakoribb, mint más területen dolgozóknál."

:)

:)

:)

2009. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%
Egyszerű kérdésre egyszerű válasz-Mert a nagyvárosokban jobban elterjedt a globalizált plázakultúra.Több a pedofil,aberrált,homokos,elmebeteg,zsidó,cig(csót)ány,különféle színesbőrű bevándorlók,bűnözők,prostituáltak,divatmajmok,mérsékelten elnőiesedett cukifiúk,-akik az SZDSZ törzstáborát adják.
2009. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az SZDSZ-nek igaza van. ő lett, csak nem 3.,hanem a 6. legerősebb párt.
2009. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az SZDSZ "urbánus", "értelmiségi" és az emberek életébe való benemavatkozást képviseli, 1990-ben még részben igaz volt. Ma már az SZDSZ nem éppen értelmiségi és nem éppen liberális: leginkább semmilyen, egy mindenáron túlélni akaró politikai kisvállalkozás. 1990, illetve '94 óta csak a lendület viszi a folyamatosan gyengülő pártot: azok a régi hívei, akik nem olvasnak újságot, kitartanak mellette. Ezért az SZDSZ még ma is erősebb ott, ahol régen erős volt, de ez csak maradvány.
2009. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!