Rendszerváltás előtt hogy csinálták hogy volt mindenkinek munkahelye?
Mindenkinek volt munkája, de az ügyvéd fizetése meg a gyári munkás fizetése se különbözött olyan sokba... Mindenkit betettek dolgozni, de mindegy hogy teljesít, mert ígyis-úgyis ugyanannyit kap, ezért aztán nem is igyekezett senki nagyon melózni meg termelni.
Az embereket meg úgy bírták rá, hogy dolgozzanak, hogy volt egy olyan megjelölés, amit a személyibe is beleírtak, hogy kmk, azaz közveszélyes munkakerülő. Ha valakinek a személyiében szerepelt, hogy kmk, az onnantól nem számíthatott sok jóra....
"Valódi demokrácia volt, nem ilyen képviselős vacak."
Miről beszélsz?!
Kőkemény kommunista diktatúra volt, "demokratikus" egypártrendszerrel!
17:57
"a felvett hitelek mennyisége minimális volt"
A mennyisége minimális volt, de ennek a minimális hitelnek a (minimális) kamatai akkorák voltak a még minimálisabb konvertibilis exportbevételekhez képest, hogy adósságspirál, majd csőd lett belőle.
Az életképtelen szocialista gazdaság még egy minimális adósságproblémával sem tudott megbirkózni, ezért megbukott. Ez az, amit te a minimális agyaddal valamiféle sikernek látsz.
"a bújtatott munkanélküliség mértéke sem okozott semmiféle problémát, de megkímélt sok embert a munkanélküliségtől és az azzal járó negatívumoktól: alkoholizmus, züllés, egészségromlás, amely sokkal többe került volna a társadalomnak, mint fizetni a havi bért. "
Da, tovaris!
Akkor magyarázd meg, hogy faterom mitől lett alkesz?!
Nagyon jó szobafestő volt, mindig volt fusi munkája is, anyám is jól keresett, mégis fullalkesz!
18:12
Az a vicc, hogy még képviselők is voltak. Egységlistáról beválasztott díszpintyek, akik 100%-os aránnyal megszavazták az összes törvényjavaslatot az évi néhány ülésnapon zúgó taps mellett. Persze ez annyira jelentéktelen volt, hogy nem csodálom, ha egyes elvtársak figyelmét elkerülte, hogy létezik egyáltalán parlament :)))
Az első nem ír igazat. A munkahelyek többségén dolgozni kellett. A felvett hitelek nem a gazdagok zsebébe vándoroltak, hanem abból dotálták az élelmiszerek és energia árakat.
Akkor sem volt több kamu munkahely,mint ma.
Ez nem nosztalgia,hanem tény. Csak ezt ma szeretik elfelejtetni az emberekkel.
A piacgazdaság akkor nem volt,ezért bukott meg a rendszer.
"A mennyisége minimális volt,"
Valóban minimális volt, ugyanis 70 és 89 között valójában csak 1 milliárd dollárt kapott az ország a nyugattól, mégis a rendszerváltás után 22 milliárd lett belőle (nem beszélve arról, hogy 89-ig 12 milliárd dollárt fizetett vissza az ország) és, hogy ez a 22 milliárd USD valójában hogyan jött ki a mai napig nincs tisztázva. A másik pedig, hogy az akkori nemzeti összvagyont is az akkori piaci érték harmadáért(!) adták el.
Jól írtad a kérdésben:
MUNKAHELYE volt mindenkinek, nem pedig MUNKÁJA
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!