Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt az Orbán - szlovák...

Mi volt az Orbán - szlovák konfliktus lényege?

Figyelt kérdés
Politikai analfabéta vagyok, valaki elmagyarázná egyszerűen és érthetően? Köszönöm!
2009. jún. 8. 05:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire megtudtam ítélni,Orbán megjegyzését a szlovákok úgy értelmezték,hogy az ott élő magyarok nevében is beszél,azaz a szlovákok ellen uszítja őket.

Én sem értek a politikához egyébként.

2009. jún. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Orbán arról beszélt, hogy az EP választásokon eldől, hányan képviselik majd a kárpát-medencei magyarságot. Slota és Fico erre reagált némi magyargyűlölettel. Az én értelmezésemben ez nem igazi konfliktus, hanem politikai taktikázás.

A Fidesz azért mondott keményet (ha ez kemény mondás), hogy a jobb szél szimpátiáját kivívja.

A szlovák nacionalisták azért kontráztak, mert ők a magyarellenességből élnek (elég jól, a fejlődésükből ítélve).

Örömtelinek gondolom, hogy ezúttal a magyar oldal kezdeményezett, és nem reagált egy túloldali támadásra. Ez új korszakot nyithat a két ország kapcsolataiban, véget vethet a vert kutyára emlékeztető hozzáállásunknak. A Magyar Köztársaságnak kötelessége megvédenie a határon túli magyarok érdekeit és segítenie autonómiatörekvéseiket. Nem kell arra számítani, hogy ez tapsvihart vált ki Szlovákiában, Romániában, Szerbiában és Ukrajnában - ordibálást és gyűlölködést fog kiváltani, de ez legyen az ő bajuk, ne a miénk. Létezik nemzetközi jog, létezik kisebbségvédelem, vannak egyetemes emberi jogok, sőt még Kárpát-medencei magyarság is létezik, bármennyire ágálnak ellene.

2009. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Slota és Fico kb azzal arat sikereket, mint itthon a Jobbik: ellenségesek bizonyos kisebbségekkel.
2009. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A trianoni rossz lelkiismeret tudják, hogy az országuk nem az övék a miénkből hasították nekik és mindig félnek ha egyszer igazság lesz akkor pá szlovákia pá burgenland pá délvidék pá stb.
2009. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már okosabb vagyok.
2009. jún. 8. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!