Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szeretnek a kermulti...

Miért szeretnek a kermulti láncok külföldi termékeket előnybe részesíteni a magyarral szemben?

Figyelt kérdés

A válasz nagyon egyszerű, és nem azért mert a magyar drágább. Illetve az hogy a polcon már az, az csak az üzleten múlik, hiszen a magyar termelők,beszállítók nem adják drágábban. Teljesen más rá a valódi ok.

De vajon mi az?


2012. febr. 28. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
Amíg a termelésre rakodó költségek ekkorák, amíg a magyar termelők nem képesek hatékonyabban termelni, addig nem lesz olcsóbb a magyar áru.
2012. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

"Az árcédula nem ezt mutatja! Az ilyen olyan elemzések hogy mennyi a felvásárlás az nem érdekel, elég csak annyit látni hogy a magyar tej drágább! Ez a lényeg! Tipikus magyaros magyarázkodás a többi! És nem a multi miatt drága a magyar tej! Ez hülyeség! A piacon, őstermelőtől vett tej is legalább 40-70 Ft-tal drágább, mint a külföldi tej!



Te meg tipikus hülye vagy!

Már az előző oldalon beégettelk, mert ha valaki megnézi a linket látja hogy olcsóbb a piac mint a multi, még ilyenkor télen is.


A tej felvásárlási ára, 70-80Ft / L Zsír tartalomtól és csíraszinttől függően.


Miért lesz a magyar még is drágább?


Mert a multik ha importálnak, tudnak adót csalni!

Ugyanis csak áthúzzák egy offshort cégen és megdrágítják a beszerzést, amit a Nav nem tud ellenőrízni.

Ugyan ezt nem tudja már eljátszani a szlovákoknál, mert megoldották!


A magyar politikai elit a korrupt és annak köszönhetjük, nem a szerencsétlen magyar gazdáknak. Meret egy tollvonással meglehetne szűntetni ezt az állapotot!

2012. febr. 28. 12:12
 13/63 A kérdező kommentje:

"Amíg a termelésre rakodó költségek ekkorák, amíg a magyar termelők nem képesek hatékonyabban termelni, addig nem lesz olcsóbb a magyar áru.



Ez egyszerűen nem igaz!


Ha megfelelő kvótát kapnánk, ha nem kellene a spanyolok által átcsomagolt afrikai élelmiszerekkel versenyezni ami ugye lehetetlen, ha nem a monokúltúra lenne a sláger hanem a kúltúrnövény, ha a multik nem adóelkerülésre használnák a külföldi termékeket! De nem a magyar gazdával van a baj. Ezeknek a megváltoztatásához nem is kellene pénz, csak nem kellene korruptnak lenni!

2012. febr. 28. 12:15
 14/63 anonim ***** válasza:
79%

"olcsóbb a piac mint a multi, még ilyenkor télen is."


Ahol én lakom, a multi olcsóbb, mint a piac, mutogathatsz nekem akármilyen linket, mert én inkább hiszek annak, amit saját magam megtapasztalok. Mellesleg minek menjek a piacra, ha a multiban minden egy helyen kapható? Bármilyen magyarázkodásod ellenére, a magyar termékek versenyképtelenek és irreálisan drágák. És nem érdekel ennek a miértje! A magyar is tudná olcsóbban adni, ha akarná, de nem akarja! Nekem volt egy tejtermelő ismerősöm, aki kiöntött több ezer liter tejet a semmi közepére, csak azért mert nem vették meg tőle olyan áron a tejet, mint amit kapni akart érte! Én nem tudom sajnálni a magyar gazdákat, a legtöbbjük csaló, tisztességtelenebb még a multinál is, és szemtelenek, mert a "jó" magyar termék kampányfogás mögé bújva hűlyítik a népet azzal, hogy 220 Ft-ot kérnek az ugyanolyan tejért, mint amit a szlovák/osztrák még szállítással együtt is el tud adni 139-149 Ft közötti áron.

2012. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:

"Mert a multik ha importálnak, tudnak adót csalni!

Ugyanis csak áthúzzák egy offshort cégen és megdrágítják a beszerzést, amit a Nav nem tud ellenőrízni.

Ugyan ezt nem tudja már eljátszani a szlovákoknál, mert megoldották!"


A multinak nem érdeke adót csalni, amikor csak úgy dől hozzájuk a pénz. Felesleges kombinálni. Igaza van annak a válaszolónak, akit kritizálsz. Ne hencegj a beégetéssel, mert egyre inkább te kerülsz olyan helyzetbe, lásd "offshort" cég.

2012. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

" "jó" magyar termék kampányfogás mögé bújva hűlyítik a népet azzal, hogy 220 Ft-ot kérnek az ugyanolyan tejért, mint amit a szlovák/osztrák még szállítással együtt is el tud adni 139-149 Ft közötti áron.



Te tényleg ennyire ostoba vagy, vagy csak nem bírod lenyelni hogy beégtél és hogy megbuktál a hazugságaiddal?


Nem a magyar tejtermelők adják drágán, ezt nehéz felfogni, megérteni? Hanem a múltik árazzák túl hogy a külföldivel tudjanak adót csalni!


Az az, feleslegesen téped a szád a gaztdák ellen, mert pontosan a multik azok akikmiatt te a sz@rt veszed tényleg drágán, és nem a jó magyart sokkal olcsóbban.

Persze akkor a nemzetgazdasági hatásokról nem is beszéltünk.


Az hogy te lusta vagy mint a dög, és nem sétálsz a piacra, már más kérdés. De akkor írd le ezt és ne gyalázz másokat, csak mert te annyira kozmopolita vagy hogy szétfolyik a tested Londontól Moszkváig!


Ahol drágább a termelői ár, ott a multik is drágábban adnak mindent, mert ők se mennek a szomszédba egy kis fineszért.


De már így is sok időt és energiát pazaroltam az ostobaságaidra, mert amit te csinálsz az hiszi.

Nem bírod lenyelni az igazságot, és zsigerből gyűlölöd a magyar parasztot, ami ilyen kényszerreakciókban jelenik meg. Járjál csak nyugidtan a multikhoz, széttartósított éretlenűl leszedett és gázkonzervált sz@rokért, meg 1% os szétcsírázott tejért.


Én meg eszem olcsóbban a frisset és az egászségeset, tudod olyan tejet amiből túró is lehet, ami olyan zsíros hogy a pohából csak mosogatóval lehet kitisztítani ha egy kicsit hagyom hogy a szélére száradjon!

A te életed és egészséged, csak kérlek ne hazudozz!

2012. febr. 28. 12:39
 17/63 A kérdező kommentje:

"A multinak nem érdeke adót csalni, amikor csak úgy dől hozzájuk a pénz. Felesleges kombinálni. Igaza van annak a válaszolónak, akit kritizálsz. Ne hencegj a beégetéssel, mert egyre inkább te kerülsz olyan helyzetbe, lásd "offshort" cég.



Persze hogy felesleges!

A kapitalizmus az a felesleges Ft kre épűl!


Ekkora baromságot haver!


Ez olyan mintha a tőke azt mondaná " kereszem 1 millát nem kell még 100 000! Ok Haver, te már beégetted magad az ostbasággal.


Még hogy a multinak nem kell, akár csak 1 Ft is?

Az olyanok miatt mint te, tudnak megtenni velünk bármit, mert te még mindíg tágranyílt szemmel csodálod a nyugatot és azt hiszed hogy a nyugati nagytőke a mikulás.

2012. febr. 28. 12:43
 18/63 A kérdező kommentje:

Ok offshore, és akkor mivan?


Annyira felkészületlen és naiv vagy hogy a lényeg ez!

2012. febr. 28. 12:45
 19/63 anonim ***** válasza:

Napi kétszer megkérdezed, és mindig megmagyarázzuk, hogy hülyeséget beszélsz.

Én általában a "libsi"-nél szoktam kiszállni, de már a "nyugat csodálat" is kulcsszó lesz lassan.

2012. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:

"És nem a multi miatt drága a magyar tej! Ez hülyeség! A piacon, őstermelőtől vett tej is legalább 40-70 Ft-tal drágább, mint a külföldi tej!"


Akkor fáradj be a teszkóba, keresd meg a legolcsóbb tejet, ami a sajátmárkás teszkóstej lesz. Olvasd el a cimkét. Származási ország: Magyarország. Ez lesz ráírva. Feltételezzük, hogy ez igaz. (Feltételezve, hogy nem akciós éppen egy másik tej)


PS: utálom a teszkót, isten ments védeni. Csakhát ismerd meg ellenségedet, utána nyilatkozz róla. Plusz járj nyitott szemmel.

2012. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!