Aki elmegy szavazni holnap az az EU miatt megy, vagy a belpolitikáról szavaz?
Aki szavaz az EP-választáson, az közvetlen hatást gyakorol az EU politikájára, de szavazatának belpolitikai hatása is van.
Nem értem a vinnyogást, amit egyesek a téma körül csapnak. Általában szocik vinnyognak ezen, mintha azoknak, akik mondjuk az ellenzéki pártokra szavaznak az EP-választáson, bármi okuk lenne Gurmai Zitára és a felülmúlhatatlan Göncz Kingára szavazni, és csak azért nem szavaznak az említett páratlan nagyasszonyokra, mert tévedésben vannak a választás célját illetően.
A szocik észjárása kifürkészhetetlen.
Európa szerte hatalmas jobboldali előretörést jósolnak az újságok, és arról cikkeznek, hogy ez büntetőszavazás lesz belpolitikai vonatkozásokkal.
A demokrácia egyszerű mechanizmus. Időnként választanak, és össze-vissza keverednek ilyenkor az okok, megfontolások. Viszont kijön valami eredmény, és azt elfogadják. Ezúttal megtévesztésről sem nagyon beszélhetünk, mert senki nem foglalkozott a választás lényegével. Nem mondták, hogy száguld a pannon puma, ezért szavazz a ...
Azt mondták viszont, hogy ingatlanadó, korrupció ellen szavazz a ... Elsőre hamisnak tűnhet ez a szöveg, mert most nem arról szavazunk, de mégis: ha az MSZP parlamenti kisebbségben megúszta eddig a bukás, nagy jobboldali győzelemnél nem ússza meg, mert az SZDSZ és az MDF hullik ki mellőle (nem automatikusan, hanem a pártviszályok miatt). Szóval a választás tényleg egyszerre szól bel- és EU-politikáról. (Nota bene: én az LMP-re szavazok.)
Persze hogy bel- és külpolról szól egyszerre. És aki a belpolitikában mondjuk fideszes, az nyilván az EU-ban is a Néppártot akarja győzni látni, ahogy egy belpolitikában szocialista Európa vonatkozásában is szocialista, így ha a parlamentbe az MSZP-t szavazza be, akkor az EP-ba is azt fogja -- ezért is érthetetlen, hogy a szocik mit hisztiznek. A fideszesek az EP-választáson is a fideszre szavaznak, még ha Gönczová asszony tótágast is áll.
Az EP belpolitikai hatásairól még annyit, hogy 2004 júniusában kikapott az MSZP (a mostani mélyrepüléséhez képest egész enyhén, 47:34 arányban), és 2 hónap múlva Medgyessy megbukott. Ennyit arról, hogy egy EP-választáson nem lehet nyomást gyakorolni a kormányra. De lehet, és Európa-szerte felhasználják erre az EP-választást.
"Magyarországon már ezt sem lehet különválasztani."
Mint ahogyan Olaszországban vagy Angliában sem. A Magyarországot szidó megint a feélműveltségét fitogtatja. Amiatt, hogy nem tudja, mi történik külföldön, mindenre azt hiszi, hogy csak itthon történhet meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!