Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora átlagos bérek kellenén...

Mekkora átlagos bérek kellenének hogy a gazdaság beinduljon?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 18:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Átlagosat nem igazán írnék, de írok minimálbért és ez kétszázezer.
2012. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"""Ki az a hülye aki elvállal egy olyan munkát amiből a munkaerejét sem képes reprodukálni. "


Akkor bizony Magyarországon ma van kb egymillió "hülye". Ugyanis minimálbérből állítólag képtelenség megélni, képtelenség belől legalább saját magadat reprodukálni...



Ez sajnos igaz.

Ezért is járhatattlan a megszorítás.

Mert csak a fekete gazdaságba tolná az embereket.

A minimálosoknak a fele sem minimálos már ma sem csak papíron, de másként nem megy, akkora a verseny.

De ez szab gátat a magyar mobilitásnak is, hiszen annyiért nem fog elmenni valaki 2-3-400km rel arrébb dolgozni, hogy ugyan azokkal a problémákkal szembesüljön mintha otthon maradna segélyen, vagy elfeketézve.

2012. febr. 27. 19:29
 13/27 anonim ***** válasza:

"Van ugyanis bekerülési költség, amit bizonyos szinten az import is befolyásol és a valuta ráfolyam is."


Magyarázd el nekem légy szíves, hogy hogyan sikerült a bekerülési költséget, mint számviteli fogalmat összeboronálni az árfolyamváltozásokkal? Csak mert a bekerülési költség nem ezt jelenti, amit leírtál.


Meg úgy a többi dologban is van pár hülyeség, kedves crem0001. Unalmasak már a baromságaid.

2012. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy sokan azt hiszik, "ha többet kapok kézbe, akkor én azt elköltöm és propellersebesség felpörgetem a gazdaságot". Nos a közgazdaságtan ennél azért bonyolultabb."



Igen, bonyolultabb. És épp az ehhez hasonló megállapítások miatt született a következő mondás:


"Közgazdásznál ostobább ember nem él e Földön." :)

2012. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Igen, bonyolultabb. És épp az ehhez hasonló megállapítások miatt született a következő mondás:


"Közgazdásznál ostobább ember nem él e Földön." :)


Jelezném, én tudom, hogy ennél bonyolultabb a dolog, inkább a prolik, akiknél szerintem nincs ostobább a Földön, ők gondolják így.

2012. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"Átlagosat nem igazán írnék, de írok minimálbért és ez kétszázezer.


Nettó vagy bruttó?


Ma az átlagbérek bruttóban 213e.

[link]

2012. febr. 27. 19:35
 17/27 anonim ***** válasza:

"Jelezném, én tudom, hogy ennél bonyolultabb a dolog, inkább a prolik, akiknél szerintem nincs ostobább a Földön, ők gondolják így."


A prolikat ne keverjük a kérdésbe. Azt is szóvá szoktam tenni, ha egy párt nevét hozzák egy olyan kérdésbe amely eredetileg teljesen pártfüggetlennek íródott ki. Ha egy közgazdasági kérdésbe már a prolikat kevered az kizárólag a mondást igazolja. :)

2012. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Nettó vagy bruttó? "


Természetesen nettó, a gazdaságot nem az adófizetés lendíti fel, hanem a vásárlóerő. Ha neked vízilabda gyárad van attól több labdát adsz el és nagyobb lesz a profitod, ha Jóska bácsi keres kétszáz bruttót amiből húszat kap készbe? :)

2012. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

"Magyarázd el nekem légy szíves, hogy hogyan sikerült a bekerülési költséget, mint számviteli fogalmat összeboronálni az árfolyamváltozásokkal? Csak mert a bekerülési költség nem ezt jelenti, amit leírtál.


Meg úgy a többi dologban is van pár hülyeség, kedves crem0001. Unalmasak már a baromságaid.



Persze neked minden hülyesség amit nem te írsz!


A bekerülési költségnek nagyon is sok köze van ahoz hogy hol van az a szint amiért már nem kapsz munkaerőt!

Ugyan is, a bekerülési költségek az energia áraktól és az import tól is függenek. Te hiába akarsz alacsony árakkal versenyezni, ha a munkaerőd a fenntartásainak a bekerülési költségeit nem kapná meg tőled.


Te hiába akarsz alakinek 50e et fizetni, ha a Ft árfolyama olyan magas hogy a fűtésszámlája 40e.

nem fog neked dolgozni, mert te nem tudod a Ft árfolyamát és ezzel pld a gáz árát szabályozni.


Kezded érteni?

2012. febr. 27. 19:43
 20/27 anonim ***** válasza:

" inkább a prolik, akiknél szerintem nincs ostobább a Földön, ők gondolják így."


Még erre reagálva:


Ilyen logikai alapon én is írhatnám érvként, hogy kilenc könyvtárosnőből nyolc egyetért velem. xD

2012. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!