Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki tegnap nem szavazott, az...

Aki tegnap nem szavazott, az úgy gondolja, hogy minden jól van úgy, ahogy mások alakítják?

Figyelt kérdés
Gondolom, a következő években zokszó sem hagyja el a száját ezügyben.
2009. jún. 8. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Én azért nem mentem el, mert nem láttam értelmét! Nekem aztán édes mindegy, hogy ki ül az EU Parlamentben, nekem attól nem lesz több a fizetésem! Úgysem a mi érdekünket nézik!

A jövő évi Országgyűlési választásokra természetesen elmegyek, mert az mégis csak érdekel, hogy itthon hogy lesz, mint lesz! De az EU engem nem érdekel!

Én legalább nem kevertem össze a kettőt, mint sokan! Mert a legtöbben csak azért mentek el, hogy megmutassák, hogy a jobboldalnak mennyi támogatója van és ezzel akarják kicsikarni az előrehozott választásoat! Nem azért, hogy ki kerüljön az EU Parlamentbe!

2009. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
inkább azok szoktak legjobban pattogni
2009. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Én sem mentem el,mert egyetértek az előttem szólóval,másrészt,mert egyik párt sem hiteles számomra.Mindegyiknek csak a hatalom fontos,meg ez eu-pénzek lenyúlása.

Ha lenne olyan rubrika,hogy kire nem,akkor mentem volna.

Egyébként meg felettébb bosszant,hogy OV azt állítja,hogy a válaszók fele rájuk és a kormány ellen szavazott.

Csak a választásra jogosultak 30 százaléka ment el szavazni,ezeknek fele szavazott OV-ra,tehát az összes választásra jogosultak 15 százaléka.Ez pedig nem mérvadó az egész ország véleményét illetően.

Egyszerűen arról van szó,hogy a Fidesz meg a jobbik imádók mentek el,a többiek alig vagy nem.

2009. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A választási űrlapon nincs "Egyikre sem szavazok" rubrika, pedig hasznos lenne. Persze aki így gondolja, rá is írhatja, és a szavazata ezzel bekerül az érvénytelenek közé. Ez sokkal jobb, mint el sem menni.
2009. jún. 8. 09:32
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

"A választási űrlapon nincs "Egyikre sem szavazok" rubrika, pedig hasznos lenne. Persze aki így gondolja, rá is írhatja, és a szavazata ezzel bekerül az érvénytelenek közé. Ez sokkal jobb, mint el sem menni."


Ha bekerül az érvénytelenek közé akkor mi értelme van elmenni? Csak azért, hogy elmondhassam, hogy elmentem szavazni, de érvénytelen szavazatot adtam le? Ez értelmetlen! Szerintem a részvételi arányból kiderült, hogy nem érdekelte az embereket! Azzal, hogy távol maradtam én is véleményt nyílvánítottam!

2009. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy vagyok, vele, hogy aki nem megy el szavazni, és így nem szól bele a döntéshozatalba, az azt jelenti, hogy áldását adja arra, ami kijön eredménynek. Magyarán onnantól kezdve egy szava nem lehet az ellen, ami van!
2009. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Csak azért nem megyek el szavazni, hogy a rosszak közül az egyik, kevésbé rosszra szavazzak! Én azzal nyilvánítottam ki a véleményemet, hogy el sem mentem! Jól írta a kérdező, ha lett volna egy olyan rublika, hogy "nem szavazok senkire", akkor el is mentem volna!
2009. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Megnéztem a választási adatokat 24e körüli érvénytelen szavazat volt országszerte. Képzeljétek el, ha mondjuk 1,5 millió lett volna! Az sokkal világosabb üzenet, mint hogy nem szavazunk, mert utóbbi többféle értelmet hordozhat (pl. esik az eső/süt a nap, azért; nem érdekelnek a közügyek, azért; minden párt rossz, azért; elmentem volna, de közbejött valami, azért).

Van ország (Svájc), ahol kötelező szavazni, különben megbirságolnak.

2009. jún. 8. 09:57
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is jó lenne egy "ezek közül egyik se" lehetőség. Az el nem menés több indokból lehet, vagy szimplán nem érdekli a sorsa, vagy nem tud választani és a kettőt nem lehet összemosni, bár biztos lesz rá példa.
2009. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy gondolom, nagyon rossz hozzáállás az, hogy nem megy el valaki, mert tökmindegy. Az ne hisztizzen.

Ha elmegy és lead egy érvénytelen szavazatot, az sokkal erőteljesebb véleménynyilvánítás, mert akkor nem 30akárhány %-ból vonnának le a nagy statisztikusok következtetést. Így most azt hiszik, hogy Viktorék olyan szuperül állnak, mert olyan baromi sokan állnak mellettük, pedig ez nem igaz, az országnak ezek szerint közel 70%-a Viktorékat SE támogatja, ezt pedig érdemes lett volna kimutatni az érvénytelen szavazatok arányával.

És valóban, van olyan ország, ahol birságot kap, aki nem megy el szavazni. Tudom, radikális dolog, na de mégis, ha nincs hóvihar, temetés, vizsga másnap... stb. akkor ennyit megérne az egész, volt itt azért olyan, akit kocsival vittek el, mert járásképtelen, de akart szavazni, elmentek érte.

Jövőre ne 30 akárhány % szavazzon. A távolmaradás nem ugyanaz, mint a nem érdekel, mert lehet, hogy valaki azért maradt távol, mert közben lélegeztetőre került, de amúgy ment volna, ezt nem lehet mérni.

2009. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!